Amsterdam & Den Haag Diaries

Welcome to Sunday post! Can’t believe it’s been already a week after we came back from Amsterdam. I have to say I had a lovely time there, both Hague and Amsterdam are places I would want to visit again for sure. One week is a short time to see it all! As I was nostalgically flicking through all of the pictures I thought I would do a round-up of our time there including places for treating yourself!

Vítejte u nedělního článku! Ani se mi nechce věřit, že už to bude týden, co jsme se vrátili z Amsterdamu. Musím říci, že Haag i Amsterdam mě nadchly a určitě se tam chci jednou opět podívat. Za jeden týden se totiž vše stihnout nedá! Když jsem si tak z nostalgie prohlížela všechny ty fotky, které jsem zde nafotila, napadlo mě, že by byla škoda vám je neukázat. Takže si užijte takové menší shrnutí z obou měst spolu s místy, kde si můžete něčím pěkným udělat radost, pokud se tam někdy vydáte!

We landed safely in Amsterdam after a short flight from Prague. Even though it was a 1,5 hours long flight I wanted to make sure my skin is being hydrated with all of my beloved coconut companions: Rose Hibiscus coconut water by Herbivore, 101 Ointment Coconutter by Lanolips and my fave hand cream Perle de Coco from & Other Stories. You know how I love my coconuts!

Po krátkém letu z Prahy jsme přistáli v Amsterdamu. Ačkoli to byl let kolem hodiny a půl, nechtěla jsem pokoušet štěstí, že by se mi pleť vysušila a pojistila jsem se všemi mými kokosovými oblíbenci: kokosová voda s růží a ibiškem od Herbivore, multi-funkční 101 balzám Coconutter od Lanolips a můj nejoblíbenější krém na ruce z řady Perle de Coco z & Other Stories. Vždyť víte, jak ty mé kokosáky miluju! 

 

And speaking of & Other Stories, of course, I had to go there! I just adore this store so much, if I had to choose one place to shop it would be this place without a doubt. Their interior is on point and so photogenic! I love their clothes – they do perfect basics, also their shoes and handbags are excellent quality, knitwear is one of the best and if you visit their store don’t miss the beauty section with candles – love them! And after you shop till you drop don’t forget to go to the famous place Vlaams Friteshuis Vleminckx with the best fries in Amsterdam. It’s right next to Stories! They were that good I forgot to photograph them but you can enjoy a few pictures from Stories instead.

A když už tady mluvím o & Other Stories, samozřejmě jsem tam musela! Tenhle obchod je moje srdcovka, a kdybych si měla vybrat jeden jediný, kde bych nakupovala, tak by to byl bezpochyby tento. Interiér obchodu je úžasný a tak fotogenický! Zbožňuju jejich oblečení – umí skvělé základní kousky, jejich boty a kabelky jsou také výborné kvality, pleteniny jsou jedny z nejlepších a rozhodně stojí za to se také zastavit v sekci s kosmetikou a vonnými svíčkami – zbožňuju je! A až se vyshopujete, zajděte si na ty nejlepší hranolky z celého Amsterdamu k okénku Vlaams Friteshuis Vleminckx. Je to hned vedle Stories! Byly tak dobré, že jsem je ani nestihla vyfotit, tak se aspoň pokochejte pár fotkami ze Stories.

 

 

 

 

Amsterdam has such a nice, welcoming atmosphere and so does Den Haag. I have to say my experience in both cities was rather friendly, everybody spoke English and I just felt very comfortable there. Besides bicycles everywhere which I found very cute it’s also one thing more to look after, because the Dutch people ride their bikes fast! 🙂

Amsterdam si mě získal příjemnou přátelskou atmosférou stejně tak jako Haag. Hodně tomu napomohlo, že všichni umí anglicky a člověku je tak nějak příjemněji v cizím městě, když ví, že se všude domluví. A jinak kola byla opravdu všude, což mi přišlo roztomilé, ale zároveň to byla jedna z věcí, co si člověk musel hlídat, protože Holanďané na nich jezdí velmi rychle! 🙂

 

 

We’ve also been for a couple of days in The Hague or better Den Haag and even though it’s quite a windy city and much colder than Amsterdam I loved it there as well.

Také jsme pár dní strávili v Haagu, a i když tu hodně fouká a je tu chladněji než v Amsterdamu, moc se mi zde líbilo. 

 

 

 

While I was exploring the city I somehow managed to find the way into a local luxurious shopping mall called de Bijenkorf and it was awesome. There was almost everything and I kinda got lost in the beauty section admiring brands we can’t get in Prague. I liked Laura Mercier, Charlotte Tilbury or Maison Margiela’s Replica fragrances where I fell in love with the one called By the Fireplace. It’s on my wishlist now!

