A Look Back At June – The Drugstore Edit

Welcome to another look back post. Time flies and July is here! Summertime is just the best, longer evenings, the warmer weather and that summer mood, it just can’t get any better right? Let’s see what I have been up to in the past month. As usual, I will also talk about my beauty discoveries, but this time drugstore only. I thought I might change it up here. I already talked about a few of my high-end discoveries in my latest posts and since the drugstore had a few gems too good not to tell you about I decided to show you.

Vítejte u dalšího ohlédnutí za předešlým měsícem. Uteklo to strašně rychle a už je červenec! Léto je prostě nejlepší. Dlouhé večery, teplé počasí, ta letní nálada. No, existuje snad něco lepšího? Tak se pojďme spolu podívat, co se u mě v červnu událo. Jako obvykle vám také povím o mých kosmetických objevech, ale tentokrát to budou vyloženě jen ty z drogerie. Říkala jsem si, že to chce změnu. O těch luxusnějších jsem vám už napsala v předchozích článcích a navíc jsem toho z drogerie objevila celkem dost a byla by škoda vám to zatajit. 

The beginning of the month was about Amsterdam and Den Haag, I’ve really enjoyed this holiday in the city and if you want to see more check out my post dedicated to both cities.

Začátek měsíce byl především o Amsterdamu a Haagu. Moc jsem si to tam užila a jestli vás zajímá, jak moc, můžete se podívat na článek právě o této dovolené

 

June was full of great food, homemade or in a restaurant I’ve enjoyed it all! This chocolate cake from BlackDog Cantina here in Prague was delicious! They also make great burgers, tried and tested by myself for years! We’ve discovered their first original BlackDog restaurant in Beroun but we can enjoy their burgers in Prague now.

V červnu jsem si také dopřála výborné jídlo, ať už doma nebo v restauraci, moc jsem si pochutnala! Zejména ten čokoládový dortík z BlackDog Cantiny zde v Praze byl naprosto vynikající! Můžete si tam ale také zajít na výborné burgery, které mi chutnají už pár let! Nejdříve jsme na ně jezdili do Berouna, ale nyní si je už můžeme dopřát i zde v Praze.

 

The most exciting thing beauty-wise was the launch of the Dior Backstage collection – read my thoughts on this collection here. I also added the Café Tuberosa perfume by Atelier Cologne onto my fragrance wishlist, it smells divine!

Uvedení nové Dior Backstage kolekce bylo asi nejzajímavější beauty událostí z celého měsíce – co si o té kolekci myslím, si můžete přečíst zde. Také jsem se zamilovala do nové vůně Café Tuberosa od Atelier Cologne a hned jsem si ji přidala na seznam parfémů, co chci vyzkoušet. Voní dokonale!

 

Even though we have been to the Netherlands without our little boy we still managed to enjoy each other’s company here in Prague for the rest of the month. He starts kindergarten in September and I feel like I have to enjoy him while he’s still my little blondie 🙂 Seriously I would have never thought with my hair color my child would be blonde but here I am with my blond ,,angel”.

Ačkoli jsme do Holandska jeli bez našeho chlapečka, zbytek měsíce jsme si ho parádně užili zde v Praze. V září půjde do školky a já si říkám, že si toho mého blonďáčka ještě musím pořádně užít 🙂 Ale vážně, nikdy by mě s mou barvou vlasů nenapadlo, že mé dítě bude světlé a vidíte ho ,,andílka”. 

 

And now a bit more about my recent drugstore beauty discoveries! You can find real gems in the drugstore without spending that much money to get great products. I always say drugstore mascaras are worth getting!

A nyní k těm objevům z drogerie! I tam se totiž dají sehnat úplné poklady za méně peněz. Jako třeba řasenky, ty se vždycky vyplatí pořídit právě z drogerie!

First things first let’s talk SPF. I always rely on SPFs from the apothercary or more niche brands, but I got this Hydro Boost city shield moisturizer by Neutrogena over a month ago and I really like it. It is light in consistency yet it’s very hydrating and no sticky feeling afterward. The gel-cream sinks into the skin quickly and keeps it hydrated and protected with an SPF 25.  That is perfect for the city but I would wear my Alpha H SPF 50 if it got warmer instead. But for “normal” days it’s just fine. I heard so many great things about this range and I am curious to try more.

