What’s On My June Makeup Menu ft. Dior Backstage Collection

Hello and welcome to another makeup menu post, this time the June edition. As always it’s a mix of good old staples with some new exciting ones. Well, let’s talk make-up!

Zdravím vás u dalšího článku s makeupovým meníčkem, tentokrát červnovým. Jako vždycky to bude takový mix stálic z mé kosmetické taštičky spolu se zajímavými novinkami. Tak, jdeme na to!

When it comes to concealer there’s nothing new and my trusty Stretch concealer by Glossier is still my product of choice. I haven’t touched anything but this in months! Let’s talk about the Dior Backstage collection because that’s more exciting for sure.

Co se korektoru týká, tady nikoho už nepřekvapím, jelikož ten od Glossier, je stále mou jedničkou. Už x měsíců jsem nepoužila nic jiného než tento! Pojďme se nyní podívat na něco mnohem zajímavějšího, a to novou kolekci Dior Backstage!

The collection is right up my street! Peter Philips was inspired by his backstage work when he was creating all of the essentials in the collection – professional, durable, adjustable formulas in neutral shades in a range that works with every skin tone. Using these products you should basically get results like a pro. I love the packaging, I know there are mixed opinions but I think it looks fresh, cool and it’s great to see what’s inside right away. And what’s in the collection? Then keep on reading!

Tato novinka je přesně něco pro mě! Když Peter Philips navrhoval tuto řadu plnou jeho nepostradatelných produktů, nechal se inspirovat svojí prací v zákulisí módních přehlídek, aby i z vás mohl být na chvíli profesionál. Kolekce zahrnuje řadu produktů s profi finišem, které mají být extra odolné, v neutrálních odstínech a sednou každému tónu pleti. Na obaly produktů jsem slyšela různé názory, za mě jsou super, vypadají fresh a prostě jinak. Líbí se mi, že hned vidíte, co to je za produkt. A co konkrétně kolekce obsahuje? To se hned dozvíte!

Let’s begin with the Dior Backstage Lip Palette with 9 shades with glossy, satin and matte finishes for creating natural to bold lip looks which suit every skin tone. The shades in this palette are beautiful and lovely to play with for sure. When I saw first pictures of this collection online this lip palette was my favorite, but after trying it I am still not convinced how practical it is for taking it out in your handbag. Peter Philips also created a Brow palette in two shades. I have a thing with palettes there is always a few shades you won’t use and it kinda goes to waste. The brow palette didn’t impress me at all, it’s mainly because I don’t use brow powders or waxes. I like one shade from the light one (pictured below), but still, you can get a single eyeshadow instead of this whole palette.

Součástí kolekce je Dior Backstage paletka na rty s 9 odstíny. Obsahuje lesklé, saténové a matné finiše pro přirozené až sofistikovanější líčení rtů. Odstíny v paletce jsou překrásné a jistě s nimi bude zábava. Když jsem na internetu zahlédla první fotky této kolekce, paletka mě hned zaujala, ale po vyzkoušení mé nadšení opadlo, protože si stále nejsem jistá, jak moc je to praktický kousek do kabelky. Peter Philips také vytvořil dvě paletky na úpravu obočí. Celkově mám k paletkám smíšený postoj, protože v nich vždycky bude něco, co prostě nevyužijete. Paletka na obočí mě zas až tak nenadchla, a to jednoduše proto, že pudry a tvarovací vosky na obočí téměř nepoužívám. Celkem se mi líbí jeden odstín z té světlejší verze (je níže na fotce), ale spíš bych si sehnala jeden odstín nějakého očního stínu, než investovat do této paletky.

It will probably sound controversial but the Glow Face palette is my least favorite piece in this range. I would have never thought I would ever say this but it is just too much of a glow. Sure, it looks beautiful but I prefer more natural highlight than this. Also if you would want to use every shade in this palette on your face you would glisten like a disco ball 🙂 But hey, if you’re into intense highlighters then go for it! The Dior Backstage Eye palette comes in two variations the Warm neutrals (pictured below) and more lilac Cool neutrals. Both palettes have a primer which is great for the longevity and intensity of your eye makeup look.

Asi to vyzní trošku kontroverzně, ale rozjasňovací paletka je mým nejméně oblíbeným kouskem z celé Backstage řady. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já toto řeknu, ale toho lesku je tam na mě až moc. Ano, vypadá krásně, ale já mám raději přirozenější rozjasňovače, než které jsou v této paletce. A kdybyste ji opravdu chtěli využít a nalíčit se všemi těmi odstíny nebo jen třeba dvěmi, zářili byste jak disko koule 🙂 Ale proti gustu žádný dišputát, jestli jste stoupenci oslňujících rozjasňovačů, tak tahle paletka bude přesně něco pro vás! V kolekci jsou také dvě paletky pudrových očních stínů, jedna s hnědými neutrálními odstíny s teplými podtóny (je na fotce níže) nebo druhá s narůžovělými odstíny se studenými podtóny. Obě obsahují podkladovou bázi pro větší výdrž a intenzitu stínů, což mi přijde jako skvělý bonus navíc.