Když jsem objevovala město, podařilo se mi ,,zabloudit” do místního obchodního domu de Bijenkorf  se samými luxusními značkami, a vůbec mi to nevadilo. Našli byste tam téměř vše, ale já se na chvíli ztratila v části s kosmetikou, kde jsem se kochala značkami, které v Praze nejsou. Bavila mě Laura Mercier, Charlotte Tilbury nebo třeba vůně Replica od Maison Margiela, kde jsem objevila vůni By the Fireplace. Je nádherná!

 

 

 

While I was exploring Den Haag I came across this cute Danish store called Søstrene Grene, they had a lot of nice things, pretty stationary etc. and it reminded me a bit of Tiger. I couldn’t get anything big but at least I got a few stationary bits, a pink string bag, and other rather cute stuff.

Při procházkách Haagem jsem také narazila na tento dánský obchůdek pod názvem Søstrene Grene. Měli tam samé hezké věci, mimo jiné bloky, propisky apod., a trochu mi obchod připomínal Tiger. Nic většího bych do kufru nenasoukala, tak jsem si alespoň pořídila pár kousků z jejich sekce psacích potřeb, růžovou síťovku a další roztomilosti. 

 

 

We couldn’t miss an opportunity to go to the beach in The Hague. Even though it was quite nicely warm around 26 degrees, it was very windy and the sea was bloody cold. So big respect to the those who braved the cold water and swam in it! We weren’t that brave so we enjoyed a few drinks with some great finger food like bitterballen instead! Definitely try these, they’re delicious.

Nemohli jsme si také nechat ujít příležitost zajít si na pláž. I když bylo hezky teplo kolem 26 stupňů, hodně foukalo a moře bylo strašně studené. Takže mám velký respekt před všemi, kdo byli tak stateční a v té ledovce se vykoupali! My si na to netroufli a raději jsme si na pláži užili pár drinků s místní specialitou bitterballen (smažené kuličky)! Jsou vynikající, a jestli někdy pojedete do Holandska, nezapomeňte je ochutnat.

 

 

 

 

 

 

 

 

And now back to Amsterdam! We were quite lucky with the weather, it has been sunny almost every day we have spent there. Perfect for exploring and enjoying the city. I have admired the little cute shops everywhere as well the more known & bigger ones like Arket.

A nyní zpátky do Amsterdamu! Na počasí jsme měli velké štěstí, skoro pořád bylo slunečno. Což je na procházky městem výborné. Kochala jsem se všemi těmi menšími roztomilými obchůdky stejně tak jako těmi většími & známějšími jako je Arket

 

 

Love the calming atmosphere of the Arket store!

Ta klidná atmosféra Arketu mě totálně dostala!

 

 

I think you can’t get it wrong foodwise anywhere in Amsterdam or we were lucky to find great places with such delicious food.

Co se restaurací v Amsterdamu týká, přijde mi, že snad nemůžete šlápnout vedle, a nebo jsme měli to štěstí na místa s vynikajícím jídlem.

 

 

Every beauty enthusiast can’t miss the Skins Cosmetics store with a refined selection of niche brands like Byredo, Kilian, Diptyque, Kjaer Weis, RMS Beauty, Le Labo, Aesop and many more. There is makeup, skincare, home fragrances, perfumes and just everything every beauty lover would dream of. I’ve been there twice, the second time with my fellow blogger and insta friend An. It was lovely meeting her there!

Každý nadšenec do kosmetiky by si neměl nechat ujít obchod Skins Cosmetics, kde mají výběr toho nejlepšího od niche značek jako je Byredo, Kilian, Diptyque, Kjaer Weis, RMS Beauty, Le Labo, Aesop a mnoho dalších. Najdete tam jak dekorativní kosmetiku, tak i tu pečující, svíčky, parfémy a zkrátka vše, o čem by se každému milovníkovi kosmetiky jen mohlo zdát. Já tam byla dvakrát, podruhé jsem se zde viděla s blogerkou a insta kamarádkou An. Bylo skvělé se s ní zde setkat!

 

 

 

One day we played classic tourists and took a boat canal cruise through Amsterdam, it’s interesting to find out more about the city history and just see a bit more of this place.

Jeden den jsme si zde zahráli na klasické turisty a podnikli jízdu na lodi po amsterdamských kanálech, což je hodně zajímavý zážitek. Dozvíte se víc o historii města a máte možnost vidět z Amsterdamu ještě víc.

 

 

I also couldn’t miss visiting a HAY store and I stocked up with some pretty stationery.

Obchod HAY jsem si také nemohla nechat ujít a doplnit zásoby pěkných sešitů a propisek. 

 

 

 

It’s safe to say I’ve completely fallen for Amsterdam and Den Haag as well. Love the atmosphere of both and hopefully, I go back someday! What about you, what’s your favorite city to visit?
MM

Je zcela jisté, že jsem si obě města Amsterdam i Haag zamilovala. Jejich atmosféra mě bavila a doufám, že se sem opět někdy podívám! A jak to máte vy, které město dostalo vás?
MM