& Other Stories Beauty – What’s Worth Treating Yourself To

Welcome to Sunday post! I adore & Other Stories and I always say if I had to choose one place where I could shop I would choose this store without any hesitation. Love their clothes, shoes, accessories and their beauty stuff is pretty impressive as well! I’ve been using a couple of their beauty products for a while now and I thought it was about time to talk more about their beauty range!

Zdravím vás u nedělního článku! Obchod & Other Stories jsem si zamilovala už dávno a stále trvám na tom, že pokud bych si měla vybrat jedno jediné místo, kde bych nakupovala, budou to právě Stories. Jejich oblečení, boty a doplňky nemají chybu, stejně tak jako oddělení s kosmetikou! Několik jejich kosmetických produktů používám už nějakou tu chvíli a říkala jsem si, že už je na čase vám o nich povědět více!

Let’s talk lipsticks because these are incredible! Creamy, pigmented with a velvety matte finish, long lasting and so comfortable on the lips! My all-time fave is the one in the middle in the picture above – Tranquility Fig. I also have two mauves, one in a classic lipstick form in the shade Fedora Mauve and the other one in a chubby lip pencil form in the shade Bouillonné Truffle. If I could recommend one thing you should try it would definitely be one of & Other Stories lipsticks!

A začneme se rtěnkami, protože ty mají v & Other Stories úžasné! Jsou krémové, nádherně pigmentované se sametově matným finišem, na rtech něco také vydrží a jsou tak příjemné! Má nejoblíbenější je na obrázku nahoře uprostřed – v odstínu Tranquility Fig. A nebyla bych to já, kdybych také neměla nějaké ty mauve kousky. Ze Stories mám klasickou rtěnku v odstínu Fedora Mauve a druhou je pastelka na rty v odstínu Bouillonné Truffle. Kdybych vám měla doporučit jednu jedinou věc, byla by to právě rtěnka & Other Stories.

 

Let’s have a closer look at their lip balms because & Other Stories clearly know how to produce amazing lip products! Both of these are lovely, nourishing and just something you want to treat your lips with. Especially the coconut one from my fave Stories range Perle de Coco. I adore the hand cream from this range and I finally got my hands on a lip balm version. It smells heavenly and it has a bit thicker, oilier consistency than the Plissé lip balm which is more lightweight and more suitable under a lipstick. The Plissé lip balm is clear and the Coco has a nude beige color. What I also wanted to mention is the minimal packaging, all of their products look so cool & fresh!

Nyní se blíže podíváme na jejich balzámy, protože jestli něco & Other Stories umí opravdu výborně, jsou to právě produkty na rty! Oba balzámy, co mám doma, jsou super. Rty pěkně vyživí, dalo by se říct, že je dokonce hýčkají. Obzvláště ten kokosový z řady Perle de Coco. Krém na ruce z této řady jsem si zamilovala už dávno a konečně mám i balzám na rty s touto vůní. A věřte mi, voní božsky! Samotný balzám má trošku hutnější, olejovější konzistenci než druhý Plissé balzám. Ten je konzistencí lehčí, a proto se více hodí pod rtěnku. Balzám na rty Plissé je bezbarvý a ten kokosový je béžový-nude. Co bych také chtěla zmínit, je ono minimalistické balení všech & Other Stories produktů, které vypadá tak cool & neokoukaně!

 

 

I am a huge cream blush enthusiast, that’s no secret ha! I was very curious about this Total tint stick which I got in the shade Applebloom Pink. It has a luminous finish and even though you can use it on your lips, cheeks and even eyes I prefer it on my cheeks. It gives me such a nice light pink sheen, it’s so pretty! The longevity isn’t that impressive – it starts to fade after 5 hours of wear. The creamy formula blends easily and the packaging is handbag friendly, so you can quickly touch it up.

