How To Master The Minimal Makeup Look

Hello and welcome to another post! This time we will talk minimal makeup. I’ve been wearing less makeup lately and I really like it. Honestly, who would bother to cover the whole face with products when it’s hot outside? To look like I’ve put much more effort than I already did I’ve been relying on a few holy grails in my collection!

Ahoj a vítejte u dalšího nového článku! Tentokrát to bude o minimálním líčení a mé tipy, jak to zvládnout levou zadní. Poslední dobou jsem mé líčení omezila na minimum a velmi mi to vyhovuje. Jako upřímně, kdo by si chtěl zakrývat pleť nánosy líčidel, když je venku vedro? Abych přece jen vypadala tak, že jsem si na mém líčení dala záležet mnohem více, než tomu tak doopravdy je, nedám dopustit na pár mých takových svatých grálů v mé sbírce!

Let’s start with the base, I already prefer light coverage but to take it to another level of minimal I skip it completely and use just this cooling primer by Origins. It’s so good – brightens & evens out your skin! If you don’t need a lot of coverage, a great primer can make your skin look healthy and glowing without any other makeup on top. Well, and my trusty Stretch concealer by Glossier deals with everything that needs to be covered. And the base is done!

A začneme pěkně od základu. Už tak jako tak mám nejraději lehké makeupy, ale abych to mé minimální líčení dotáhla ještě dále, make-up vynechám a vystačím si s tímto chladícím primerem od Origins. Je vážně skvělý – pleť umí perfektně rozjasnit & sjednotit tón! Pokud nepotřebujete vyšší krytí, dobrý primer vám vykouzlí zdravě vypadající a rozjasněnou pleť bez jakéhokoli dalšího makeupu. No, a se vším, co by potřebovalo zakrýt, si poradí můj věrný Stretch concealer od Glossier. A je hotovo!

 

When I am going for very minimal makeup look I don’t tend to use bright colors and go for nudes instead, the only exception is lipstick maybe. The Glossier blush in Dusk is perfect for this type of a look. I prefer cream blushes because they just look more natural and the application is also way quicker. Bronzer in a lighter shade is essential to give your face a bit more life. I adore all of my bronzers but the Diorskin Mineral Nude Bronze powder is just perfect for this minimal makeup and it doubles as a blush too!

Když se líčím opravdu minimálně, do výrazných barev se moc nepouštím, maximálně tak u rtěnky, ale spíše zůstávám u přirozených nude odstínů. A pro takovéto líčení je krémová tvářenka Cloud Paint v odstínu Dusk jako stvořená. Krémové tvářenky mám raději, než ty pudrové, protože vypadají přirozeněji a také se mi s nimi pracuje rychleji. Další nezbytností je spíše světlejší bronzer, který vaší tváři dodá trošku více šťávy. Na mé bronzery nedám dopustit, ale ten minerální od Dior je na jednoduché líčení skvělý a zároveň jej lze použít i jako tvářenku!

 

A little bit of a glow never hurts. Again I am more into cream highlighters and one of my favorites is Living Luminizer by RMS Beauty. It looks so natural and gives you that glow from within.

Trocha toho lesku není nikdy na škodu. Opět preferuji spíše krémové rozjasňovače a jedním z mých oblíbených je bezpochyby Living Luminizer od RMS Beauty. Plet umí rozjasnit velmi přirozeně, a to mě na něm moc baví.

 

The best way to enhance your eyes is to use your bronzer instead of an eyeshadow. Not to mention how quick and easy it is! Mascara is optional, but you can curl your lashes with an eyelash curler to look more awake. And for brows just a quick brush through with clear brow gel, this one is by Rimmel and it’s the best from the drugstore.

Nejlepším způsobem, jak zvýraznit vaše oči je, když namísto očního stínu použijete bronzer. A to ani nemluvím o tom, jak rychlé a jednoduché to je! Jestli použijete řasenku, to je jen na vás, ale vyplatí se řasy alespoň nakroutit kleštičkami pro takový ten více otevřený pohled. Obočí stačí zkrotit průhledným gelem na obočí, tento je od Rimmel a z drogerie mi přijde jako nejlepší.

 

Nude lipstick is the best choice for a minimal look. If you choose your shade right it makes you look fresh, also I wouldn’t go for a matte formula. The lip stylos by Hourglass have a great selection of shades, they are very creamy, pleasant on the lips and just one of my fave lip formulas ever. My go-to nude lipstick is in the shade Peacemaker. It’s the perfect your lips but better color.

Pro jednoduché a přirozené líčení je nejlepší zvolit rtěnku v nějakém tom nude odstínu. Správně zvolený nude odstín vás dokáže rozjasnit a vypadáte pak fresh. Také bych asi nešla do úplně matné konzistence rtěnky. Ty od Hourglass nabízí spoustu krásných odstínů, jsou hezky krémové a příjemné na rtech. Jejich Lip Stylo je jednou z mých nejoblíbenějších. Moje nude oblíbenkyně je Peacemaker. Je to taková ta barvička vašich rtů, akorát trošku lepší.

And that’s it! I can do this literally under 10 minutes and still enjoy my morning coffee. This minimal makeup look is about light layers of products – mostly cream ones – in natural shades. And what about you, what’s your go-to summer makeup look?
MM

A je to! Takto se nalíčit mi zabere méně jak deset minut a ještě si stihnu vychutnat mou ranní kávu. Takovéto minimální líčení je o lehounkých vrstvách líčidel – zejména těch krémových – v přirozených odstínech. A co vy, jaké líčení máte v létě nejraději?
MM