What’s New On My Skincare Shelfie

Welcome to another post! You know I love to treat my skin and I take my skincare routine very seriously. My skincare shelfie is a mix of my trusty products with some new ones. So why don’t we have a look at my skincare shelf and talk about the new things?

Zdravím vás u dalšího článku! Jak jistě víte, ráda své pleti dopřávám to nejlepší a na mé kosmetické rutině si dávám záležet. Na mé koupelnové poličce byste našli mix mých osvědčených produktů spolu s pár novinkami, co mě v poslední době zaujaly. Chcete se podívat a říci si o těch novinkách více?

As you can see it hasn’t changed completely, there is a bunch of my favorites such as the Votary cleansing oil, Night repair oil by Aurelia, primers from Becca, Origins, Chanel, a few Dermalogica treats like the Calm water gel or the hydrating coconut toner with green tea by A’kin. When I love something or better my skin does 🙂 it gets an honorary place on my skincare shelf. My skin is normal at the moment with some exceptions when it gets a bit drier or oilier in the t-zone during hot weather. I use all of my products depending on what my skin needs at the moment. That’s why I keep so many options in form of face creams, primers, cleansers, night treatments etc. Well like every other skincare enthusiast I guess, right?

Jak je vidět, moc se toho nezměnilo. Když si nějaký produkt zamiluju (a tedy hlavně má pleť :), tak má jisté čestné místo na poličce mezi mými oblíbenci. Je to například odličovací olej Votary, noční olej Aurelia, primery Becca, Origins nebo Chanel, několik produktů Dermalogica jako je třeba Calm water gel nebo hydratační kokosové tonikum se zeleným čajem A’kin. Momentálně je má pleť většinou normální. Tedy až na pár výjimek, kdy je sušší nebo mastnější v t-zóně. To se většinou děje, když je venku tepleji. Všechny mé kosmetické pomocníky tedy používám podle toho, co má pleť v ten daný moment vyžaduje. A proto je dobré mít z čeho vybírat, takže mám vždycky více pleťových krémů, primerů, odličovačů, noční péče apod. V podstatě jako každý jiný nadšenec do péče o pleť, nebo? 

I must have told you this many times, but I am still going to repeat how cleansing your skin is very important because if you don’t cleanse properly all the products that come on your skin next isn’t going to work unless it is clean. After finishing my cleansing jelly by Origins and the Moor cleanser by Omorovicza (don’t worry, I’ve already got backups) I have incorporated two new cleansers into my routine. The first one is the Skin Purifying cream cleanser by Skin Laundry. It’s very gentle, has no scent and I like to use it mornings. This cream gel cleanser contains all the good stuff for hydrating & soothing the skin and it’s also sulphate free. My skin feels fresh after using it and it’s a perfect morning cleanser.

Už jsem to musela říci několikrát, a stejně to zopakuji: je moc je důležité si pleť pořádně pokaždé vyčistit, protože jinak další produkty, které na ni nanesete, nebudou mít takový účinek jako na pleti čisté. Poté, co jsem dopotřebovala čistící želátko Origins a krémový odličovač Omorovicza (nebojte se, již mám v záloze náhradní), zařadila jsem mezi mé odličovače dva nové. První je od značky Skin Laundry. Je velice jemný, bez vůně a nejraději ho používám ráno. Tento krémový gel obsahuje všechny ty dobré složky pro hydrataci & zklidnění, a také v něm nejsou sulfáty. Po použití je má pleť hezky svěží, a proto mi přijde skvělý právě na ranní čištění.

The second cleanser – the Detoxifying Black cleanser by Boscia – isn’t that new to me, I already had it and loved it! The great news is you can get it at the Czech Sephora. And what is this black cleanser about? The black gel warms on contact with water and cleanses your skin, exfoliates, brightens, reduces pores and it’s a clean product, which means it doesn’t contain all the nasty toxic stuff just the good like vitamin C, black charcoal etc. I like to use it on evenings as second cleanse three times a week. The warming effect is very pleasant and it’s a perfect cleanser to detox your skin properly. I can highly recommend trying it, you can get the travel 50 ml size like I did or commit to bigger version 150 ml, which I will get next.

