Shopping For Beauty – Treating Yourself Online

Welcome to another post! As you can already tell from the title, it’s about online shopping for beauty. I like going to real stores and swatching products, but because many brands aren’t available here I prefer shopping online. I rarely order foundations if I am not sure about my shade, but the rest is usually ok. When I like a lipstick or eyeshadow I just do a ton of googling swatches and reviews and then I decide. Besides the usual beauty hotspots like Sephora or Douglas I also like to shop at Lookfantastic sometimes. But my top three online shops for treating myself are SPACE NK, Cult Beauty, and Naturisimo.

Vítejte u dalšího článku na mém blogu! Z názvu je jasné, že dnes půjde o nakupování kosmetiky na internetu. Do klasických obchodů chodím ráda, člověk má možnost si vše vyzkoušet, tam však nemají všechny značky, proto nezbývá než nakupovat online. Jen velmi zřídka si takto kupuji makeupy, když si nejsem jistá odstínem. Jinak se zbytkem si už nějak poradím. Když se mi líbí třeba nějaká rtěnka nebo oční stín, googlím recenze a swatche, a pak se rozhodnu, zda objednat či ne. Mimo klasická místa jako je Sephora nebo Douglas také ráda někdy nakupuji na Lookfantastic. Nejraději si ale dělám radost na SPACE NK, Cult Beauty a Naturisimu.

Let’s begin with my favorite – Space NK. Like the other two it’s a British beauty online store and out of the three favorites, it’s the only one who has a real store too.  And why it’s my fave? Well, they stock a great variety of brands such as Hourglass, RMS Beauty, Herbivore, Emma Hardie, IGK Hair, Rodin, Omorovicza, Laura Mercier, Surratt, Oskia, Wei, Votary and many more. I get most of my skincare and makeup gems over there. You get 3 samples with every order and yes you have the option to choose what you want to try. They also do gifts of the week where you can get a deluxe sample if you spend a certain amount of money. Shipping to EU is 5 GPB and it’s free if you spend more than 70 GPB. If you’re treating yourself regularly there it’s good to sign up for their loyalty N.Dulge programme. You collect points for every purchase and you get 5 GPB back for every 100 GPB spent. You also get three deluxe samples for your birthday! Their Christmas and summer sales are the best, especially the Christmas one! Oh, and check out the travel size section, it’s the best! I think it’s clear now why it’s my fave, am I right?

A začneme s mým nejoblíbenějším online obchodem – SPACE NK. Je to britský obchod stejně jako ostatní dva, ale jako jediný má i klasickou kamennou prodejnu. A proč ho mám nejraději? Tak nejprve zde zmíním úžasnou nabídku značek jako např. Hourglass, RMS Beauty, Herbivore, Emma Hardie, IGK Hair, Rodin, Omorovicza, Laura Mercier, Surratt, Oskia, Wei, Votary a mnoho dalších. Většinu péče o pleť a dekorativní kosmetiku nakupuji právě zde. S každou objednávkou dostanete tři vzorečky a můžete si vybrat, co chcete zkusit z nabízených možností. Pak také nabízí týdenní dárky k nákupu v deluxe velikosti, když překročíte určitou částku většinou kolem 40-60 liber. Doprava do EU je za 5 liber, a když utratíte 70 a více, máte dopravu zdarma. Pokud si zde děláte radost pravidelně, vyplatí se zaregistrovat do jejich programu N.Dulge, kde sbíráte body, a za každých 100 liber se vám vrátí 5 liber, které si na něco můžete přidat. K narozeninám navíc dostanete 3 mini produkty! Vyplatí se také počkat si na vánoční a letní výprodej, přijde mi jako jeden z nejlepších, zejména ten vánoční! Nezapomeňte se také mrknout na jejich sekci mini produktů, mají skvělou nabídku! Myslím, že už  je celkem jasné, proč mám SPACE NK nejraději, ne?

