How To Make The Most Of Your Face Masks

Hello and welcome to a new post! Sundays are just perfect for treating your skin to a face mask. It just goes with that Sunday chill vibe. I won’t actually talk about my fave face masks today but you get a picture of what I like after you have a look at all of them in this post. I wanna talk about my tips on how to have the best skin care experience when you decide to treat your skin. Maybe you know and do it already and maybe you will learn something new and your face masks experience will be even better!

Vítám vás u nového článku! Neděle jsou jako stvořené na to, dát si masku a pořádně hýčkat vaši pleť . Přijde mi, že to tak už nějak k těm nedělím patří. V dnešním článku nebudu rozebírat všechny mé masky, ale z fotek v tomto článku je jasně vidět, které jsem si oblíbila. Spíše vám chci povědět více o mých tipech a tricích, jak z takové masky vytěžit maximum a dopřát své pleti ten nejlepší zážitek. Možná některé již znáte a praktikujete, a nebo se dozvíte něco nového a vaše ,,maskování” tak bude ještě báječnější!

My first tip is to cleanse the skin properly before applying your face mask. It’s because of one simple reason. Only clean skin will absorb all the good stuff in the mask and everything in it will penetrate into your skin and won’t sit on top. Another tip is aimed at the actual application – use a flat synthetic brush to apply your face mask, your hands won’t get dirty, the face mask will spread evenly, you apply just the right amount and nothing goes to waste.

Mým prvním tipem je pořádné odlíčení pleti před nanesením masky. Je to z jednoho prostého důvodu, jen čistá pleť absorbuje nejlépe všechno to dobré uvnitř masky a ty skvělé složky tak nebudou sedět na jejím povrchu, ale proniknou dovnitř. Další tip je zaměřen spíše na samotnou aplikaci masky – používejte k tomu plochý, syntetický štětec. Neušpiníte si ruce, masku nanesete rovnoměrně a v přesném množství, čímž předejdete plýtvání.

Always listen to your skin and its needs and choose a face mask accordingly. For example, if your skin feels tight use a hydrating one, if it feels dull and needs a pick me up I would use something for giving it that glow back etc. That’s why it’s so good to have options at home! Another thing I like to do is to cool certain face masks in the fridge. Mainly sheet masks, eye masks or gel formulas, it feels so good & refreshing especially during hot summer days.

Vždy naslouchejte vaší pleti a jejím potřebám a podle toho zvolte masku. Když například cítíte nepříjemné pnutí, naneste nějakou hydratační. Když vaše pleť vypadá mdle a potřebovala by probrat, zvolila bych něco, co jí rozzáří apod. Proto se hodí mít doma více masek, ze kterých můžete vybírat podle toho, co si vaše pokožka žádá! Další věcí, co ráda dělám je, že některé masky nechávám chladit v ledničce. Zejména ty plátýnkové, oční masky nebo ty gelové. Váš pečující zážitek bude obohacen o chladivý efekt, což je velmi příjemné obzvláště během letních horkých dní.

Double masking is something I love to do! You apply a clay mask first to get rid of the impurities and after that, you put on a hydrating face mask to balance things out. I know it takes a bit more time but my skin feels so good afterward.

Zbožňuju dvojí maskování! Pro důkladné vyčištění pleti nejprve nanesete jílovou masku, a jelikož je dobré mít balanc, následuje maska hydratační. Vím, že to je časově náročnější, než si dát jen jednu masku, ale vaše pleť vám za to pak poděkuje.

 

Another tip is don’t be afraid of overnight masks! I know I was kinda not into them for a while, I thought my sheets would get ruined and just it’s not that worth it. But it’s the opposite! Our skin regenerates the most throughout the night so it makes sense to apply something great like the Jet Lag one by Summer Fridays or the Watermelon Glow one by Glow Recipe. And let it do its magic overnight!

Nebojte se nočních masek! Já sama jsem se jim nějakou chvíli vyhýbala, říkala jsem si, že se mi ušpiní peřiny a že to celkově nemá moc cenu. Ale ono je to naopak to nejlepší, co můžete pleti dopřát! Naše pleť se nejvíce regeneruje právě v noci, takže dává smysl ji hýčkat v tuto dobu nějakou skvělou maskou např. Jet Lag maska od Summer Fridays nebo melounová od Glow Recipe. A prostě je nechat na té pleti kouzlit přes noc!

Time is everything – don’t prolong the suggested time of application! It doesn’t matter what face mask it is, the only exception I would make would be with something very hydrating but not a sheet mask.

Čas je vše – Nenechávejte si masku na obličeji déle, než je uvedeno v návodu! A je jedno, co za masku to je, jedinou výjimku bych udělala u nějaké hodně hydratační, ale té klasické, nikdy ne u plátýnkové.

 

When it comes to sheet masks I love to apply an oil under it to treat my skin even more! Another great thing you can do is to use a jade roller on a sheet mask to massage the good stuff in and boost the circulation! Also when you take the sheet mask out of the sachet you can see there is a lot of liquid still left. Use everything from the sachet, scoop it out and apply it on your sheet mask already on your face.

Když už jsem zmínila plátýnkové masky, mým dalším tipem je – naneste pod ně pleťový olej a hýčkejte vaši pleť ještě více. Co ráda občas dělám je, že plátýnkovou masku ještě přejedu mým jade rollerem. Jednak do pleti vmasírujete to dobré, ale také ji pěkně prokrvíte! Když vyndáte masku ze sáčku všimněte si, že tam mnohdy zbývá veliké množství gelu, ve kterém je saturovaná. Použijte tedy všechno ze sáčku a naneste ten extra materiál na masku na vašem obličeji. 

 

Don’t forget to treat your skin regularly and if you don’t have time multitask – put it on while doing something else I know it’s not ideal but better than nothing right? I am having mine on my face while writing this post!

Nezapomínejte vaši pleť hýčkat pravidělně, a když zrovna nemáte času nazbyt – multitaskujte – naneste masku, když děláte něco jiného. Sice to není ideální, ale lepší než nic, ne? Jak myslíte, že píšu tento článek? S maskou na obličeji!

I do love a good face mask and I like to treat my skin a few times a week. What about you? Hope you liked this kind of a post and you learned something new to have a better face mask experience. Or let me know your face masks tips I am always curious about anything to make my face mask time even better!
MM

S oblibou mou pleť hýčkám i několikrát do týdne. A jak to máte vy? Doufám, že se vám takový článek líbil a že jste si z něj i něco odnesli. Pokud se podělíte o své tipy, budu jedině ráda. Zkusím tak něco nového, abych si můj relax s maskou užila ještě více!
MM