A Look Back At July

Welcome to another look back post! I will try to keep it short while refreshing myself with Beauty Elixir by Caudalie. Honestly, it’s too hot to do anything. We are half way through summer and even though we are currently having a heatwave in Prague I’ve started to think about autumn. Well, mainly autumn makeup and pumpkin spice latte obviously. But back to summertime and everything I did during July!

Vítejte u dalšího ohlédnutí za předešlým měsícem! Abych se u psaní úplně nerozpustila, pravidelně se osvěžuji mým milovaným Beauty elixírem od Caudalie. Upřímně, v takovém vedru se moc fungovat nedá. Půlka léta je za námi, a i když máme nyní v Praze neskutečné horko, já už začala přemýšlet nad podzimem. Abych to upřesnila, tak nad podzimním líčením a samozřejmě jsem si hned vzpomněla na dýňové latté. Ale zpátky k létu a všemu, co se u mě v červenci událo!

I’ve escaped Prague with my little boy to my hometown for a couple days and we just enjoyed the city and a lot of ice cream while trying not to melt.

Na chvíli jsme s mým synkem unikli z Prahy do mého rodného města a užívali si nejenom atmosféry, ale i zmrzliny, která k létu prostě patří. 

I enjoy a good tv series and I was thrilled to watch Harvey and his team in Suits again. I love this show! It took me a while to watch it but when I did I was completely hooked. Netflix released 6th season of Orange is the new black from women’s prison and I am already in the middle of the season! So good!

Na dobrý seriál se vždy ráda podívám a potěšilo mě, že se začala vysílat nová řada Suits s Harveym a jeho týmem. Seriál je to opravdu povedený! Sice mi nějakou tu dobu trvalo, než jsem ho začala sledovat, ale o to rychleji jsem se pro něj nadchla. Na Netflixu se také před týdnem objevilo pokračování seriálu Orange is the new black z ženské věznice a já už jsem stihla vidět půlku šesté řady! A, jak jinak, je výborná!

Naturisimo is one of my favorite online shops for natural cosmetics. And I got their discovery box called Sensitive soul aimed at skincare. They also had one focused on makeup, but I was more curious about the skincare one! It’s such a great value for money! There were products/samples by brands like Aurelia, Tata Harper, A’kin, Pai or Antipodes and many more as you see in the pictures below. And! A new one discovery box has been now released and it’s all about hair stuff. If you’re into natural beauty definitely recommend getting one! It’s a perfect way to try some amazing brands!

Jedním z mých oblíbených online obchodů pro přírodní kosmetiku je rozhodně Naturisimo. Neodolala jsem a pořídila si jejich discovery box zaměřený na pleťovou péči. Měli také jeden s líčidly, ale ten s pleťovou péčí mě zaujal více! A vyplatí se ho koupit! Uvnitř byly mini produkty/vzorečky od značek jako je Aurelia, Tata Harper, A’Kin, Pai nebo Antipodes a mnoho dalších, jak můžete vidět na fotkách níže. A! Právě vyšla nová edice boxu zaměřená na vlasovou péči. Jestli vás baví přírodní kosmetika, doporučuji si ho pořídit! Je to skvělý způsob, jak vyzkoušet mnoho zajímavých značek!

I’ve always wanted a navy bag because #navyisthenewblack and I finally found one I love. It’s from a Spanish brand Bimba Y Lola and I’ve been wearing it nonstop.

Vždycky jsem chtěla tmavě modrou kabelku, protože #navyisthenewblack a konečně jsem objevila tu pravou. Je od španělské značky Bimba Y Lola a momentálně ji nedávám z ruky. 

We’ve also been a few times to Prague’s zoo admiring tigers with my little one.

V červenci jsme si také užili pár výletů do zoo, kam jsme šli převážně za tygry, jelikož je náš syn zbožňuje. 

I did a little bit of shopping in July and of course, yummy food couldn’t be missing.

Nějaké ty nákupy také nemohly chybět, stejně tak jako výborné jídlo.

Let’s talk about my beauty discoveries now!

A nyní se podíváme na mé kosmetické objevy!

I can’t resist a pretty lipstick and I’ve added these two to my collection. One is a total perfection and the other is just so-so. Let’s begin with the good one – the matte shaker by Lancome in the shade 1980 Olympia. I quite enjoy bold lips in summer – because when you wear a minimal makeup look it still looks like you’ve put much effort into your makeup than you actually did! You’ve probably heard about the Water lip stains by Clarins. I got it in the shade Violet water which is beautiful. It’s a watery lip product with a fruity scent, it feels lightweight on the lips, but you have to be very careful while applying it because it’s a very long lasting stain! All of that I can deal with but the one thing I can’t is how it highlights dry patches on your lips – the stain gets darker there and it just doesn’t look very flattering. And my lips aren’t even that dry usually! I will try it later when my lips are completely fine because I still love the color and the product deserves another chance.

