The Summer Lipsticks Edit

Hello and welcome to a new post! I try to keep my makeup collection in reasonable dimensions but one thing I can’t resist is a pretty lipstick. They’re definitely my makeup weakness. I don’t know why their magic is just irresistible! Lipstick can completely transform your look and can make you feel different and confident! My perfect summer lipstick has to be definitely shiny or at least velvety, no mattes allowed! I admit I have my go-to shades – my 500 mauves 🙂 but I would still say I wear my lipstick depending on my mood or how I want to feel. I will talk about my top five summer lipsticks below, nothing new there just great stuff from my collection. You must have seen me raving about them either here or over on my IG but I thought I would also show you how they look like on my lips. If you adore lipsticks like I do then keep on reading!

Zdravím vás u nového článku! Moji kosmetickou sbírku se snažím držet v rozumných proporcích, ale pěkné rtěnce nikdy neodolám. Rtěnky jsou prostě mojí makepovou slabostí. Proč? To netuším, zřejmě je to tím jejich kouzlem! Správně zvolený odstín vás dokáže celou proměnit a vy se cítíte jinak a sebevědoměji! Taková ideální letní rtěnka by se měla lesknout nebo by alespoň měla mít takový ten sametový finiš, rozhodně nemá být matná! Přiznávám, že inklinuji k určitému odstínu –  ano mých 500 odstínů mauve 🙂, ale i tak bych řekla, že odstín volím podle mé nálady a jak bych se chtěla cítit. Níže vám ukážu takovou mou letní top pětici rtěnek. Nejsou to žádné novinky, jen samé skvělé, prověřené kousky z mé sbírky. Určitě jste o nich už zaslechli tady nebo na mém IG, ale dnes vám ukážu, jak vypadají i na rtech. Jestli vás rtěnky baví stejně tak jako mě, pokračujte ve čtení!

We will begin with what I like to call my perfect nude. Every woman should have it in her makeup bag. Mine is the Girl Lip Stylo in the shade Peacemaker by Hourglass. I have it in this cute mini version but I also have a regular one in the shade Achiever. These are so creamy & nourishing thanks to jojoba, mimosa, shea butter and sunflower seeds. The lip stylos are beautifully pigmented and long lasting! You can choose from 20 shades to treat yourself. What I also appreciate is they are formulated without the nasty stuff such as sulphates, parabens, gluten, and phthalates. And of course, they are not tested on animals.

A pro začátek si ukážeme jednu, o které říkám, že je takovou mojí perfektní nude. Každé ženě by takový nude neměl v její kosmetické taštičce chybět. Ta má je pastelka Girl Lip Stylo od Hourglass v odstínu Peacemaker. Mám ji v této roztomilé mini verzi, ale mám i klasickou v odstínu Achiever. Tyto pastelky jsou krémové & vyživující díky směsi jojobového a mimózového oleje, bambuckému máslu a slunečnicovému semínku. Pastelky Lip Stylos jsou nádherně pigmentované a vydrží! Můžete si udělat radost jedním ze dvaceti odstínů. Co mi přijde super je, že jsou vyráběné bez všech těch škodlivin jako jsou sulfáty, parabeny, lepek a ftaláty. A samozřejmě nejsou testované na zvířatech.

I think I’ve been raving about The Dior Lip Glows for one billion times! I love them! I’ve heard opinions that it’s just an overpriced lip balm, but these are much more than that. Thanks to the Color Reviver technology they react to every person’s unique lip chemistry differently and the lip glow suits to every skin tone this way. Which lip balm can do that? I love how nourishing these are and how my lips look just fresh. I think I already had four of these and my fave is the Berry one. I have a tiny bit left and when I finish the one in Holo Pink, I will get Berry again. The lip glow in Holo Pink is perfect for summer. My lips get fuschia pink and thanks to that iridescent glitter extra shiny. I haven’t been that keen on getting the matte version but the glowy ones I can recommend 100 %!

Myslím, že o Lip Glow balzámech na rty od Dioru jsem tu básnila až až! Jsou prostě boží! Slyšela jsem na ně spoustu názorů včetně toho, že to je jen předražený balzám na rty, ale oni toho vážně umí víc. Díky technologii Color Reviver reagují s unikátní chemií vašich rtů, a tak sednou všem tónům pleti. A který obyčejný balzám na rty tohle zvládne? Rty krásně hydratují a líbí se mi, jak svěže vypadají. Řekla bych, že jsem už měla čtyři různé odstíny a mým nejoblíbenějším je Berry. Toho už mám opravdu jen zbyteček a až dopotřebuji ten v odstínu Holo Pink, zase si Berry pořídím. Lip Glow v odstínu Holo Pink je na léto jak dělaný. Rty mi s ním hezky zrůžoví a díky iridescentím třpytkám se i krásně lesknou. Z těch matných tolik nadšená nejsem, ale ty klasické lesklé můžu na 100 % doporučit!