 

 

The star of the Backstage collection is the Face & Body foundation. It has a fluid texture but less fluid than Glossier’s skin tint for example. The foundation claims second skin finish, ultra-buildability for a natural nude glow look or high-coverage finish and comes in 40 shades.

Hvězdou celé řady je makeup na obličej i tělo. Má tekutou texturu, ale např. v porovnání se skin tintem od Glossier není tak tekutá. Makeup slibuje efekt druhé kůže, krytí na míru od přirozeného nude vzhledu po ten s vysokým krytím. A můžete vybírat ze 40ti odstínů.

Here are my thoughts after testing it for over a week. I love the plastic, squeezable bottle and I find it very travel-friendly. Also, you get quite a lot for the price, it’s a 50 ml.  One tip – don’t forget to close the lid completely to avoid spillage and also shake it before using. I have tried applying it with a brush, beauty blender, and my fingers. And I prefer the application with my fingers for a very natural finish. It was too much of a coverage for my likings applied with a brush. What I like about it is the finished natural look, it feels like nothing on the skin, doesn’t cling to any dry patches and it’s long lasting. It stayed put no matter what, the heat, playing with my boy or even napping after lunch 🙂 Like I said the finished look is natural, second skin like and I usually don’t set it with powder because it’s matte at first and then mixed with your natural oils it gets dewy after a while. Which I find a bit strange but I like to touch it up with blotting papers to get rid of the excess shine. I have also tried it with primers underneath or alone and it did look very nice, no major difference happened. Like with every foundation it depends on your skin type. Mine is normal, sometimes a bit dry or when it’s hot it gets a bit oily in the T-zone. The shade selection is awesome and I have mine in 1N. All in all, I love this foundation. I always liked Dior foundations to be honest and this one is great as expected.

Makeup testuji už přes týden a tady jsou mé poznatky. Plastová, zmáčknutelná lahvička mě baví a jistě bude skvělá i na cestování. Má obsah 50 ml, což je super v poměru ceny a množství, které dostanete. Můj tip pro vás je: Nezpomeňte pořádně dovřít uzávěr, aby vám makeup nevytekl, a před použitím lahvičku protřepejte a lehce s ní ťukněte o stůl. Makeup jsem zkusila aplikovat štětcem, beauty blenderem a mými prsty. A mým favoritem pro přirozený a lehký finiš je rozhodně nanesení prsty. Aplikace štětcem byla na můj vkus až moc krycí. Na makeupu hlavně oceňuji přirozeně vypadající finiš, na pleti není téměř cítit, nezviditelňuje suchá místa na kůži a vydrží. A to snad všechno, horko, dovádění s mým synkem a makeup vypadal dobře i po odpoledním šlofíku 🙂 Jak jsem už zmínila, konečný vzhled vypadá moc hezky přirozeně s efektem druhé kůže a není třeba jej fixovat pudrem. Ze začátku je matný a po nějakém čase, když se smíchá s přirozenými pleťovými oleji, působí rozzářeně. To mi přijde celkem zvláštní, ale s nějakým tím extra leskem si krásně poradí blotující papírky. Makeup jsem zkusila jak samotný, tak s primery, obojí vypadalo hezky, ale s žádným velkým rozdílem. Jako s každým jiným makeupem také hodně záleží na typu vaší pleti. Ta moje je nyní normální, občas sušší a když je horko, tak mám mastnější t-zónu. Výběr odstínů je výborný, já mám makeup v odstínu 1N. Celkově musím říci, že jsem si makeup zamilovala. To není žádným překvapením, protože mi makeupy od Dior vždycky přišly extra povedené. 

 

 

And now to the last gem from this range and actually my favorite piece – the Contour face palette. When I saw what’s in the collection I wasn’t that keen on it thinking I wouldn’t use the darker contour at all and that it’s nothing for me. Oh my, how wrong was I. Because I LOVE it! You can sculpt and define your face with 4 beautiful shades. There are two beige, bronze highlighting shades and two matte contour shades. They’re super blendable and look very natural. I like to define my cheekbones with the light contour, I also use it on my temples and then I actually like to highlight with the deep shade which is the star from this palette. It looks amazing combined with the light contour! The powders are super soft and even though I am more into cream products this just stole my heart. The dark contour is too dark to contour with but it looks gorgeous as eyeshadow. I think this palette is so versatile and amazing quality, well done Peter Philips.