Druhý odličovač – černý detoxifikační produkt Boscia – pro mě zas až tak nový není, protože jsem ho měla už dříve, a úplně jsem si ho zamilovala! Dobrou zprávou je, že si ho už i vy můžete dopřát, jelikož je k dostání v české Sephoře. A co je na něm tak skvělého? Černý gel se při kontaktu s vodou zahřeje a vy cítíte, jak vám hezky čistí pleť. Exfoliuje, rozjasňuje, uvolňuje póry a obsahuje samé prospěšné složky jako je vitamín C, černé uhlí apod. a žádné toxické škodliviny. Nejraději ho používám třikrát týdně večer jako druhý odličovač v rámci dvojího odličování. Ten hřejivý efekt je velice příjemný a přijde mi, že na detoxifikaci pleti je tento odličovač výborný. Rozhodně ho doporučuji vyzkoušet, můžete ho zkusit v 50 ml lahvičce jako já, a nebo si dopřát tu větší verzi 150 ml, což mám určitě v plánu.

 

 

The Australian brand frank body just know their coffee stuff! I am a big fan of their coconut coffee body scrub and also their Glow mask is excellent. Every coffee enthusiast will appreciate their range of products! Another coffee scented gem I added to my skincare shelfie is the coffee lip scrub, honestly, it’s the best lip scrub and the coffee scent is just the cherry on top! It smells like cappuccino, exfoliates your lips and leaves them smooth, bonus points for the delicious taste!

Australská značka frank body kávové produkty prostě umí! Jejich kokosovo kávový tělový peeling je výborný a rozjasňující maska také. Každý kávový nadšenec si jistě v jejich nabídce přijde na své! Další takovou kávovou radůstkou je kávový peeling na rty a upřímně mi přijde nejlepší ze všech, co jsem kdy zkusila. A ta kávová vůně už je jen třešničkou na dortu! Voní jako kapučíno, rty hezky exfoliuje a zanechá je hebké, a bonusové body má za tu výbornou chuť!

 

I took the Vinosource Moisturising Sorbet by Caudalie to the Netherlands with me and I didn’t use it up so it stayed on my skincare shelf. Caudalie is a French natural skincare brand using grapes in their products and especially grape seed oil from their family vineyards in Bordeaux. The sorbet is very hydrating, soothing, strengthens the skin and helps it to replenish itself, it’s perfect for sensitive skin. Caudalie is one of my favorite skincare brands, I adore their Beauty Elixir which has a permanent place on my nightstand, their face masks are fab, face oils, cleansers and their body range is great too!

Hydratační sorbet od Caudalie jsem si s sebou vezla do Holandska, a jelikož se mi ho tam nepodařilo vypotřebovat, zůstal na mé poličce s pleťovou péčí. Francouzská značka přírodní kosmetiky Caudalie ve svých produktech používá hroznové víno a zejména olej z hroznových semen z rodinných vinic v Bordeaux. Sorbet je velmi hydratační, pleť posiluje a napomáhá obnovovat mechanismy, kterými se sama hydratuje. A také jej ocení všichni s citlivým typem pleti. Tuto značku řadím mezi mé nejoblíbenější, jejich zkrášlující elixír je naprosto dokonalý, a proto má trvalé místo na mém nočním stolku. Jejich pleťové masky jsou úžasné jako i pleťové oleje, odličovače a tělová řada také nemá chybu!

 

 

And now to the last addition to my skincare shelf. It is the Waso Fresh Jelly lotion by Shiseido. It’s an alcohol-free, paraben free and mineral oil-free gel to liquid which is softening, hydrating lotion formulated with White Jelly Mushroom extract. It’s perfect for adding that extra moisture to your skin. To me, it feels like an essence and I love using it when my skin feels dry as an extra step before my moisturizer. It feels refreshing and light on the skin!

A nyní něco více o mém posledním přírůstku na mé koupelnové poličce, a sice Waso osvěžujícím gelovém toniku. Tento gel, který se při kontaktu s pletí mění v jemné tonikum, neobsahuje alkohol, parabeny ani minerální oleje. Pleť umí krásně zjemnit a hydratovat díky výtažku z bílých hub. Je skvělý na doplnění extra hydratace. Konzistencí mi přijde spíše jako esence a moc jsem si ho oblíbila zejména tehdy, kdy je má pleť sušší a samotný hydratační krém jí nestačí. Líbí se mi, jak je osvěžující a extra lehký.

 

Hope you liked a look at my skincare shelfie, I know I always do! I am curious to see what others have on their bathroom shelves. What about you, have you tried anything from my recent additions? And what are your current skincare faves?
MM

Doufám, že vás tohle menší nahlédnutí do mé koupelny bavilo, mě takové články vždycky baví číst! Jsem zvědavá a ráda se podívám, co používají ostatní. A co vy, zkusili jste něco z produktů, o kterých jsem zde mluvila? A jaké pleťové produkty vás momentálně baví nejvíce?
MM