A Look Back At May

Welcome to another look back post. I can’t believe it’s already June! By the time you will be reading this I will be in Amsterdam, yay! May was an excellent month (even that horrible cold I had couldn’t ruin that, ha!), I am not sure if it was because it’s my birthday month or just the glorious sunny weather, maybe just everything all together. So grab a coffee or whatever you fancy and let’s look back at this past month together!

Vítejte u dalšího ohlédnutí za předchozím měsícem. Nemohu uvěřit, že už tu máme červen! Až si tento článek budete číst, já už budu dávno v Amsterdamu, tedy doufám :). Květen byl skvělý (a ani ta příšerná chřipka mi to nepokazila, ha!), nejsem si jistá, zda to bylo tím, že jsem měla narozeniny nebo na tom mělo podíl i to nádherné slunečné počasí, ale nejspíš to bude kombinace všeho dohromady. Tak si dopřejte chvilku klidu, udělejte si kávičku nebo na co máte chuť a pojďme se spolu podívat na ten báječný květen!

And speaking of that coffee, how beautiful is my new mug? I’ve got it as a birthday present from a friend, everything with stars is right up my street!

A když už jsem tady zmínila tu kávu, není můj nový hrneček prostě úžasný? Dostala jsem ho k narozeninám od kamarádky. Vše s hvězdičkami opravdu můžu!

 

And speaking of my birthday, I had a wonderful day. Well, when you start it with a delicious red velvet cupcake it’s almost impossible to not have a good day, right?

No, a když už jsem nakousla i téma narozenin, tak jsem si je opravdu užila. Ono, když začnete den s vynikajícím red velvet cupcakem, tak je snad nemožné nemít báječný den, ne?

My main birthday wish was a Missoma necklace and hubby was so kind and treated me to one and also to star studs. I haven’t been wearing earrings at all for the past five years but these are so pretty I started wearing them again.

Co jsem si k narozeninám přála nejvíce, byl řetízek s přívěskem Missoma. Manžel byl tak hodný, že mi přání splnil, a k tomu jsem dostala i zlaté náušnice ve tvaru hvězdiček. Náušnice jsem léta nenosila, ale tyto jsou tak nádherné, že jsem je nosit zase začala.

 

 

I adore peonies and also Violette’s collection Poppy Sauvage. My husband apparently noticed and I got a pleasant surprise for my birthday. To be honest, I was watching one of Violette’s videos on her YouTube and I saw La Rosée there and hubby heard me raving about it. And I got one! Violette says it’s her favorite thing from the collection and she’s right. It’s a bit similar in texture to Living Luminizer by RMS Beauty, if you like this you will love La Rosée. I use it mainly as a highlighter and it gives such a nice soft glow, it’s perfect. I also got a beautiful red liquid lipstick in the shade Poppy Sauvage. I will talk about it more below!

Pivoňky zbožňuji a také Violettinu kolekci Poppy Sauvage. Manžel si toho zřejmě všiml a měla jsem hezké narozeninové překvápko. Jako upřímně, on mě viděl, když jsem jednou sledovala Violettino video na jejím Youtube, a já básnila, jak to La Rosée musí být skvělé. No, a já ho od něj dostala! Podle Violette je to její nejoblíbenější kousek z celé kolekce a má pravdu, že je boží. Texturou je podobný Living Luminizeru od RMS Beauty, máte-li rádi tento produkt, zamilujete si i La Rosée. Já ho nejvíce používám jako rozjasňovač, pro takový ten přirozený lesk je výborný. Také jsem dostala nádhernou červenou rtěnku v odstínu Poppy Sauvage, o té vám povím níže v tomto článku!

 

It wouldn’t be a proper birthday without a burger! We went to The Tavern here in Prague and that burger was one of the best I had! Birthday mission accomplished!

Bez vynikajícího burgeru by to nebyly ty pravé narozeniny! Na oběd jsme ten den vyrazili do The Tavern zde v Praze, a ten burger byl naprosto vynikající! Narozeninová mise splněna!

Hmm, what else happened in May? Well, I did a big makeup declutter and it was such a great feeling to do that! I think I like having less even if it seems like a lot, but what you see in this picture is basically all of my makeup. The only thing that doesn’t fit into these acrylic storages is my Modern Renaissance palette which has its place in a drawer of this vanity. I don’t want to hoard a lot of makeup I want to appreciate it and actually use all of it!

No, a co se ještě v květnu událo? Já si udělala pořádek v mých líčidlech spolu s velkou čistkou a vážně je to super pocit, vše probrat a nechat si jen to, co vám dělá radost a používáte to. Rozhodně toho mám raději méně, i když to tak spíš nevypadá. Vše, co vidíte na této fotce, je v podstatě celá má kosmetická sbírka. Jediné, co se do těch akrylových šuplíčků nevejde, je má milovaná paletka Modern Renaissance, která má své místečko v šuplíku tohoto toaletního stolku. Co se mých líčidel týká, řídím se myšlenkou ,,méně je více”, a proto pak mohu lépe ocenit vše, co mám.  

I also got a new haircut!

 A také jsem se nechala ostříhat!