A nyní si povíme něco o posledním kousku z Backstage řady a mém osobním favoritovi – konturovací paletce. Když jsem poprvé zahlédla celou kolekci, paletka mě nijak nenadchla. Říkala jsem si, že bych ten tmavší odstín nevyužila. A jak jsem se mýlila! Tuto paletku MILUJU! Obličej si s ní můžete jemně vytvarovat a definovat pomocí 4 krásných odstínů. Najdete v ní dva béžové a bronzové rozjasňující pudry a dva matné na konturování. Blendí se zcela bez problému a na pleti vypadají nádherně přirozeně. Nejraději paletku používám tak, že si zvýrazním lícní kosti světlejším konturovacím pudrem, který také používám na jemné konturování po celém obličeji. A poté nanesu rozjasňující pudr, ale ten tmavší, který je hvězdou celé paletky. V kombinaci se světlejším konturovacím pudrem vypadá božsky! Pudry jsou ultra-jemné, a ačkoli jsem spíše na krémové produkty, tohle je tak super věc, že jsem si ji totálně zamilovala. Tmavší konturovací pudr je na mou pleť přeci jen tmavý, ale jako oční stín je parádní. Paletka mi přijde univerzální a velice povedená záležitost. Peter Philips prostě ví, co dělá.

 

I’ve kept my eye makeup pretty simple this June, mainly using one color all over the lid. I either used bronzer, something from the ABH custom palette I made or this contour shade in deep. And I combined it with my favorite mascara at the moment the Lash-Expert* twist brush one from By Terry.

V červnu jsem můj oční makeup nijak nekomplikovala a vesměs se líčila jedním stínem přes celé víčko. Buď to byl bronzer, nějaký ze stínů mnou vytvořené ABH paletky nebo právě ten nejtmavší odstín z konturovací paletky. Vše jsem zkombinovala s mou momentálně nejvíce oblíbenou řasenkou Lash-Expert* s otočným kartáčkem od By Terry. 

 

I’ve discovered something new for my brows since my Boy Brow is on its last legs The Diorshow Bold Brow mascara. I have the shade 002 and it comes in three natural shades. It has micro-fibers to add some volume to your brows and I love the finished, natural look. The brush and the product itself is quite similar to Boy Brow and since it’s such a pain to get it here I think this Dior one is a great substitute for it!

Jelikož mi Boy Brow pomalu, ale jistě, dochází, objevila jsem na obočí něco nového, a to Diorshow posilující řasenku na obočí. Mám ji v odstínu 002, můžete vybírat celkem ze tří přirozených barev. Obsahuje mikrovlákna pro větší objem a líbí se mi, jak přirozeně je dokáže zkrotit. Štěteček a produkt mi celkově přijde hodně podobný tomu od Boy Brow, a jelikož ten se velmi těžko shání, toto je úžasná náhrada!

And now to good old staple in my collection. The Baume de Rose lip balm from By Terry is also available in a lip crayon*! It has been one of my favorite lip balms for a few years now and I am so glad I have it in this handbag friendly form now. If you love the classic version you would certainly appreciate this one too!

A nyní se přesuneme k jedné takové stálici v mé sbírce – balzámu Baume de Rose od By Terry, který si také můžete dopřát v pastelkové verzi*! Tenhle balzám na rty jsem si oblíbila už před pár lety a jsem nadšená, že ho nyní mám v takové do kabelky více vhodnější verzi. Zbožňujete-li tu klasickou verzi, tuhle jistě také oceníte!

I adore all of my lipsticks, they’re my weakness (that’s why I have that many) and I am trying to give all of them my attention. One of the recent loves is the one from NARS & Erdem collab Strange Flowers. This mauve gem in the shade Voodoo Lily is something unique in my collection because my mauves are usually quite pigmented and this is a nice sheer mauve which I like to wear on its own or pair it with my number one lip liner by Kjaer Weis in beautiful Rose shade.

Všechny mé rtěnky zbožňuju, jsou takovou mou makeupovou slabostí (a proto jich mám tolik), a tak se všem snažím věnovat mou pozornost. Jednou takovou nedávnou rtěnkovou láskou je ta z kolekce Strange Flowers od NARS x Erdem. Tato mauve kráska v odstínu Voodoo Lily je v mé sbírce celkem jedinečná. Většina mých mauve rtěnek je hodně pigmentovaná, ale tato má hezký sheer finiš. Nejraději ji nosím jen tak samotnou nebo v kombinaci s mou jedničkou mezi tužkami na rty – Kjaer Weis v krásném Rose odstínu. 

Well, that’s my June makeup menu. What products are on yours?
MM
*Post contains PR products.

Tak, a to je z mého červnového makupového meníčka vše. A jaké produkty tam máte vy?
MM

*Článek obsahuje PR produkty.