The Coconut Affair Vol. 4

Welcome to another post! The time has come and the Coconut Affair series on my blog is back! All my fellow coconut enthusiast can enjoy its already 4th installment! But first let me explain quickly to the new readers here  – I love everything coconut and every once in a while I sum up what I’ve been able to find on the market – that’s my Coconut Affair series. Enjoy!

Vítejte u nového článku! Opět nadešla ta chvíle a další, v pořadí už čtvrté, pokračování mé kokosové série je zde! Všichni, kdo sdílí mé kokosové nadšení, si dnes na mém blogu přijdou na své! Na úvod bych pro nové čtenáře celý koncept krátce shrnula – zbožňuju vše kokosové a jednou za čas pro vás všechny mé kokosové objevy sepíšu do článku v rámci kokosové aférky. Tak si ji užijte!

Coconut scented mascara? I am in! It’s the waterproof version of Total Temptation by Maybelline. Their mascaras are in general my favorite ones. This one gives a lot of volume and length, stays put the whole day and has a delicious sweet coconut scent, dreamy right?

Řasenka vonící po kokosu? To je něco pro mě! Tato je voděodolnou verzí Total Temptation od Maybelline. Obecně mi jejich řasenky přijdou jako jedny z nejlepších. Tato řasám dodá hodně objemu, prodlouží a nehne se z nich po celý den. A ta sladce kokosová vůně je také boží!

I’ve already dedicated a whole blog post to these Herbivore gems so if you want to know more feel free to have a read. Both of these are excellent, the Rose Hibiscus coconut water hydrating face mist is great for refreshing and hydrating your skin, plus it smells like roses. The hair texturizer Sea Mist is a combination of coconut and sea salt for natural beachy waves. The vanilla coconut scent is gorgeous!

Těmto dvěma Herbivore pokladům jsem již věnovala celý článek, takže jestli vás zajímají, můžete se tam o nich dozvědět ještě více. Oba produkty jsem si hodně oblíbila, hydratační kokosová voda s růží a ibiškem je skvělá na osvěžení a hydrataci pleti, navíc voní úžasně po růžích. Sprej Sea Mist pro dodání textury vlasům je kombinací kokosu a mořské soli pro přirozené plážové vlny. A jeho vanilkovo-kokosová vůně nemá chybu!

This limited edition Bum bum bath bomb from Sol de Janeiro is perfect for treating yourself. If you tried their famous Bum bum cream then this smells exactly like this! This bath bomb contains coconut oil, açaí, algae extract, cupuaçu butter and sea salt for a smooth, soft and beautifully scented skin. And it really did leave a pleasant scent on my skin and in our bathroom afterward! If you love a good relaxing bath then treat yourself to one of these. I know I will, especially if it’s a limited edition!

Jestli si chcete dopřát opravdu něco extra, tak tím rozhodně bude limitovaná edice koupelové bomby od brazilské značky Sol de Janeiro. Pokud víte, jak voní jejich proslulý Bum bum cream, tak tato koupelová bomba voní přesně takto! Obsahuje kokosový olej, acai, mořské řasy, cupuaçu máslo a mořskou sůl pro hebkou a krásně provoněnou pokožku. A opravu jsem po koupeli nádherně voněla a i celá naše koupelna! Jestli si rádi dopřáváte relax ve vaně, tak tato bomba je na to jak stvořená! Já si určitě ještě jednu dvě pořídím, obzvláště když vím, že to je limitka!

Oh my! I can’t help myself when I see lip balms, especially the coconut flavored. I’ve got two new ones since my last post and they’re really great. Both of them smell heavenly! The Coconutter by Lanolips is all natural, cruelty-free, no toxic multi-balm and since it’s multipurpose you can use it for everything. It has a thick consistency and it’s deeply hydrating. The second one is from & Other Stories and it is more of a lip balm. Its consistency isn’t that thick like the Coconutter but still, it’s very nourishing and I love it! It has a light beige color and I love to pair it with my Kjaer Weis lip liner in Rose for a natural lip look.

Panečku! Balzámy na rty jsou další takovou mojí slabůstkou a jak nějaký vidím, nedokážu mu odolat. Zejména pokud je kokosový. Od minulého článku mi do mé sbírky přibyly dva a jsem z nich nadšená. Voní naprosto dokonale! Coconutter od Lanolips je takovým multi-funkčním balzámem, který je navíc celý z přírodních surovin, není testován na zvířatech a lze jej použít na jakékoli suché místečko. Má hutnější konzistenci a vyživit umí na jedničku. Druhý balzám je z & Other Stories a na rozdíl od Coconuttera je určen opravdu jen na rty. Nemá tak hutnou konzistenci, ale i tak rty hezky hydratuje a nedám na něj dopustit! Má světle béžovou barvu a pro přirozeně nalíčené rty ho ráda kombinuji s tužkou na rty Kjaer Weis v odstínu Rose. 

 

My skin loves coconut infused skincare, especially in a form of a mask. I’ve finally got my hands on the Glow-Co-Nuts one from Origins and it’s love! It’s amazing for hydrating your skin and giving it that healthy glow. It has a whipped consistency and contains coconut, lime, apricot, lemon and orange oils. Plus the coconut scent is just the cherry on top! I found this Garnier eye sheet mask with coconut water and hyaluronic acid when I’ve been to a drugstore recently. It’s nourishing and when you keep it in the fridge as suggested it gives a nice cooling effect. My eye area felt refreshed, brightened and more awake. That’s what I call another great drugstore find!

Má pleť si libuje v kokosové péči, zejména pokud jí dopřeju nějakou v podobě pleťové masky. Konečně se mi podařilo sehnat hydratační kokosovou masku Glow-Co-Nuts od Origins! Je úžasná pro hydrataci a rozjasnění. Má takovou našlehanější konzistenci a najdete v ní kokosový, limetkový, meruňkový, citronový a pomerančový olej. Nádherná kokosová vůně už je jen třešničkou na dortu! Při mém nedávném nákupu v drogerii jsem objevila tuto plátýnkovou oční masku s kokosovou vodou a kyselinou hyaluronovou od Garnier. Oční okolí krásně vyživí, a když ji dáte zchladit do lednice, jak je doporučeno, tak jej i příjemně osvěží. Mé oční okolí bylo po použití masky svěží, rozjasněné a celkově působilo více bdělým dojmem. Tomu říkám další skvělý úlovek z drogerie!

What amazing coconut discoveries, right? Hope you’ve enjoyed another installment of my coco series as much as I did! Feel free to share your coconut finds in the comment section below!
MM

Tentokrát se mi podařilo objevit samé úžasné kokosové kousky, nemyslíte? Doufám, že jste si stejně jako já, užili další díl mé kokosové série! A klidně se níže v komentářích podělte o ty vaše!
MM