Refresh Your Summer Skin – Face Mists Edit

Hello and welcome to another Sunday post! When I think about summer skincare, face mists play a huge part in it. I love to treat my skin to a pleasantly scented refreshing face mist. It’s so nice and even more so in summer when it’s hot, don’t you think?

Zdravím vás u nedělního článku! Osvěžující mlhy na obličej hrají v mé pleťové péči velkou roli. Ty nejlepší obsahují i kvalitní složky, které na té pleti i něco dělají, takže to není jako když si na pleť stříknete jen obyčejnou vodu. A co si budeme nalhávat, obzvláště v létě je to tak příjemné pleť osvěžit a hýčkat ji, nebo ne?

One of my faves and recent finds is the one by Herbivore. It’s the Rose Hibiscus hydrating face mist with a base of coconut water. And you know how I love everything coconut. I use this mist when I feel like my skin needs a hydrating boost. It contains all the good ingredients like rose, hibiscus flower petals, witch hazel, coconut water or aloe vera to leave your skin hydrated, calm, with an even skin tone, glowy and just perfect. Even though the bottle is made of glass it’s very handbag friendly if you get it in the travel 60 mL size. Well, isn’t it perfect?

Můj nedávný, a už teď velmi oblíbený, objev je ta od Herbivore. Je to hydratační mlha na bázi kokosové vody s růží a ibiškem. A všichni jistě ví, jak moc mám ráda vše kokosové. Používám ji, když cítím, že by má pleť potřebovala pořádně zavlažit. Obsahuje samé dobré složky jako růži, ibišek, vilín, kokosovou vodu nebo aloe vera, které pleť hydratují, zklidňují, sjednotí její tón, rozjasní a zkrátka jí dělají dobře, a to je pak i vidět na jejím vzhledu. Ačkoli má skleněný obal, mlha se také skvěle hodí do kabelky, obzvláště v menší v 60 ml velikosti. No, není to super?

Another coconut water-based mist is the Coconut milky mist from Korean brand Too cool for school. The mist itself is very fine and out of the four mists here, it’s definitely the finest. I like to use it to refresh my makeup throughout the day. The very fine mist you won’t make you that wet and your makeup won’t get ruined, but you don’t get that much of the refreshing effect. It’s formulated with 87% pure Brazilian coconut water for that glowing and hydrated skin. Oh, and the scent is light but coconut-like.

Další kokosovou mlhou, kterou jsem si oblíbila, je ta od Korejské značky Too cool for school. Samotný sprej je opravdu velmi jemný a z těch čtyř v tomto článku je tím nejjemnějším. Nejraději ji používám na osvěžení líčení v průběhu dne, protože nehrozí, že by jej narušila. Díky jemnosti není výsledný efekt tak vlhký, a proto mi nepřijde zas až tak osvěžující. Mlha je z 87 % na bázi brazilské kokosové vody pro rozjasnění a hydrataci. A voní velmi lehce po kokosu.

Let’s talk Caudalie! One of my fave natural skincare brands ever. Their cult product Beauty Elixir is just the best for that natural glow. It has a permanent place on my nightstand and I use it whenever I feel tired and I need that boost of refreshment and hydration. The quite fine mist can be used also for setting your makeup. The scent is just beautiful, it smells minty with rose and rosemary. It contains other amazing ingredients like grape seeds, orange blossom. It must be really something great because hubby keeps stealing it and that’s why the bigger but less handbag friendly version is a better option for me. The Grape water by Caudalie is another great refreshing and soothing product. I like to use it on my skin when it needs to calm down and of course for that hydration. It’s a 100 % organic formula without a scent. I don’t use classic thermal water sprays anymore but this one is a great natural option.

A nyní něco o Caudalie! Patří totiž mezi mé nejoblíbenější přírodní značky v pleťové péči. Jejich kultovní Beauty Elixir je úžasný pro přirozeně rozzářenou pleť. Našel si již své trvalé místo na mém nočním stolku. Sahám po něm, když se cítím unavená a potřebuji probrat, osvěžit a hydratovat pleť. Můžete ho ale použít i k zafixování líčení. Vůni má naprosto dokonalou – je svěže mintová s růží a rozmarýnem. Obsahuje ale i další skvělé složky jako hroznová jádra či pomerančový květ. Manžel mi na něj chodí už léta, takže na něm vážně něco musí být, a proto si ho také raději pořizuji v té větší velikosti, ačkoli je v této verzi do kabelky méně praktický. Dalším takovým osvěžujícím a i zklidňujícím Caudalie produktem je Grepová voda. Když má pleť potřebuje zklidnit a dodat i nějakou tu hydrataci, sahám právě po této vodě. Složení má 100% organické a bez parfemace. Klasické termální vody jsem přestala používat, ale tato je jejich skvělá přírodní verze.

These mists are part of my daily skincare and I just love to treat my skin to a spritz of one of these. What about you, do you like to use face mists as well and which one is your fave?
MM

Tyto mlhy jsou už součástí mé pleťové rutiny a ráda jimi hýčkám mou pleť. A co vy, také své pleti rádi dopřejete nějaké osvěžení? A které mlhy, spreje vás baví nejvíce?
MM