I love a good mauve lipstick and I finally found one in a sheer version! It’s the one from the NARS x Erdem collection called Strange Flowers. The packaging is stunning! This sheer mauve shade Voodoo Lily is just a perfect every day color when you can’t be bothered with a brighter lip but still want to wear something on your lips. The lipstick itself is very smooth in consistency and feels almost like a balm. Love it!

Pěkné mauve rtěnce nikdy neodolám a konečně jsem ji objevila i v sheer verzi! Je z kolekce Strange Flowers od NARS x Erdem. Obal rtěnky je nádherný! Mám ji v odstínu Voodoo Lily, který je perfektní na každodenní líčení. Obzvláště, když nemáte náladu na nic výraznějšího, ale přesto si na rtech něco dopřát chcete. Rtěnka samotná je moc hezky jemná a konzistencí mi přijde až taková balzámová. Je skvělá! 

 

I adore a bold lip for summer, especially in pink! I much prefer bold pink lip rather than red. This shade called Poésie is hands down my favorite bold pink ever! It’s from Violette’s Poppy Sauvage collection for Estée Lauder and I can’t wait what she comes next with. This lipstick is creamy, has a nice light scent, it is quite pigmented and long lasting, it doesn’t dry my lips out which, to be honest none of these mentioned lipsticks do. The collection is a limited one but if you get a chance check it out!

Výraznější rty mě v létě baví, zejména ty růžové! Mnohem raději se nalíčím růžovou než červenou. Tento odstín Poésie je bezpochyby mou nejoblíbenější výraznou růžovou! Je z Violettiny kolekce Poppy Sauvage pro Estée Lauder a jsem zvědavá, s čím přijde příště. Rtěnka je krémová, hezky voní, je moc pěkně pigmentovaná a na rtech vydrží celkem dlouho. Rty mi nevysušuje, což ani jedna z těch, o kterých zde píšu. Kolekce Poppy Sauvage je limitka, ale jestli ji ještě zahlédnete, doporučuji si něco pořídit!

The only matte-ish lipstick in my summer edit is the Tatouage Couture Matte Stain by YSL Beauty in the shade 7 Nu Interdit.  I don’t find it to be that classic drying matte, it looks rather velvety on the lips as you can see. I would call it my second perfect nude but in a pinkier version. I don’t think it leaves a classic stain behind but it lasts a decent time, usually around 4 hours depending on what I eat and drink. I also love the unique applicator for precise application. I am kinda tempted to get it in a more bolder shade.

Jedinou matnější rtěnkou v mém letním výběru je matný stain Tatouage Couture v odstínu 7 Nu Interdit od YSL Beauty. Nepřijde mi ale jako taková klasická matná, co vysušuje. Jak vidíte níže, na rtech vypadá spíš tak jako sametově. Bezpochyby je mou druhou ideální nude, ale růžovější. Moc mi nepřijde, že by rty „stainovala“. Vydrží něco kolem 4 hodin podle toho, co ten den piju a jím. Rtěnka má zvláštní aplikátor, který je vážně super pro precizní nanášení. Docela mě láká si ji na léto pořídit ještě v nějakém výraznějším odstínu.

As you can see I like my lipsticks to be comfortable and easy to wear. No shades I have to constantly check in the mirror allowed! (like I wouldn’t do that anyway ha 🙂) As I am writing this I have a sixth go-to summer lipstick which I’ve been loving. I didn’t want to include it while testing it but I can tell it’s a good one! And what it is? It’s a dual lipstick from By Terry called Twist-On Lip and it’s from their summer collection Hippy Chic. I have it in the shade Latte & Toffee which is simply perfect but more about it in another post!
MM

Jak vidíte, mé rtěnky musí být na rtech příjemné a nenáročné na nošení. Tím myslím takové, které nemusím neustále kontrolovat v zrcátku! (jako kdybych to nedělala tak jako tak 🙂) Jak vám tady dopisuji tento rtěnkový speciál, musím zmínit ještě jednu, která mě toto léto baví. Nechtěla jsem ji do článku zahrnovat, dokud jsem ji testovala a nebyla si jistá, ale musím říci, že je velmi povedená! A která to je? Je to duální rtěnka Twist-On Lip z letní kolekce Hippy Chic od By Terry. Mám ji v odstínu Latte & Toffee, který je nádherný, ale více o této rtěnce v nějakém z dalších článků!
MM