My skin has loved three things this past month. I have incorporated a bit lighter textures into my routine since it’s practically summer here at the moment. And it means everything I have used mornings I use it evenings now. First would be the Super Bounce hydrating serum by Glossier, it has a lightweight texture but yet it’s hydrating. I am so glad I got back into it. I also finally started properly using the Balancing moisturizer from Omorovicza. I love how light and cooling it is and that it hydrates and keeps my skin from being oily. Its herbal scent is very pleasant in the morning too! And the last gem is this Votary cleansing oil. I love the rose scent, how gentle it is and my skin loves it too. It plumps, softens and brightens it. You don’t rinse the oil off just gently pat off with a warm cloth and then it does its magic. Definitely something for everyone who loves using cleansing oils!

V květnu si má pleť užívala nejvíce tyto tři produkty. Vzhledem k teplejšímu počasí a faktu, že tu je prakticky léto, jsem do své rutiny zařadila lehčí textury. V praxi to znamená, že ty hutnější nyní používám večer. Vrátila jsem se k hydratačnímu séru Super Bounce od Glossier, má lehkou konzistenci, ale i tak skvěle hydratuje. Také jsem začala pravidelně používat hydratační gel od Omorovicza. Líbí se mi, jak je lehounký a chladivý, ale má pleť je i tak hydratovaná a zároveň není příliš lesklá. A po ránu je jeho bylinková vůně moc příjemná! A posledním pleťovým zázrakem je odličovací olej Votary. Voní báječně po růžích a vyhovuje mi, jak je jemný a mé pleti dělá dobře. Vypadá svěže, je jemná a rozjasněná. Olej nesmýváte, ale jen ho po vmasírování jemně otřete ručníčkem namočeným v teplé vodě a necháte ho kouzlit na vaší pleti. Tento olej jistě ocení všichni, kdo preferují odličovací oleje. 

 

 

I have of course enjoyed my May by spending time with my little boy, there have been plenty of great food involved and sunny weather! No wonder it’s my favorite month of the year!

V květnu jsem si také užívala chvilky s mým chlapečkem, nechybělo ani spousta dobrého jídla a slunečného počasí! Není se vůbec čemu divit, že mám květen tak ráda!

 

 

But before I end this post back to makeup! I couldn’t deny myself getting anything from NARS x Erdem collection. I chose the sheer mauve lipstick in the shade Voodoo Lily. I am a big fan of sheer lipsticks, especially for summer. As you can see from the swatch below, it’s really sheer and gives just a nice hint of mauve to your lips. The formula isn’t drying which is always a plus. There are more lipsticks in this collection some of them are sheer and some of them nicely pigmented. If you like Erdem and NARS definitely check this collection out before it’s gone!

Ale než tento článek dopíšu, vraťme se zpět k makeupu! Kolekce NARS s Erdem je překrásná a já si něco dopřát prostě musela. Vybrala jsem si mauve rtěnku s hodně lehkou pigmentací v odstínu Voodoo Lily. Tyhle lehounké textury mám hodně ráda, zejména na léto. Podle swatche níže vidíte, jak moc je lehounká a rtům dodá moc hezký mauve nádech. Rty nevysušuje, a to je vždycky výhodou. V kolekci je rtěnek více, některé takto sheer a nebo i krásně pigmentované. Máte-li rádi Erdem a NARS, rozhodně se na tuto kolekci mrkněte, než bude pryč!

 

I have been into bronzers lately and my favorite is probably the Dior Nude mineral bronzer. Mine is in the shade 02 Soft Sunlight and gives just the right amount of warmth to my complexion. It doubles as a blush too, so it’s perfect when you’re in a hurry or just don’t want to wear a lot of makeup on your face. Every natural makeup lover would certainly appreciate this bronzer!

V poslední době mě hodně baví bronzery a mým nejoblíbenějším v poslední době je ten minerální od Dior. Mám ho v odstínu 02 Soft Sunlight, mou pleť ohřeje přesně tak akorát. Je vhodný také jako tvářenka, a na rychlé přirozené líčení. 

 

 

The Poppy Sauvage collection was definitely one thing I was so excited about in May. I have three items from the collection and I adore every one of it. I got as a birthday present the soft glow which I told you about at the beginning of this post. Hubby also got me a liquid lipstick in red shade Poppy Sauvage. I don’t wear liquid lipsticks that much but I think when you have a nice red like this it’s quite good to have it in this formula. Violette has done a great job with this shade and with the whole collection really!

Z kolekce Poppy Sauvage jsem v květnu byla hodně nadšená. Mám z ní tři kousky a zbožňuju je všechny. K narozeninám jsem dostala La Rosée, který jsem zmínila už na začátku tohoto článku. Manžel mě také překvapil tekutou rtěnkou v červeném odstínu Poppy Sauvage. Tekuté rtěnky skoro vůbec nenosím, ale červenou je dobré mít v takové konzistenci, která na rtech vydrží, a vy ji nebudete muset neustále hlídat. Ta červená se Violette vážně povedla a vlastně i celá její kolekce!

 

 

 

Congrats if you made it to the end! I told you May is my favorite month of the year and it is very visible on the length of this post. What was your highlight of this past month, what brought you joy?
MM

Gratulace, pokud jste článek dočetli až sem! Říkala jsem vám, že květen mám z celého roku nejraději, a to se i odrazilo na délce tohoto článku. A co v květnu potěšilo vás?
MM