Finally! Byredo Bibliothèque Candle Transformed Into Perfume

Welcome to another post! It’s been a while since I got a new Byredo scent. The last one I treated myself to was my beloved Velvet Haze, which I have a tiny bit left. Today we will talk about my newest addition to my little Byredo family – Bibliothéque!

Vítejte u dalšího článku! Už to nějaký ten pátek bude, co jsem si pořídila nějakou novou Byredo vůni. Naposledy jsem si udělala radost mým milovaným Velvet Haze, ve kterém mi zbývá opravdu už jen troška. No, a dnes vám ukážu můj nejnovější přírůstek do mé malé Byredo rodinky – vůni Bibliothéque!

I love candles, especially the ones by Byredo. They’re one of the best and you can’t go wrong with getting one. My very first Byredo candle was Bibliothéque. The scent takes you to an old library where you would sit and flick through the leather-bound pages of old books and forget about time. This candle smells divine and fills your space with such a unique scent. No wonder it’s the most popular candle from Byredo!

Jak jistě víte, svíčky miluju, zejména ty od Byredo. Patří mezi jedny z nejlepších, a ať už si pořídíte jakoukoli, nemůžete šlápnout vedle. Mou první Byredo svíčkou byla právě Bibliothéque. Její vůně vás zavede do staré knihovny, kde si nerušeně listujete starými knihami a zapomenete zde na čas. Tato svíčka voní úžasně a rozhodně každému prostoru dodá na jedinečnosti. A není divu, že je nejpopulárnější svíčkou značky Byredo!

 

Imagine my joy when I found out Ben Gorham finally heard endless requests and created perfume version of this candle. And I think I wasn’t the only one excited about it. I’ve tried Bibliothéque once here in Prague and since then I couldn’t stop thinking about it. When I tried it the second time in Skins Cosmetics store in Amsterdam I couldn’t leave without it.

A teď si představte, jakou radost jsem měla, když jsem zaslechla, že se Ben Gorham konečně rozhodl vyslechnout nepřeberné množství proseb a vytvořil parfémovou verzi této svíčky. Jistě jsem nebyla jediná, kdo doma skákal radostí. Bibliothéque jsem zkusila jednou zde v Praze a od té doby jsem na ni nepřestala myslet. Když jsem ji zkusila podruhé ve Skins v Amsterdamu, už jsem bez ní odejít nemohla.

 

And how does it smell? Top notes are fruity: Peach and Plum. Heart consists of floral notes of Peony and Violet. And finally base with amazing combination of Leather, Patchouli and Vanilla. I have to admit I love the scent in perfume version even more! Ben Gorham did a great job transforming this scent from wax to liquid. It is a woody, powdery sweet scent with a plummy leather aroma. Don’t be afraid you would literally smell like a library, because I haven’t seen any library that smells this delicious. If you are into this kind of woody, leathery scents, this will be something for you for sure!

A jak voní? Hlavu parfému tvoří ovocné tóny broskve a švestky. V jeho srdci byste našli květinové tóny pivoněk a fialek. A konečně základ parfému je úžasná kombinace kůže, pačuli a vanilky. Musím se přiznat, že ta parfémová verze se mi líbí ještě více! Ben Gorham odvedl skvělou práci, když z té voskové verze Bibliothéque vytvořil tu parfémovou. Vůně je to dřevitá, pudrově sladká s koženým švestkovým aroma. A nebojte, nebudete vonět jako stará knihovna, protože takhle nádherně provoněnou knihovnu jsem ještě nikde neobjevila. Jestli vás baví dřevité vůně s akcenty kůže, tak to bude jistě něco pro vás!

 

Even though it’s not a typical summery scent I’ve been wearing it nonstop since I got it! Velvet Haze was my favorite scent by Byredo so far but I am torn now because Bibliothéque is something extra. You will definitely smell different wearing this scent! Honestly, every Byredo scent is so unique and I keep falling for this niche brand more and more. And what about you, are you a Byredo enthusiast like me?
MM

Ačkoli se nejedná o typickou letní vůni, nosím ji téměř nonstop od té doby, co jsem si ji pořídila. Velvet Haze byl mojí Byredo jedničkou, ale nyní si už nejsem zcela tak jistá, protože Bibliothéque je prostě něco extra. Rozhodně s tímto parfémem nebudete vonět jako kde kdo na ulici. Upřímně, všechny Byredo vůně jsou svým způsobem jedinečné, a tato niche značka se mi dostává víc a víc pod kůži. A jak to máte vy, také jste nadšenci do Byredo jako já?
MM