Nejprve si povíme o SPF. Vždycky jsem spoléhala spíše na ty z lékárny nebo od více niche značek, než jsem asi před měsícem objevila Hydro Boost city shield od Neutrogeny a musím říci, že je výborný. Má lehkou konzistenci, ale i tak umí pleť pěkně zavlažit a nenechá na ní takový ten lepivý film. Tento gelový krém se do pleti vpíjí rychle, ta je pak hydratovaná a chráněná SPF 25. To je do města ideální, ale stejně bych si ve větším horku obličej namazala raději tím od Alpha H s SPF 50, ale na ty ,,normální” dny je to akorát. O celé Hydro Boost řadě jsem slyšela jen samou chválu, tak se ještě podívám, co by mě mohlo bavit. 

I have also discovered a drugstore setting mist. It’s by Catrice and it’s the Anti-Shine Fixing Spray. You can use it as a primer before doing your makeup or as a setting mist which I’ve been enjoying the most. It’s a fine mist but not super fine, so less is more. It has a light floral scent and apparently, it’s vegan. It is supposed to be matte but I find it keeps a bit of a shine on my face which I quite like, I am not into matte look that much. I have tested it and it kept my face less shiny for 4 to 5 hours. But you can reapply it and it will mattify your look again. So far I like it, I will report back after a while. Have you tried it?

V drogerii jsem také narazila na fixační sprej. Je od značky Catrice a měl by pleť zmatnit. Můžete ho také použít před nalíčením nebo k zafixování makeupu, tak ho používám já. Sprej je lehký, ale ne zas tak moc, takže méně je určitě více. Voní lehce květinově a prý je veganský. Jak jsem už zmínila, má pleť zmatnit, mě ale přijde, že jí toho trochu lesku přeci jen nechá. To mi vůbec nevadí, protože takový ten zcela matný vzhled není nic pro mě. Po vyzkoušení jsem zjistila, že zmatní tak na 4 až 5 hodin. Pro delší výdrž ho musíte znovu použít. Zatím jsem s ním spokojená, jak moc, zjistím po delší době a dám vám vědět. Zkoušeli jste ho?

 

Lipstick wise you can find really good ones at the drugstore. I’ve tried the Color Riche Shine lipsticks by L’Oreal. How the name suggests they’re shiny on the lips and so comfortable. I wouldn’t say they are hydrating nor drying. These Color Riche Shines have the classic L’Oreal lipstick scent, which I am not the biggest fan of. Of course, I got in a perfect nude shade called Topless and something more fun for summer a red shade called Beautyguru. I like both of them and really appreciate they aren’t matte. They are definitely a nice drugstore lipsticks option, but I still like Maybelline lipsticks a bit more.

Co se rtěnek týká, tak ty z drogerie jsou někdy opravdu povedené. Já objevila Color Riche Shine od L’Orealu. Jak již název napovídá, jsou lesklé a na rtech příjemné. Neřekla bych, že by mé rty nějak extra hydratovaly, ale ani je nevysušují. Mají takovou tu klasickou rtěnkovou L’Oreal vůni, kterou tedy zas až tolik nemusím. Pořídila jsem si dva odstíny, jeden nude s názvem Topless, a pak na léto veselejší v červené barvě Beautyguru. Obě mi přijdou v poho, hlavně oceňuji, že nejsou matné a celkově jsou povedeným kouskem z drogerie. Nicméně rtěnky od Maybelline mě baví o trošku více. 

 

 

On the other hand, this Tinted lip oil also from L’Oreal is a total winner! It’s part of the Lip Spa collection. You can choose from four of these lip oils with different fruity scents. There are also lip scrubs and a mattifying lip plumper. I got mine in the shade Pompom Pink, a perfect pink with a bit of shimmer. The texture is a lightweight oil, which isn’t sticky and leaves a stain, in my case it turns fuschia pink. It’s hydrating and I really enjoy how it makes your lips look fresh. It’s a perfect addition to your summer makeup bag!

