What’s In My Holiday Makeup Bag – The City Version

Hello from Hague! I shared my holiday skincare with you last week, so would you like to have a peek into my makeup bag as well?

Zdravím vás z Haagu! Minulý týden jsem vás nechala nahlédnout do mé cestovní kosmetické taštičky s pleťovou péčí, tak jsem si říkala, že by vás mohla bavit i ta s makeupem nebo ne?

I wanted to challenge myself when I was thinking what to take with me and to make it as little as possible. Bear in mind it’s a city holiday so I will be wearing my makeup every day, even though it’s pretty minimal. I wouldn’t bother if I were somewhere on the beach. I have a lot of products in mini versions which comes very handy for keeping your makeup bag as minimal as possible.

Když jsem přemýšlela, co si s sebou vůbec vezmu, brala jsem to jako výzvu, zabalit opravdu to nejnutnější. Mějte na paměti, že to pro mě bude dovolená ve městě, takže se budu líčit každý den, i když jen minimálně. Budu toho tedy potřebovat více, než kdybych byla někde na pláži a nelíčila se skoro vůbec. Co mi při mém rozhodování zajisté přišlo vhod, bylo to, že docela dost mých líčidel mám v roztomilých mini verzích. A takové kousky se přímo samy nabízí vzít si je s sebou.  

Let’s talk base! I took two hydrating primers. Two because I am almost out of them so why not finish the products on holiday. I also thought it will be great to have that something extra for my skin after flight even though it’s not a long one. And I am so glad I took them! The Hangover primer with coconut water by Too Faced is perfect and the First Light Priming filter by Becca is excellent as well. I took my trusty Diorskin cushion foundation along with the Stretch concealer. These two are just the dream combo!

A začneme hned od základu! A to s hydratačními primery, které jsem si s sebou vzala hned dva. Proč dva? Protože mi oba dochází, tak proč je nedodělat na dovolené. Zvolila jsem hydratační. To pro případ, že by to má pleť po letu, byť krátkém, potřebovala. A ono tomu tak opravdu bylo! Hangover primer s kokosovou vodou od Too Faced hydratuje parádně, a ten od Becca First Priming filter to samé. Dále jsem si s sebou vzala lehounký Diorskin cushion makeup spolu s korektorem Glossier. Tyhle dva produkty se skvěle doplňují!

 

Now to blushes! That’s where it got a bit tricky for me. For some reason, I couldn’t take just one. And I didn’t. I couldn’t leave without one of my Glow-Experts from By Terry, they are my faves. I took the shade Beach Glow with me which doubles as a creamy bronzer and a blush. I also had to take the Cloud Paint in Dusk. These blushes by Glossier are so great, blend so seamlessly and just look very natural. I am craving more shades! And to have more options my sample sized Kjaer Weis blush slipped into my makeup bag as well. This Sun Touched shade is just too pretty to leave it at home. Not only cream blushes look so natural they are also perfect for traveling because you don’t have to worry they would break.

A teď ke tvářenkám! Přiznávám, že tady ten výběr byl nejtěžší. Prostě jsem nemohla odjet jen s jednou. Což se samozřejmě nekonalo. Duo krémové tyčinky Glow-Expert od By Terry jsou úžasné a alespoň jednu jsem si vzít musela. Volba padla na odstín Beach Glow, protože ji mohu použít jako bronzer, stejně tak jako tvářenku. Doma také nemohl zůstat můj milovaný Cloud Paint v odstínu Dusk. Tyto tvářenky od Glossier jsou boží. Skvěle se roztírají a vypadají moc hezky přirozeně. A nebudu nic zastírat, nevadilo by mi mít i jiné odstíny! A abych mezi těmi tvářenkami měla ještě větší výběr, do mé kosmetické taštičky se dostala i ta od Kjaer Weis v roztomilém mini balení. Odstín Sun Touched je až moc hezký na to, abych odjela bez něj. Nejenže krémové tvářenky vypadají hezky přirozeně, ony jsou skvělé i na cestování, protože se o ně nemusíte tak bát jak o ty pudrové. 

 

This little cute Becca bronzer in the shade Capri Coast is just perfect. Love the shade, it’s perfect and not too orange. Love how it blends and just anything about it really.

Roztomilý mini bronzer od Becca v odstínu Capri Coast je skvělý. Odstín mi sedne výborně a body plus má rozhodně za to, že není moc oranžový. Capri Coast se hezky nanáší a v podstatě mu nemám co vytknout. 

My powder number one is still the Skin Perfecting one by Estée Lauder and Victoria Beckham. But it’s too big and too precious to take with me. Instead, I opted for this travel-sized Hourglass powder in Dim Light. I adore it. It gives you that glow from within and just finishes your look with that something extra. I also took my travel sized Hyaluronic Hydra powder from By Terry in case I need it. It’s the best loose powder.