Odolat pěkné rtěnce je pro mě nadlidský výkon, a tak mi do mé sbírky přibyly tyto dvě. Jedna je naprosto dokonalá, z té druhé moc nadšená nejsem. Začněme tedy s tou, ze které jsem tak nadšená. A tou je matný ,,šejkr” od Lancome v odstínu 1980 Olympia. Výraznější rty v létě můžu – protože i s minimálním líčením vypadáte tak, jako kdybyste si dali záležet mnohem více, než tomu tak doopravdy je! O barevných vodičkách od Clarins s názvem Water lip stains jste pravděpodobně už zaslechli. Ta má je v odstínu Violet water a odstín je to nádherný. Samotný stain je vodové konzistence s ovocnou vůní, na rtech není skoro cítit, ale je třeba dávat pozor na přetažení rtů při aplikaci, protože barví hodně a na dlouho! To všechno by bylo i ok, ale co mu odpustit nedokážu je, že zvýrazňuje – a tím myslím ztmavuje – jakákoli sušší místa na rtech, což nevypadá moc hezky. Dám mu určitě ještě šanci, protože ten odstín za to stojí.

The Supergoop setting mist is in my handbag pretty much all the time. It’s so good and one of my holy grail products this summer. It mattifies the skin, protects it with an SPF 50, smells beautifully after rosemary and mint. I was kindly gifted with the Compact-Expert Dual powder* and it’s definitely another great By Terry product that didn’t disappoint. I got mine in the shade N°4 Beige Nude. The darker shade is there to mattify the skin and the lighter one to highlight. It’s a very fine powder enriched with I.M.C. technology and premium, soft-focus pigments. I love to swirl my brush in both of the shades and set my makeup with it. It looks so natural and beautiful on the skin! You can choose from 8 different shades and if you’re in Prague I highly recommend visiting L’Eclat Salon in Bílkova 16!

Fixační mlha od Supergoop už si našla stálé místo v mé kabelce. Je výborná a rozhodně patří mezi mé ,,holy grail” vychytávky tohoto léta. Pleť umí zmatnit, chrání ji s SPF 50, voní nádherně mintově s rozmarýnem. K vyzkoušení jsem také dostala duální kompaktní pudr* z expertní řady od By Terry, a tato značka opět nezklamala. Mám ho v odstínu N°4 Beige Nude. Umí pleť nejen projasnit, ale i zmatnit. Pudr je to velmi jemný, obohacený o I.M.C. technologii a samopřizpůsobující se pigmenty. Nejraději ho používám tak, že štětcem naberu oba odstíny a nanesu ho po celém obličeji. Na pleti vypadá moc hezky přirozeně! Vybírat můžete z 8 různých odstínů, a pokud jste z Prahy, doporučuji se vydat do salonu L’Eclat v Bílkově 16!

My cream blush collection has grown quite a lot and I don’t mind at all! My newest additions are these two products. One is a cream blush in stick form by Estée Lauder and it’s a beautiful pink called Sweet Cheeks. It’s very creamy soft blush, very pigmented, blends easily and lasts even in this heat! You can use it even on the lips! I prefer it on my cheeks because it not only gives them color it adds a bit of the glow! The second cream blush is by YSL Beauty and it’s called Fusion Ink Blush – mine is in the shade Pink Attraction. As you can see on the swatch below it’s a gel-like consistency and it reminds me a little bit of the Cloud Paints by Glossier. But this one is less pigmented and more watery. It gives a light wash of color to your cheeks and it’s great for that no makeup look.

Má sbírka krémových tvářenek se v poslední době celkem rozrostla, a vzhledem k tomu, jak je zbožňuji, mi to ani trochu nevadí! Mezi nejnovějšími přírůstky najdete krémovou tvářenku v tyčince od Estée Lauder v krásném růžovém odstínu s názvem Sweet Cheeks. Konzistence je krémově jemná, velmi pigmentovaná, lehce se blendí a vydrží, a to dokonce i ve vedru! A jako bonus navíc ji lze použít i jako rtěnku!  Já ji mám nejraději na mých tvářích, jelikož jim nejenom dodá barvičku, ale i krásný lesk. Druhá tvářenka je od YSL Beauty s názvem Fusion Ink Blush – a mám ji v odsínu Pink Attraction. Jak můžete vidět níže, konzistencí je spíše gelová a tak trochu mi připomíná Cloud Painty od Glossier. Tato je akorát méně pigmentovaná a více vodová. Tvářím dodá lehký nádech barvy a skvěle se hodí pro velmi lehké líčení. 

If you read my last look back at June you must surely remember me talking about this Café Tuberosa scent by Atelier Cologne. And guess what I couldn’t resist. Because who wouldn’t love to smell like coffee, right? It contains notes of bergamot, cardamom, tuberose, rose absolue, obviously coffee and vanilla or patchouli. I’ve been wearing mainly this scent or Bibliothéque from Byredo, another gorgeous fragrance!

Pokud jste četli mé červnové ohlédnutí, tak si jistě pamatujete, že jsem zde básnila o mé nové parfémové lásce Café Tuberosa od Atelier Cologne. A víte co, já nemohla čekat déle! Kdo by nechtěl vonět jako káva, že? Vůně obsahuje nóty bergamotu, tuberózy, růže, samozřejmě kávy a nechybí například ani vanilka nebo pačuli. V poslední době jsem nenosila skoro žádný jiný parfém než tento nebo Bibliothéque od Byreda, což je další úžasná vůně!

Well, that’s everything! Hope you had a lovely July and your August will be even better!
MM
*Post contains PR products.

Tak, a to je ode mě vše! Doufám, že jste si červenec užili a srpen si užijete ještě více!
MM

* Článek obsahuje PR produkty.