Co se ale L’Oreal povedlo naprosto dokonale, je tento olejíček na rty! Je z kolekce Lip Spa, kde můžete vybírat ze čtyř těchto olejíčků – každý s jinou ovocnou vůní. V kolekci jsou také peelingy na rty a matný zvětšující produkt. Já si olejíček koupila v odstínu Pompom Pink, což je taková moc hezká růžová s jemným shimmerem. Konzistencí je olejíček lehounký, nelepí a na rtech zanechá jemný stain, v mém případě do takové fuchsiově růžové. Rty hydratuje a baví mě, jak s ním vypadají svěže. Rozhodně to je super záležitost do každé letní kosmetické taštičky! 

 

 

I always say drugstore mascaras are excellent and with some exceptions, it’s not worth investing into higher-end ones. Maybelline and L’Oreal know how to produce a great mascara. Both of these brands came out with waterproof versions of their mascaras, the Paradise Extatic and Total Temptation. Both of the original ones are great, so let’s see how the waterproof versions do!

Pořád opakuji, že řasenky z drogerie jsou výborné a až na pár výjimek se do těch dražších moc investovat nevyplatí. Nejraději mám ty od Maybelline a L’Oreal. Obě tyto značky na léto přišly s voděodolnými verzemi jejich Paradise Extatic a Total Temptation řasenek. Obě původní verze jsou super, tak se pojďme podívat, jak se jim povedly ty voděodolné!

The turquoise colored tubes look very summery and I like the look of both of them. I don’t use waterproof mascaras that often, but I enjoy it in summer and winter. And they hold the curl like no one’s business. But which one I like better? Hmm, to be honest, they are great both. As you can see their wands are kinda similar, both of the mascaras are very volumizing and lengthening. It’s the creme de la creme from the drugstore. The Maybelline one is a bit drier in formula and has a wonderfully sweet coconut scent – better than the non-waterproof formula. I honestly think they are both awesome and you can’t go wrong with either one of them.

Tyrkysové tuby působí vyloženě letně a vzhledově se mi líbí obě. Voděodolné řasenky nepoužívám zas až tak často, nejvíce asi v létě a v zimě. Ty voděodolné také řasy udrží krásně nakroucené. No, ale která z těch dvou to u mě vyhrála? Upřímně, mi přijdou skvělé obě. Jak vidíte níže, mají podobné kartáčky, obě dodávají objem a prodlužují. Řekla bych, že v drogerii lepší neseženete. Ta od Maybelline mi přijde trošku sušší a voní krásně sladce po kokosu – a lépe než klasická verze. Vážně mě baví obě, ať už si pořídíte jakoukoli z nich, nebudete litovat.

 

Dry shampoo is another thing I recommend getting from the drugstore rather than invest into more luxe version. L’Oreal recently came out with a new range of dry shampoo the Magic Shampoo in five variations. And it’s the best drugstore dry shampoo ever because it just leaves no white residue on your hair! The name doesn’t lie when it says invisible on the bottle. I’ve tried the Fresh Crush version, love the scent and how it refreshes the hair. I want to try all of them now!

Další věc, která se z drogerie vyplatí pořídit, je suchý šampon. L’Oreal nyní přišel s novou řadou suchých šamponů Magic Shampoo s pěti různými druhy. A přijde mi jako nejlepší, co drogerie nabízí! On totiž na vlasech opravdu nenechá takový ten bílý pudr. Takže jejich název vážně nelže. Já zkusila verzi Fresh Crush, voní moc hezky a vlasy jsou po něm příjemně svěží. No, a teď chci zkusit i ty ostatní!

And that’s everything! Hope you’ve enjoyed my June look back along with my recent drugstore discoveries. What has wowed you from the drugstore lately? Enjoy your July!
MM

A to je vše! Snad se vám mé ohlédnutí za červnem líbilo i mé objevy z drogerie. Co skvělého jste zde objevili v poslední době vy? Tak hezký červenec!
MM