Mojí pudrovou jedničkou je stále ten z kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder. Ale na cestování to není úplně ten nejlepší produkt, je celkem těžký a vzhledem k tomu, že to byla limitka, tak bych nechtěla, aby se mu během cesty něco stalo. Takže i když je mou jedničkou, do Holandska se mnou odjel mini pudr od Hourglass v odstínu Dim Light. Ten je skvělý pro takový ten přirozený glow a pleť s ním vypadá zkrátka extra. S sebou jsem si také vzala výborný Hydra pudr od By Terry, je také v mini balení, tak vlastně proč ne.

 

I am literally obsessed with Violette’s Poppy Sauvage collection with Estée Lauder. I took Violette’s Soft glow ,,La Rosée” with me for that extra glow as I almost never wear powder highlighter.

Kolekcí Poppy Sauvage od Violette s Estée Lauder jsem doslova posedlá. Protože pudrové rozjasňovače už prakticky vůbec nenosím, nemohla jsem nechat doma krémový La Rosée z Violettiny kolekce. 

I have only three palettes after I did my declutter last time. And I was totally certain I would take my custom made ABH palette aka my warm nudes palette with the shades Birkin, Caramel, Cognac and Custard. I never travel with Modern Renaissance and the newest Wanted palette by NARS is too precious as well to fear it could break. I took with me a bunch of almost empty mascaras I had at home to use them finally up.  And for brows the Boy Brow by Glossier.

Po mé nedávné kosmetické čistce mi zbyly jen tři paletky. A hned mi bylo jasné, kterou si s sebou povezu. Paletka se stíny ABH, kterou jsem si sestavila sama, je na cestování jak dělaná. Mám v ní takové ty hřejivé nude odstíny jako je Caramel, Birkin, Cognac a Custard. Modern Renaissance nikdy nikam nevozím, a o tu nejnovější Wanted od NARS bych se také nechtěla strachovat. Zabalila jsem si pár téměř vypotřebovaných řasenek s tím, že je zde konečně dodělám. No, a na obočí, jak jinak než můj oblíbený Boy Brow.

 

 

Oh, boy! Please don’t judge me. Lipsticks are my weakness and I can’t leave with just one. Let’s see my thought process as I was choosing them. I can’t exist without a lip balm for a week and that’s why I took the Coconutter by Lanolips with me. It’s a multi-purpose ointment, 100% natural, smells deliciously like sweet coconut and it’s my new coco obsession. I also chose the Lip Glow by Dior in Berry. I have raved about these here so much I don’t think I need to tell you how amazing they are, right?

Panejo! Prosím o shovívavost, rtěnky jsou mou slabostí, proto nemůžu odjet jen s jednou. Pojďte se podívat, jak jsem došla k těm, co se mnou doletěly až do Holandska. Balzám na rty je nutností, zvlášť když jste někde na týden, a proto jsem nemohla odjet bez mého nového kokosového objevu od Lanolips. Víceúčelový Coconutter je 100% přírodní a voní sladce po kokosu. V mé kosmetické taštičce také skončil Lip Glow od Dior v odstínu Berry, asi už nemusím opakovat, jak jsou tyhle věcičky úžasné, ne?

 

A Mauve lipstick is quite essential for me and I picked the mini Tom Ford one in the shade Douglas. One of my top fave lipsticks at the moment is Poésie from Violette’s collection and I thought it will be perfect when I don’t want to bother with my eye makeup that much and wear this as it’s a bolder lipstick shade. I also took this red liquid lipstick again from Violette if I happen to have a fancy date with my hubby or I am just in the mood for a red lip.

Bez mauve rtěnky nedám ránu, takže se mnou odjela ta mini Tom Ford v odstínu Douglas. Jednou z mých nejoblíbenějších rtěnek v poslední době je bezpochyby ta od Violette v odstínu Poésie. Říkala jsem si, že se bude skvěle hodit na dny, kdy se mi nebude chtít moc líčit oči, místo toho budu mít výraznější rty. S sebou jsem si také vzala tekutou červenou rtěnku – opět z Violettiny kolekce –  pro případ nějakého toho rande s manželem nebo kdybych měla prostě náladu na červenou.

 

And the very last lip product has to be nude! I adore these Lip Stylos by Hourglass especially the shade Peacemaker which I happen to have a mini size, so it’s a win-win!

No, a také jsem nemohla odcestovat bez nějaké té nude rtěnky! Ty od Hourglass zbožňuju, zejména odstín Peacemaker, který mám v mini verzi, takže jsem ho doma nechat nemohla!

Well, and the last thing I took with me is my coconut setting spray by MAC which I have just a tiny bit left. Quite a few of these products are almost empty and I thought what a perfect opportunity to use them all up on holiday. Wow and that’s everything from my holiday makeup bag. I think I did quite well and everything fits just in one bag so that counts right? What are your go-to products while traveling?
MM

Tak, a jako poslední věc jsem si s sebou vzala zbyteček mého kokosového settingového spreje od MAC. Několik produktů je skoro vypotřebovaných, takže jsem si je cíleně zabalila s sebou na dovolenou. Wow, a to je z mé makeupové taštičky vše. Přijde mi, že jsem se celkem krotila, a když se vše vešlo do jedné taštičky, tak je to v pohodě, ne? Co nesmí chybět v té vaší, když cestujete?
MM