How To Heatproof Your Makeup

Happy Sunday! I hope you’re enjoying your weekend! It’s been another hot one here in Prague and I couldn’t think of any better topic to cover for the Sunday post than to talk about the key products I rely on when it’s scorching hot and I still want to look put together. And who wouldn’t right?

Krásnou neděli přeji! Doufám, že jste si náležitě užili váš víkend! V Praze nás vedro opět nešetřilo, a proto mě na nedělní článek nenapadlo nic jiného, než vám ukázat mé kosmetické pomocníky, na které se v tomto horku mohu opravdu spolehnout. Přece jen, kdo by nechtěl v takovém počasí vypadat více fresh?

Healthy looking glowing skin is my priority, always! I like to let it breathe rather than cover it with heavy stuff, especially in this heat. Key products are a primer and a lightweight base. The Origins Pore Perfecting Cooling Primer is perfect for this weather. It smooths, brightens the skin and makes it look perfect, also the cooling effect is a welcomed plus! I either leave my skin just like this with this primer on or apply a lightweight base like the Perfecting Skin Tint by Glossier to even out the skin tone.

Rozjasněná a zdravě vypadající pleť je u mě vždy na prvním místě! Nezakrývám ji silnými vrstvami a nechávám ji dýchat, obzvláště v takovém horku. Základem je podkladová báze a lehký makeup. Chladící primer od Origins se do takového počasí hodí naprosto skvěle. Pleť vyhladí, rozjasní, ta vypadá pak dokonale. Chladivý efekt je už jen třešničkou na dortu! Buď si vystačím jen s tímto primerem, a nebo použiju něco lehkého pro sjednocení pleti jako třeba Perfecting Skin Tint od Glossier.

Another key product is a cream blush. It’s perfect for adding color to your face. It also looks much more natural especially on summer skin. The Glow-Expert duo stick from By Terry definitely is one of my favorites. It is so smooth and blends easily. You know I love my glow giving products and this Glow-Expert is one of them!

Dalším takovým klíčovým kouskem je bezpochyby krémová tvářenka. Na rozjasnění a oživení není nic lepšího, na letní pokožce vypadá nejpřirozeněji. Jednou z mých oblíbených je duo tyčinka Glow-Expert od By Terry. Lehce se nanáší, blendí a celkově je moc hezky krémová. Rozjasňující produkty mě baví a Glow-Expert je jedním z nich!

Even a little bit of mascara makes you look more put together. And a budge-proof mascara is a necessity in this heat! You can use either a waterproof mascara or something like the Lash Slick by Glossier. This mascara just stays put! It defines the lashes in a very natural way and that’s all I need really.

Každý vypadá hned lépe, když si pohled zvýrazní trochou řasenky. Ve vedru vám přijde vhod určitě taková, co se nikam nehne. Buď můžete použít nějakou voděodolnou, a nebo něco ve stylu Lash Slick od Glossier. Tato vážně vydrží! Řasy zvýrazní velmi přirozeným způsobem, a to mi popravdě bohatě stačí.

A matte setting mist is a key product to avoid your makeup melting off. My holy grail one is the Defense Refresh setting mist by Supergoop. I adore the fresh scent and it has a permanent place in my handbag now. It contains SPF 50 and mattifies your skin, I haven’t found anything better than this!

Zmatňující fixační mlha je nezbytností, pokud chcete, aby vám i ta troška líčidel přece jen na obličeji vydržela. Já si oblíbila tu od Supergoop. V kabelce ji mám neustále, a to nejen kvůli její osvěžující vůni. Obsahuje také ochranný faktor 50 a pleť umí perfektně zmatnit. Nic lepšího jsem nikde jinde neobjevila!

A good blotting powder and blotting papers are your best friend in a heatwave. They get rid of the excess shine without making your makeup looking cakey. The Blotting powder perfector by Becca is one of those white blotting powders I like. You can find great ones also from brands like YSL and Daniel Sandler!

Dobrý zmatňující pudr a matující papírky jsou ve vedru vašimi nejlepšími pomocníky. Zbaví vás nechtěného lesku, aniž byste si narušili líčení nebo vaše pleť pak vypadala cakey. Mezi mé oblíbené zmatňující bílé pudry patří ten od Becca. Dobré ale seženete také u značek jako je YSL Beauty nebo Daniel Sandler!

A bold lip always makes you look put together! And it’s my favorite trick to do when it’s hot or I just can’t be bothered to wear a lot of makeup. I adore reds and fuchsia shades the most. Also, what better time to rock a brighter lip than in summer! My latest bold lipstick love is definitely the Lancome matte shaker in the shade 1980 Olympia.

Díky výrazným rtům hned vypadáte upraveněji! Je to jeden z mých oblíbených triků, když je horko a nechce se mi moc líčit. Nejraději mám odstíny červené nebo fuchsiově růžové. Není lepší doba na líčení výraznějšími rtěnkami, než právě v létě! Mým nejnovějším objevem je červený matný shaker od Lancome v odstínu 1980 Olympia.

And that’s it! Hope you’ve enjoyed this post with all of my heatproof beauty heroes. And what are yours?
MM

A to je pro dnes vše! Doufám, že vás článek s mými letními pomocníky bavil. A na které nedáte dopustit vy?
MM