My First Steps Into Oribe World

Welcome to another post! I am back to Prague after a great time in the Netherlands. I’ve tried some stuff from the luxurious hair care brand Oribe for the first time ever while I was there. And let me tell you expectations were high! Well, how did everything perform? Then keep on reading!

Vítejte u dalšího článku! Již jsem zpátky v Praze, v Nizozemí jsem si to moc užila a mimo jiné jsem poprvé vyzkoušela pár produktů od luxusní vlasové péče Oribe. A řekněme, že má očekávání byla veliká! No, a jak dopadly mé první krůčky do světa Oribe? Tak pokračujte ve čtení!

Let’s start with the biggest fail from the bunch. That’s the Gold Lust Pre-Shampoo Intensive Treatment. You apply this from midshaft to ends as a hair mask before washing your hair and it should rejuvenate and deeply hydrate your hair. Well, the name of this product doesn’t lie, because this stuff is INTENSE. And I don’t like it. I couldn’t wash it out, it completely coated my hair, which didn’t feel soft at all. Instead, it was heavy, looked greasy and I had to go to the drugstore with a ponytail (thank God I listened to the instructions and didn’t put it all over my hair) and had to buy another shampoo – a drugstore one. My hair felt kinda normal after I had to wash this product out for three times! I guess this product will suit a very dry hair type and I mean VERY DRY. My hair ends are dry and that’s why I thought it would be great to treat them with some added moisture but apparently I was very wrong. From me, it’s a big NO to this product.

Začněme s největším propadákem z toho všeho, co jsem vyzkoušela. Je to intenzivní péče před šamponováním. Aplikujete ji od střední délky vlasů až po konečky před mytím. V podstatě je to taková vlasová maska, která by měla vaše vlasy hluboce hydratovat a intenzivně oživit. Hmm, název samotné péče nelže, jelikož toto je opravdu INTENZIVNÍ záležitost. A mým vlasům ani trochu nesedla. Vůbec jsem ji nemohla z vlasů vymýt, byly celé jakoby pogumované, mastné, těžké a ne vůbec jemné a lehké, jak péče slibovala. Musela jsem se s vlasy v culíku vydat do místní drogerie pro šampon, který mě zachránil. Ještěže jsem poslechla návod a nenaaplikovala si péči po celých vlasech. Po třech umytích (!) mé vlasy zase vypadaly celkem normálně. Tento produkt určitě ocení všichni, kdo mají extra suché vlasy, ale jako myslím vážně SUCHÉ. Já mám sice sušší konečky, a proto jsem si myslela, že tato péče bude skvělá, ale evidentně jsem se mýlila. Za mě je to jednoznačné NE.

 

I also had a shampoo and conditioner from the same Gold Lust Repair & Restore hair range. Which should reawake your hair, cleanse them with maracuja, argan and cypress oils and extracts and just make them healthy and glossy looking. I used them all up and to be honest it didn’t leave any wow moment like I have to go and get these in bigger size. My hair looked nice, but nothing a much cheaper shampoo and conditioner couldn’t do. For example the brand OGX which makes my hair look nice as well and you can get it from the drugstore even in Czech now. If you want to invest into your hair care a bit go for Ouai instead, I had their clarifying Clean shampoo and I really did see a difference after washing my hair with it. You can get Ouai on Cult Beauty or SPACE NK.

Z té samé řady Gold Lust Repair & Restore jsem také vyzkoušela šampon a kondicionér. Ty by vlasy měly oživit díky arganovému či marakujovému oleji nebo také výtažku z cypřiše, a zkrátka by pak vaše vlasy měly být zdravé a lesklé. Oba produkty jsem vyzkoušela několikrát, ale že by se dostavil nějaký ten wow moment, že si je hned musím pořídit ve větším balení, tak to bohužel ne. Mé vlasy vypadaly hezky, ale nic extra, co by levnější šampon či kondicionér nezvládl. Používám například vlasovou kosmetiku OGX, která mým vlasům vyhovuje a lze ji už sehnat i v českých drogeriích. Pokud chcete trochu více zainvestovat do vlasové péče, doporučuji značku Ouai, měla jsem jejich pročisťující šampon a opravdu bylo vidět již po prvním umytí, že mé vlasy byly krásně čisté – zbavené zbytku stylingových produktů a vypadaly silnější a zdravější. Značku Ouai můžete sehnat na Cult Beauty nebo Space NK.

 

And now to the better stuff. This is the Gold Lust Dry Shampoo. It’s a very light dry shampoo with no white residue, my hair felt refreshed and nice. But would I splurge on it in a bigger size? Probably not. I like the coconut dry shampoo from Sephora the same, but if you are in a mood to splurge on your hair then go for the Oribe!

Aby té kritiky nebylo tolik, tak teď něco příjemnějšího o suchém šamponu také z řady Gold Lust. Suchý šampon je ultra jemný, nezanechává žádné bílé stopy a umí vlasy moc hezky osvěžit. Ale jestli bych ho musela mít ve velkém balení, si nejsem tak zcela jistá. Pravděpodobně ne. Stejně dobrý mi přijde třeba kokosový ze Sephory, ale jestli máte chuť dopřát si něco extra pro vaše vlasy, tak směle do toho!

 

And the last thing I took with me on holiday was this Free Styler Working Hairspray. I don’t like to use the usual hairspray which makes your hair sticky and hard. So I style my hair with texturizing sprays instead. The only hairspray I like and would 100% recommend is the one from Phyto. I was kinda curious about this one promising light, brushable hold with a satin finish. Well, it does exactly that but would I prefer it to my all-time fave Wind Blown 05 by Redken or even the hairspray from Phyto? No! Free Styler isn’t bad at all just not there what I want from a hair styling product.

A jako poslední věc, co jsem na dovolené vyzkoušela, byl lak na vlasy Free Styler. Klasické laky na vlasy, které je slepují a jsou pak tvrdé, moc nemusím. Takže na styling dávám přednost texturizačním sprejům. Jediný lak na vlasy, který mi vyhovuje a mohu ho na 100 % doporučit, je ten od Phyto. Na tento jsem byla zvědavá, jestli to nebude něco jako ten od Phyto, když sliboval lehký, pročesatelný účes, který bude saténově hebký. No, přesně toto všechno sice zvládá, ale dala bych mu přednost před mým nejoblíbenějším Wind Blown 05 od Redken nebo i tím lakem od Phyto? Ne! Od stylingového produktu prostě očekávám víc, a i když Free Styler není špatný, i tak mou jedničkou zůstává texturizační sprej od Redken.

Well, what can I say? Expectations were high especially when you’re trying out such a well known luxurious hair care brand. But unfortunately, nothing wowed me that much I would want to get it full-size. Maybe it was my bad luck I didn’t try stuff I would love more. That’s the great thing about minis. You try them and then you decide if it’s worth committing to.
MM

Hmm, co k tomu dodat? Má očekávání byla hodně vysoko, což se dá očekávat. Obzvláště, když zkoušíte produkty od takové známé luxusní značky vlasové péče. Ale bohužel mě nic tak neoslnilo, že bych si to musela pořídit ve větším balení. A nebo jsem prostě měla smůlu, že jsem nenarazila na nic, co by si mé srdce získalo více. A to je to kouzlo mini produktů. Vyzkoušíte je, jak vám sednou, a pak se rozhodnete, jestli za to stojí jít do většího balení.
MM