Natural Beauty From Provence – An Ode To L’Occitane

Welcome to Sunday post! I think it was about time I wrote about one of my favorite brands – L’Occitane! Their hand creams are one of the best, but the natural beauty brand isn’t just about these. So let’s have a look what else I think is worth the try!

Vítejte u nedělního článku! Myslím, že už bylo na čase věnovat více prostoru jedné z mých nejoblíbenějších značek – L’Occitane. Jejich krémy na ruce jsou jedny z nejlepších, ale tato značka s přírodní kosmetikou není jen o těchto krémech. Tak se pojďme podívat, co ještě jiného od L’Occitane stojí za vyzkoušení!

Where do I start? L’Occitane offers some beautiful ranges with all of the gems from their Mediterranean garden. First of all the Aromachology range with its essential oils is great! One thing I love from this range the most is the Relaxing pillow mist. Every time I spray it on my pillow the calming scent takes me back to Provence! My favorite range for summer is the Verbena one for sure. I love everything with the fresh zesty scent! Another great range is the Almond one, especially the Almond shower oil, that’s something worth a try! And who wouldn’t love French Lavender? Or as locals like to call it ,,blue gold”! I adore the range with the calming scent. When it comes to L’Occitane skincare the nourishing Shea butter range is my favorite. The Shea cleansing oil is great! Also, the natural anti-aging Immortelle Precious range has some awesome products in there. My fave is the Essential water!

Hmm, kde začít? L’Occitane mají v reperotáru nádherné kolekce plné pokladů z jejich středomořské zahrady. Řada Aromachologie s esenciálními oleji voní božsky! Co mám z této řady nejraději, je relaxační vůně na polštář. Pokaždé, když vůni stříknu na můj polštář, přenese mě zpět do Provence! Na léto u mě rozhodně boduje řada s Verbenou. Zbožňuju vše s tou citrusově svěží vůní! Další skvělou řadou je ta mandlová. Co určitě doporučuji, je mandlový sprchový olej! No, a komu by nevoněla levandule? Aneb ,,modré zlato”, jak ji místní rádi přezdívají. Tato řada s uklidňující vůní je jedna z nejlepších. Co se jejich pleťové péče týká, mám nejraději tu vyživující s bambuckým máslem. Čistící olej z této řady je dokonalý! Přirozeně anti-agingová Slaměnková řada nabízí také samé super pleťové produkty. Nejraději mám esenciální vodu na obličej!

As an everything L’Occitane enthusiast, I couldn’t miss the opportunity to visit Manosque while we were on holiday in Provence a few years back. It’s a beautiful place. There is a museum where you can follow the brand’s journey since 1976. You can visit their factory or just wander through the amazing L’Occitane garden. It’s truly something amazing to see the garden full all of the plants L’Occitane use in their products. And of course, there is a brand’s boutique where you can stock up on your favorite products with a 10% discount.

Když jsme byli před pár lety na dovolené v Provence, tak jsem si jako velká nadšenkyně této značky nemohla nechat ujít příležitost navštívit Manosque. Je to překrásné místo. Najdete zde jejich muzeum, kde se můžete podívat na vývoj značky od roku 1976. Můžete také navštívit jejich továrnu nebo se jen tak procházet jejich úžasnou zahradou. Je to opravdu zážitek vidět tuto zahradu plnou všech rostlin, které L’Occitane využívají při výrobě. Také můžete doplnit zásoby svých oblíbených kousků v místním butiku, a to s 10% slevou. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L’Occitane recently came up with a new water-based skincare range called Aqua Réotier. I was quite curious about this collection made from calcium-rich water from the réotier spring so I got the discovery set with cleansing gel, moisture prep essence and a little sample of the Ultra thirst-quenching cream and a gel. I have to admit I am not that keen on the scent, it’s quite fresh and I certainly prefer more herbal scents in my skincare. The cleansing gel is nice, but probably nothing I would purchase in a bigger size. I would rather go for the She butter cleansing oil. The Essence is something I like the most from this range. To be honest it’s a step I very often forget to do but I am trying. It’s pleasant on the skin and certainly, an essential step of the hydrating process as L’Occitane nicely call it. I am sure I want to explore this Essence step in my skincare a bit more.

L’Occitane nedávno přišli s novou hydratační péčí Aqua Réotier. Tato kolekce s vodou z pramene Réotier bohatou na kalcium mě zaujala, a proto jsem si pořídila zkušební set s čistícím gelem, hydratační esencí a ultra-hydratačním gelem a krémem. Musím přiznat, že nejsem moc nadšená z vůně této řady, je na mě až moc svěží, a já mám v pečujících produktech raději bylinkové vůně. Čistící gel je celkem dobrý, ale rozhodně nic, co bych musela mít ve větší velikosti. To dám raději přednost čistícímu oleji s bambuckým máslem. Hydratační esence mě zaujala nejvíce. Abych byla upřímná, ještě jsem se nesžila s tímto dalším krokem v mé pleťové rutině, ale snažím se. Esence je na pleti příjemná a určitě je důležitým krokem v hydratačním rituálu, jak toto v L’Occitane hezky nazvali. A já si jsem jistá, že chci tomuto kroku dát více prostoru v mé pleťové rutině.

 

When I saw L’Occitane did a cute limited collection with Rifle Paper Co. I had to get my hands on something. So I went for Rose She butter hand cream. Like I already said their hand creams are just the best hence the amount I have at home. They sink in quickly, leave your hands soft and hydrated. And have gorgeous scents. This one smells like roses and I adore it!

Když jsem zjistila, že L’Occitane vytvořili limitovanou kolekci s Rifle Paper Co., musela jsem si něco dopřát. A volba padla na krém na ruce s bambuckým máslem a růží. Jak už jsem zmínila, jejich krémy jsou zkrátka nejlepší, a proto jich mám doma taky tolik. Rychle se vstřebávají, ruce jsou po nich sametově jemné a hydratované. A jsou krásně parfémované. Tento voní překrásně po růžích! 

I also couldn’t resist the Ultra rich Shea butter body scrub in travel size. It has a nice light scent like every other product from this range and like the name suggests it’s a very soft scrub. I like using body scrubs and L’Occitane does the best ones. I love also their Verbena body salt scrub, especially during summer!

Také jsem neodolala tělovému peelingu s bambuckým máslem v cestovní velikosti. Má jemnou, příjemnou vůni jako všechny produkty z této řady a jak je z názvu patrné, je to peeling jemnější a výživný. Tělové peeliny používám ráda a L’Occitane mají jedny z nejlepších. Zbožňuju také ten verbenový solný, obzvláště v létě!

And that’s it for my post about L’Occitane and their natural beauty from Provence. Oh, and they do beautiful candles too! What’s your favorite L’Occitane product?
MM

Tak to je vše z mého článku o L’Occitane a jejich přírodní kosmetice z Provence. Také jsem chtěla zmínit jejich svíčky, ty jsou také skvělé! Jaký je váš oblíbený L’Occitane produkt?
MM