Summer Essentials Edit

Welcome to Sunday’s post! Summer is in full swing and I thought I’d love to share the little beauty helpers I rely on during this season. Let’s talk summer beauty!

Vítejte u nedělního článku! Léto je v plném proudu, tak proč se s vámi nepodělit o mé kosmetické pomocníky, o kterých vím, že se na ně mohu spolehnout. Pojďme se na ně podívat!

SPF is a must-have essential but it is also important to reapply your sunscreen regularly. It can be a bit difficult especially while wearing makeup. And I think I have found my SPF holy-grail recently! It’s a broad spectrum SPF 50 setting mist by Supergoop. It’s a clean product at Sephora which means it’s formulated without any toxic ingredients. The mist itself is super fine and has a very pleasant mint and rosemary scent. When it’s hot I like to set my makeup with this mist or just top up my sunscreen. It mattifies the skin so good I hardly ever use powder with this setting mist. But if you need to I have a great recent find and it’s the Blotting powder perfector by Becca. It’s a classic white blotting powder to mattify your skin – love these! Just FYI Daniel Sandler and YSL Beauty do good ones too!

Ochranný faktor je samozřejmě must-have, ale co je také důležité, je nezapomínat pravidelně SPF obnovovat. To však nemusí být až tak jednoduché, když je člověk nalíčený. Na takové případy jsem nedávno objevila něco naprosto úžasného! Je to fixační mlha od značky Supergoop s SPF 50. V Sephoře je označován za ,,čistý” produkt vyrobený bez jakýchkoli toxických složek. Samotný sprej je super jemný a voní nádherně svěže mintově s rozmarýnem. Ráda s ním zafixuji mé líčení, když je vedro, a nebo si s ním jenom obnovuji ochranný faktor. Co umí naprosto na jedničku, je zmatnit líčení, a to dokonce tak, že už nemusím použít jakýkoliv pudr. Ale kdyby ho přeci jen bylo třeba, objevila jsem nedávno jeden od značky Becca. Je to takový ten klasický bílý zmatňující pudr – tyto bílé pomocníky mám opravdu ráda! A jen tak mimochodem, skvělý má v repertoáru také Daniel Sandler a YSL Beauty. 

A bronzer is a summer makeup essential for sure! Especially the ones with a nice shimmery sheen for that golden glow. I love the one from Diorskin called Mineral Nude bronze powder, it’s just perfect. But many brands like Becca do gorgeous ones as well. One thing I adore all year round but especially in summer is a cream blush. It gives your cheeks just the most natural flush of color. I have quite the collection and I won’t tell you which one is the best, because I adore all of them. When in doubt you can’t go wrong with a cream blush from Kjaer Weis, Laura Mercier, ILIA Beauty, By Terry or the Cloud paints by Glossier.

Dalším takovým letním must-have je bezpochyby bronzer! Zejména takový, co se třpytí, a pro ten zlatavý lesk, po kterém všechny toužíme. Hodně jsem si oblíbila minerální nude bronzer od Dior. Na letní líčení je dokonalý! Podobné ale seženete u spousty značek jako je třeba Becca. Jednu věc, kterou nedám z ruky po celý rok a obzvlášť v létě mi přijde super, je krémová tvářenka.  Na tvářích vypadá moc hezky přirozeně. Doma jich mám už docela pěknou sbírku. Která z nich je nejlepší vám neprozradím, protože mi přijdou skvělé všechny. Pokud máte na nějakou zálusk, doporučuji značky Kjaer Weis, Laura Mercier, ILIA Beauty, By Terry a nebo Cloud painty od Glossier.

