Minimal Makeup: Lightweight Base Edit

Welcome to another Sunday post! I love minimal makeup, especially in summer. I’ve never been into heavy makeup anyway and I think I have mastered the art of lightweight makeup quite well throughout time and practice. I have a few tricks up my sleeve when it comes to minimal makeup but the one thing I find most important is beautiful healthy skin. That comes in hand with a good skincare routine because the better the skin the fewer products you need. I either wear nothing with a concealer or just a very lightweight base but it depends on how my skin is at the moment. Plus if something needs covering I go for a good concealer instead because there is no need to cover the whole face with a heavy base. I like the Stretch concealer from Glossier a lot and for more heavy duty concealing I reach for the Soft Matte Complete concealer by NARS. But back to basics with a look at my favorite lightweight bases!

Vítejte u dalšího nedělního článku! Jednoduché líčení mě baví, obzvláště pak v létě. Vždy tomu tak bylo, takže si myslím, že umění lehkého makeupu už mám prostě v malíku. Co se takového líčení týká, mám v repertoáru několik triků. Ale co mi přijde úplně nejdůležitější, je hezká a zdravě vypadající pleť. S tím samozřejmě souvisí kvalitní pleťová péče, protože čím lepší pleť, tím méně produktů je třeba. Záleží, v jakém stavu má pleť je, ale většinou si vystačím jen s korektorem nebo velmi lehounkým makeupem. Opravdu není třeba si zakrývat pleť těžkým a hutným makeupem. Na různé nedokonalosti si bohatě vystačíte s kvalitním korektorem. Hodně jsem si oblíbila Stretch Concealer od Glossier. Když ani ten nestačí, přichází na řadu korektor Soft Matte Complete od NARS. Přirozeně zakryje snad všechno! Dnes to vezmeme od základu minimálního líčení a podíváme se na mé oblíbené lehounké báze!

 

Let’s have a look at my most used one and current fave the Tinted moisturizer by Laura Mercier. It’s a hydrating tinted moisturizer with a sheer coverage making your skin look healthy with a natural dewy finish. It makes a perfect base for that no-makeup look. This moisturizer contains a broad spectrum SPF 20 UVB/UVA sunscreen plus vitamin C & E to protect your skin from the pollution damaging effects. It’s a cult classic base product and I am glad I got matched out of the 15 shades to my shade 2W2 Nude on a Laura Mercier counter when I was in the Netherlands. Living in a big city I find it perfect for everyday wear!

Jako první se podíváme na mou momentálně nejpoužívanější bázi, a tou je tónovací krém od Laura Mercier. Krém je hezky hydratační s lehkým krytím a pleť s ním vypadá zdravě s přirozeně rozjasněným finišem. Skvěle se hodí pro takové to hodně minimální líčení/nelíčení. Plusem je ochranný faktor 20 UVB/UVA, také obsahuje vitamíny C & E pro ochranu pleti před škodlivými vlivy znečištěného životního prostředí. Tento tónovací krém je už takovou klasikou a já jsem ráda, že jsem si z Holandska přivezla můj přesný odstín 2W2. Ono je totiž těžké takové věci odhadovat ze swatchů online, proto je lepší si odstín vybrat naživo. Tím, že žiji ve větším městě, mi tento tónovací krém přijde naprosto perfektní pro každodenní líčení!

 

The Dior Backstage Face & Body foundation has definitely the most coverage out of all the bases mentioned in this post yet it feels so lightweight on the skin. I prefer applying it with my fingers or a beauty blender for a light coverage but it’s buildable if you feel like you need more. It gives a matte velvety finish to your skin at first but then it gets dewy in a very natural way. Even though it contains alcohol I don’t find it drying on my normal skin. You can choose from 40 different shades and mine is in 1N. It’s formulated to resist extreme conditions, even though I haven’t tested him in that way, it lasted through the heatwave, playing with my boy and even a nap! And my skin still looked flawless. Apparently, you can use it even as a concealer but I didn’t like it under my eyes I prefer the Stretch concealer by Glossier much better for this task.