Mé nadšení pro krémové tvářenky není žádným tajemstvím, ha! Ve Stories mě zaujala tato Total tint v odstínu Applebloom Pink. Má rozjasňující finiš, a ačkoli ji lze použít na rty, tváře a dokonce i oči, nejraději ji nanáším na mé tváře. Těm dodá moc hezký růžový lesk! Výdrž nemá nijak oslnivou – zhruba po 5ti hodinách začíná z tváří mizet. To mi zas až tak nevadí, protože se dá jednodušše nanášet a balení se hodí i do kabelky, takže není problém si tvářenku kdykoli opět nanést. 

 

 

& Other Stories brushes are so good! For some reason, I’ve always got only eyeshadow brushes (must remember to get something else next!). They recently came with new 100 % cruelty-free synthetic makeup brushes which are designed to be multifunctional and of course, I got another blending brush 🙂 It’s seriously amazing! It is so soft and blends eyeshadow like a dream. No wonder it’s my most used eyeshadow brush in my collection.

Štětce z & Other Stories nejsou vůbec špatné! Nevím proč, ale vždycky jsem si pořídila jen ty na oční stíny (takže příště si musím pamatovat vzít i nějaký jiný!). Nedávno Stories přišly s novou 100% cruelty-free řadou syntetických štětců, které jsou vyrobené tak, aby je bylo možné využít různými způsoby. Já si jak jinak, pořídila opět blendící štětec na oční stíny 🙂 A je vážně super! Je jemný a stíny se s ním nanáší & blendí jedna báseň. Není se tedy čemu divit, že je mým nejpoužívanějším štětcem.

 

 

I have to mention their hand creams here too – my constant handbag companions! Besides the one from Perle de Coco range, I got myself a new one from the Sardonyx Fire range. And I just remembered a third one is on my nightstand, see they’re amazing and everywhere at my home. They nourish, sink in quickly, smell so good and leave my hands silky smooth!

Také musím zmínit krémy na ruce – ty v mé kabelce nikdy nesmí chybět! K mému oblíbenému z kokosové řady Perle de Coco jsem si nedávno pořídila nový z řady Sardonyx Fire. A teď jsem si vzpomněla, že další mám na mém nočním stolku, vidíte? Jsou super a všude u mě doma. Krémy umí ruce hezky hydratovat, do pokožky se vpíjí téměř okamžitě, voní božsky a mé ruce jsou pak hedvábně jemné!

Have you tried their candles? If not, treat yourself! & Other Stories do amazing candles! Love the ceramic packaging, unique scents which fill up your home and they make a pretty home decor as well. I feel like they are not much talk about which is a pity because they truly are great and I adore them as much as my other candles from Diptyque, Commodity, Jo Malone or Byredo. My fave is Burspraket with notes of vetiver, oud, lemon, nutmeg, jasmin and many more.

Zkusili jste & Other Stories svíčky? Pokud ne, alespoň jednu si dopřejte! Jsou dokonalé! Zbožňuju ty jejich keramické nádoby, navíc celý váš domov provoní jedinečnými vůněmi a jako dekorace vypadají také moc hezky. Přijde mi, že je škoda, že se o nich více neví, protože jsou super a mám je ráda stejně jako mé jiné svíčky od Diptyque, Commodity, Jo Malone nebo Byredo. Mou nejoblíbenější asi bude Burspraket, která voní po vetiveru, oudu, citrónu, muškátovém oříšku, jasmínu apod.

I love everything & Other Stories do and I always look forward to visiting one of their beautiful stores. The only downside is they are not in Prague and you can’t order online either. Imagine my joy every time I am near their store! They also released their hair care range this week, can’t wait to try it when I get the chance. Do you like & Other Stories and if so have you got anything from their beauty range?
MM

Miluju vše, co & Other Stories  vytvoří, a vždycky se těším, když mám možnost navštívit nějaký z jejich překrásných obchodů. Jediným mínusem je, že Stories zde v Praze nemáme, a ani k nám neposílají. Takže si asi umíte představit, jakou mám pokaždé radost, když se do nějakých Stories dostanu!  Tento týden navíc vydali jejich vlasovou kosmetiku, na tu jsem vážně zvědavá. A co vy, máte rádi tento obchod a pořídili jste si něco z jejich kosmetické řady?
MM