Cult Beauty is another great place for beauty shopping. And they stock many cult brands such as Anastasia Beverly Hills, Pai Skincare, Summer Fridays, Bella Freud, Tata Harper, Ouai, Kjaer Weis, Jouer, Glow, Recipe, Fairydrops, Farmacy, CosRx, Caudalie, Buxom and many more. They offer free shipping for every order over 40 GPB, but they offer free shipping on a brand of the month and some other brands like Kjaer Weis for example. You can choose two samples with every order over 40 GPB. Also, it’s worth checking out their offers section for a gift with purchase. I always know I find something interesting there! They don’t do birthday treats like SPACE NK but they offer you 15 % off during your birthday.

Dalším skvělým místem pro nákup kosmetiky je bezpochyby Cult Beauty. V nabídce mají mnoho kultovních značek jako Anastasia Beverly Hills, Pai Skincare, Summer Fridays, Bella Freud, Tata Harper, Ouai, Kjaer Weis, Jouer, Glow, Recipe, Fairydrops, Farmacy, CosRx, Caudalie, Buxom a spoustu dalších. Objednávky nad 40 liber mají dopravu zdarma, ale tu můžete využít i na produkty značky měsíce nebo u jiných značek jako třeba Kjaer Weis. S každou objednávkou nad 40 liber si také můžete vybrat dva vzorky. Také se vyplatí podívat se na jejich aktuální nabídku dárků k nákupu. Vždy, když zabrouzdám na Cult Beauty, vím, že zde objevím něco zajímavého! Dárky k narozeninám jako u SPACE NK od nich nedostanete, zato můžete u této příležitosti využít 15% slevu.

Naturisimo is without a doubt best place for clean beauty. They stock the best natural and organic brands like A’kin, Aurelia Probiotics, Kjaer Weis, Estelle and Thild, Caudalie, RMS Beauty, ILIA Beauty, Kure Bazaar, Inika, Olio E Osso, Votary, Vapour Organic Beauty, Oskia, Susanne Kaufmann etc. They do free shipping worldwide and that’s always nice. Definitely, check their offers section for a gift with purchase. Also, their minis selection is awesome. Basically, you can order a mini product or sample of a skincare, haircare, body care, fragrance or makeup. Some of the brands can be more expensive so it’s nice to have this option of trying before committing to a full-size product. They don’t do classic samples with an order but if you spend over 35 GPB you get a five sample pack. Something that’s worth getting is one of their Discovery boxes. I’ve recently got the skincare one, there was one focused on makeup and you can get a haircare one at the moment. I think every clean beauty enthusiast will appreciate Naturisimo!

Nejlepším místem pro nákup clean kosmetiky je rozhodně Naturisimo. V nabídce mají jen ty nejlepší přírodní a organické značky jako A’kin, Aurelia Probiotics, Kjaer Weis, Estelle and Thild, Caudalie, RMS Beauty, ILIA Beauty, Kure Bazaar, Inika, Olio E Osso, Votary, Vapour Organic Beauty, Oskia, Susanne Kaufmann a další. Nabízí dopravu zdarma po celém světě, což je vždy milé. Určitě nevynechte jejich nabídku dárků k nákupu. Co mají také super je sekce mini produktů a vzorečků. V podstatě si můžete objednat vzorek nebo mini verzi pleťové, vlasové i tělové péče nebo vzorek parfému či líčidel. Některé značky nemají zrovna levné produkty, proto je lepší nejdříve je zkusit, až pak objednat větší balení. Vzorky k nákupu nenabízí, ale když objednáte za 35 liber, dostanete 5 vzorečků. Něco, co nemůžu vynachválit, jsou jejich Discovery boxy. Nedávno jsem si pořídila ten zaměřený na pleťovou péči, měli také s dekorativní kosmetikou, ale momentálně mají v nabídce box s péčí vlasovou. Každý nadšenec do čisté kosmetiky si na Naturisimu přijde na své!

And what about you, where do you like to shop for beauty? If all of my fave brands where available in real stores I would prefer treating myself in a store but since that’s not an option I love shopping online.
MM

A jak to máte vy s nakupováním kosmetiky? Kdyby se daly všechny mé oblíbené značky sehnat v klasických obchodech, dělala bych si radost nejvíce tam. To je nerálné, takže u mě vítězí nákupy online.
MM