Makeup Face & Body z Dior Backstage kolekce rozhodně v tomto článku patří mezi ty s vyšším krytím, přesto ho na pleti skoro ani neucítíte. Nejraději ho nanáším přímo prsty nebo beauty blenderem pro lehké krytí. Pokud si myslíte, že potřebujete vyšší intenzitu, lze ho jednoduše navrstvit. Výsledný finiš je nejprve sametově matný, ale s postupem času pleť přirozeně rozjasní. Ačkoli obsahuje alkohol, nepřijde mi, že by mi mou normální pleť nějak extra vysušoval. Vybírat můžete ze 40ti odstínů, ten můj je 1N. Je formulovaný tak, aby vydržel i extrémní podmínky. Zas tak extrémně jsem ho tedy netestovala, ale zvládl všechno to horko, dovádění se synkem nebo i nějaký ten šlofík! A má pleť vypadala stále dokonale. Prý ho lze použít i jako korektor, mě ovšem pod očima moc nevyhovoval, tento úkol svěřím raději mému milovanému korektoru od Glossier. 

 

Let’s talk about the most lightweight product in my collection, the Perfecting Skin Tint by Glossier. The ultra-thin formula doesn’t really give any coverage it rather evens out the skin tone, smooths and leaves your skin with a beautiful healthy glow. And I love it! It has been recently reformulated and I like both of the versions I have in my collection. It comes only in five super sheer shades and that’s fine with me because it doesn’t give any coverage anyway, my skin tint is in Medium. It’s perfect for everyday fresh makeup and for those lazy days when you’re not in the mood for wearing makeup yet you wanna look put together.

Nyní se blíže podíváme na nejlehčí kousek v mé sbírce, a to Perfecting Skin Tint od Glossier. Jeho ultra-lehká konzistence vám sice krytí nedodá vůbec žádné, zato umí pleť sjednotit, vyhladit a dodat jí nádherný zdravý lesk. A to nemá chybu! Nedávno skin tint reformulovali, naštěstí k lepšímu, a baví mě obě verze, které mám v mém líčícím arzenálu. Skin tint si můžete pořídit v jednom z pěti super lehoučkých odstínů, což nevidím jako něco zásadního, když to není produkt, co by pleť zakrýval. Můj skin tint mám v odstínu Medium. Hodí se skvěle pro každodenní líčení, kdy chcete vypadat svěže a také, když prostě nemáte náladu se moc líčit, ale přesto chcete vypadat upraveně. 

 

 

And now to the one for the most glow. It’s the Sheer Healthy Glow Tinted Moisturizer from the Chanel Les Beiges collection. It’s a hydrating tinted moisturizer with a luminous & natural finish. And I find it perfect for everyday wear especially when your skin feels dull and needs a bit of glow. This moisturizer contains hyaluronic acid, Healthy glow booster mineral pigments and Soft focus powders, C19 for radiance and an SPF 30 /PA++ sunscreen. It’s a bit similar to the Laura Mercier Tinted Moisturizer but with more of a glowing finish on the skin. It comes in 6 shades, which is not that impressive and mine is in Light. All in all, it’s one of my fave tinted moisturizers!

A jako poslední se mrkneme na tu nejvíce rozjasňující ze všech zmíněných bází. Jedná se o tónovací krém Sheer Healthy Glow z kolekce Les Beiges od Chanel. Krém je hydratační s rozjasněným, přirozeným finišem. Na každodenní líčení mi přijde naprosto dokonalý, obzvláště když má pleť vypadá unaveně a potřebuje rozjasnit. Krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, minerální pigmenty pro zdravý vzhled pleti a soft focus pudry, C19 pro rozjasnění a ochranný faktor 30 / PA++. Produkt jako takový si je hodně podobný s tónovacím krémem od Laura Mercier s tím, že je více rozjasňující. Můžete si ho pořídit v jednom ze 6 odstínů, což není tedy žádná sláva, ten můj mám v odstínu Light. Když to shrnu, rozhodně bych ho zařadila mezi jeden z mých nejoblíbenějších tónovacích krémů!

And that’s all for the basics of minimal makeup! Hope you’ve enjoyed this Sunday’s post. These are my four go-to lightweight bases all year round! And how about you?
MM

A to je vše o takovém základu minimálního líčení! Doufám, že vás tento nedělní článek bavil. Tyto čtyři lehké báze používám nejčastěji a nejenom v létě. A jak to máte vy?
MM