I have talked about the golden glow for the face in this post but what about the body? My all-time favorite product is a dry oil Huile Prodigieuse with golden shimmer by Nuxe. It’s seriously the best, you don’t have to wait around to sink into the skin and it doesn’t feel tacky on the skin either. Gone are the days of me laying in the sun. I still do from time to time but it’s not something I would be so keen as I was in my twenties. I am no fake tan lover either but I have discovered something amazing recently. It’s the Bronzing Water Mousse by the brand St. Tropez Tan. It’s a mousse which you apply with a mitt and a very natura lightl tan develops during the next 8 hours. It has a nice scent which disappears after a while and you can smell the classic self-tan scent at the end of the 8 hours, but you can shower after that and it’s gone. I don’t like fake tans because a) I am not a pro at putting it on b) I am afraid I will look orange and that’s not the look we all look for right? This vegan self-tanning mousse is a perfect option if you don’t want to harm your skin in the sun but still want to have that natural golden tan on your body. Also, it fades gradually, mine lasts around a week or so and then I scrub it away, yeah it’s that easy!

O zlatavém lesku na obličeji jsme si už řekli, ale co něco na tělo? Na to mám skvělého pomocníka, a to suchý olej Huile Prodigieuse se zlatými částečkami od Nuxe. Vážně je nejlepší, do pokožky se vpíjí okamžitě a nemáte po nanesení takový ten lepivý efekt. Ty dny, kdy jsem si vychutnávala opalování, jsou dávno pryč. Samoopalovací přípravky jsem nikdy nemusela, ale nedávno jsem objevila něco výborného. Samoopalovací pěnu od značky St. Tropez Tan. Pěnu nanesete, nejlépe speciální rukavicí, a v průběhu 8 hodin vám dodá moc hezké lehké a přirozené opálení. Na rozdíl od jiných samoopalováků voní hezky, bohužel ale i u této pěny vůně nevydrží a ke konci oněch 8 hodin je cítit klasická vůně samoopalovacích přípravků. To se dá řešit tak, že si po té době dáte sprchu. Klasické samoopalováky nemám ráda, protože za a) nejsem zas až tak zběhlá v jejich aplikaci a za b) bojím se, že bych pak byla spíše oranžová, a to není asi to, o co nám jde že? Tato veganská samoopalovací pěna je pro mě naprosto perfektní volbou, obzvláště když si chcete kůži chránit před škodlivými slunečními paprsky, ale přesto chcete mít přirozený opálený tón. Co je také plus, že mizí rovnoměrně. Mě vydrží něco kolem týdne a zbytek zařídí peeling, ano,  je to tak jednoduché!

 

A summer scent is another essential but if I had to choose one scent that screams summer to me it would be SUN by Jil Sander. Other than that I don’t have a signature summer scent and I wear what I am in the mood for. I fell for Atelier Cologne scents recently and one of their more summery options has to be the Pomélo Paradis. It contains notes of pomelo, mandarin, Bulgarian rose essence, vetiver or amber. Let’s talk hair now! I love texturizing mists for the beachy waves, because who would bother to style their hair for hours when it’s summer? I adore this Sea Mist by Herbivore. It gives you natural waves and smells delicious like vanilla & coconut. Dreamy right?

Letní vůně je také nezbytností. Kdybych si měla vybrat jednu opravdu letní, tak by to byla SUN od Jil Sander. Jinak vyloženě letní vůni nemám a voním se dle nálady. Nedávno můj zájem zachytila značka Atelier Cologne. Nabízí spoustu krásných vůní, jednou z nich takovou více letní je Pomélo Paradis. Voní jako pomelo, mandarinka, esence z bulharské růže, vetiver nebo ambra. A nyní něco o vlasech! Na takové ty plážové vlny neexistuje nic lepšího než texturizační spreje, protože koho by bavilo stylovat si vlasy hodiny, když je venku léto, ne? Sea Mist od Herbivore je mým oblíbeným. Vlasy se po něm pěkně přirozeně zvlní a voní po vanilce a kokosu. Super, ne?

Well, and that’s it for my summer beauty helpers. What are your summer go-to products?
MM

Tak, a to je vše! Na které vychytávky nedáte v létě dopustit vy?
MM