Glowing Skin The Natural Way – Havlik’s Natural Apotheke

Hello and welcome to a new post! As much as I love to play with makeup, skincare is my thing. I love to try new creams, face masks, cleansers just everything. I have recently added two new items to my skincare routine and I thought I’d be great to share my joy with you! Both are from a pure natural & cruelty free Czech skincare brand Havlik’s natural apotheke. It’s a brand with traditional recipes from a pharmacist of the last century Karel Havlik who admired the healing power of nature. All products are formulated with clean bio-ingredients and also the herbs used in their products are grown in their own bio gardens. Let’s have a closer look at my two new skincare gems!

Zdravím vás u nového článku! I když mě baví hrát si s líčidly, péče o pleť u mě vždy bude na prvním místě. Ráda zkouším nové krémy, pleťové masky, odličovače. No, zkrátka všechno. Nedávno mi na mé koupelnové poličce přibyly dva produkty, a tak jsem si říkala, že se s vámi o mé nadšení musím podělit! Oba pocházejí od čistě přírodní & cruelty free české značky Havlíkovy přírodní apotéky. Značka čerpá z tradičních receptur lékárníka minulého století Karla Havlíka, který obdivoval léčivou sílu přírody. Všechny produkty této značky jsou vyráběny z čistých bio surovin a bylinky v nich použité jsou dokonce pěstovány v jejich vlastních bio zahradách. Tak se pojďme na ty dva nové zázraky blíže podívat!

I don’t know how about you but I just love to put on a quick face mask in the morning. It wakes up my skin and prepares it for the day. Especially when it’s that good like this one from Havlik’s apotheke. This face mask isn’t new to me. I have tried it before and I’ve loved it! But it has been reformulated with added herbs recently for more intense color and scent and I adore it, especially the herbal scent is so refreshing in the morning. This morning three-minute face mask cleanses, hydrates and nourishes your skin. And my skin loves it! I’ve been testing this new version around 3-4 weeks now and I have to soon get a new tube because I don’ t want to live without it. My skin looks clean, nourished and glowing. Three minutes isn’t that long so this mask makes a perfect quick morning treat for your skin!

Nevím jak vy, ale já zbožňuju ta rána, kdy mohu alespoň na chvíli hýčkat mou pleť. Taková ranní maska ji hezky probudí a připraví na produkty, které na ní budou celý den. Zkrátka je to super záležitost, obzvláště je-li tak skvělá jako ta od Havlíkovy apotéky. Tato maska pro mě ale tak zcela nová není. Už jsem ji jednou měla a nemohla jsem ji vynachválit! Nicméně tato Pečující a čistící ranní maska byla nedávno reformulována a díky přidaným bylinkám voní ještě intenzivněji. Zejména po ránu to je velice příjemné! Maska je tříminutová a za tuto dobu stihne vaši pleť vyčistit, hydratovat a vyživit. A má pleť si to pokaždé náramně užívá! Dopřávám si tuto novou verzi kolem 3-4 týdnů a brzy si budu muset pořídit nové balení, protože bez ní prostě nechci být! Má pleť po použití vypadá nádherně čistá, vyživená a rozjasněná. A za to už stojí si ty tři minuty ráno najít, ne?

 

 

You know I love my glow giving products and one important thing for a soft glowing skin is regular exfoliation. I am not a big fan of mechanical peelings, because it’s way too harsh for my sensitive reactive skin. I used to use a chemical exfoliator the Glow Tonic by Pixi, which is great but still wasn’t completely perfect for my skin. And then I tried this Havlik’s apotheke enzyme peeling Porcelain Doll and I think I may have found the right thing my skin needs to shed old skin cells the natural way. I like to use it 2 to 3 times a week in the evening after I cleanse my skin properly. I massage a little bit of Porcelain doll onto my skin and let it do its magic for 5 minutes. Then I rinse it off and that’s it. I didn’t experience any tingling on my skin but that can happen at first when you start using it. This enzyme peeling is formulated with an active ingredient Peelmoist to gently peel of dead skin cells and renew its natural moisture levels and protective barrier. Peelmoist is a combination of a papain enzyme from the papaya flesh and minerals with amino acids. This peeling also contains Seboxyl a blend of black currant and raspberry extracts with anti-inflammatory properties for more resistant, calm and less oily skin. If you feel like mechanical and chemical peelings are not the right thing for you try to go the enzyme peeling path!

Jak jistě víte, na mou rozjasňující pleťovou péči nedám dopustit, zejména pak na pravidelnou exfoliaci, protože ta je pro rozzářenou pleť velmi důležitá. Klasické mechanické peelingy jsou pro mou citlivější a reaktivní pleť až moc drsné. Takže jsem dávala spíše přednost těm chemickým – celkem jsem si oblíbila Glow Tonic od Pixi. Ten je sice výborný, ale stejně to nebylo úplně tak ono. Pak jsem zkusila enzymatický peeling Porcelánová panenka z Havlíkovy apotéky a myslím, že to je přesně to pravé, jak mou pleť šetrně zbavit odumřelých buněk. Dopřávám si ji 2-3 večery v týdnu, to mi přijde tak akorát. Po důkladném odlíčení do mé pokožky vmasíruji malé množství Porcelánové panenky a nechám ji na ni kouzlit cca 5 minut. Pak už ji jen smyji a je to. Žádné štípání jsem nezaznamenala, ale při prvních aplikacích je normální, když se nějaké objeví. Tento enzymatický peeling obsahuje aktivní složku Peelmoist pro šetrné odstranění odumřelých buněk, obnovu přirozené hydratace a ochranné bariéry. Peelmoist je kombinací enzymu papainu přímo z dužiny v papáji s minerály a aminokyselinami. Peeling také obsahuje Seboxyl, což je směs extraktů černého rybízu a maliny s protizánětlivými účinky pro více odolnou, zklidněnou a méně se mastící pleť. Jestli ani vám mechanické či chemické peelingy moc nevyhovují, zkuste jít cestou toho enzymatického!

 

 

Hope you’ve enjoyed this post! Let me know your secret weapons for glowing skin! Have you tried anything from Havlik’s apotheke? And what type of exfoliation do you prefer?
MM

Doufám, že jste si dnešní článek užili! Když se se mnou podělíte o vaše skryté zbraně pro rozjasněnou pleť, budu jedině ráda! Zkusili jste něco od značky Havlíkova apotéka? A jakému typu exfoliace dáváte přednost vy?
MM