What’s On My August Makeup Menu

Welcome to another makeup menu post, can’t believe it’s already the August one! It hasn’t changed that much since my July menu, it was pretty hot the whole month so I stuck with my trusty minimal makeup routine!

Zdravím vás u dalšího makeupového meníčka. Ani se mi nechce věřit, že už u srpnového! Od toho červencového se zas až tak neliší, celý měsíc panovalo pěkné horko, takže jsem se držela mé osvědčené rutiny v podobě minimálního líčení.

Let’s talk base! I’ve mostly reached for one of my lightweight bases like this Perfecting Skin tint by Glossier in the shade Medium. It’s ultra-thin, evens out my skin tone and feels so lightweight on. I’ve also rediscovered the Soft matte complete concealer by NARS and I’ve paired it with my beloved Stretch concealer to cover anything that needed to be covered. I use my Glossier concealer in Medium under my eyes and the NARS one in Custard for anything on the rest of the face. And I have to say these two make a perfect combo in a hot, humid weather.

A začneme u makeupu! Nejčastěji jsem používala některý z mých lehounkých jako je třeba tento Perfecting Skin tint od Glossier v odstínu Medium. Skin tint je konzistencí ultra-lehký až vodový, na pleti ho skoro není cítit a hezky sjednotí tón. Kvůli tomu horku jsem také znovuobjevila korektor Soft matte complete od NARS a v kombinaci s tím od Glossier jsem vždy zakryla, co bylo třeba. Nejčastěji tak, že pod oči aplikuji ten od Glossier v odstínu Medium a na cokoli na mém obličeji ten od NARS v odstínu Custard. A musím říci, že v horkém a dusném počasí jsou tyto dva dohromady super dvojka.

 

I’ve been trying to make my makeup routine as minimal as possible and these two palettes made my life a lot easier! The Dior Backstage Contour palette is my favorite product at the moment, I just can’t stop raving about it. I can use it for contour, bronze, highlight, even as an eyeshadow and I sometimes skip blush completely! But when I am in the mood for blush another multitasking gem the Sun Designer* palette from By Terry in the pink version Hippy Chic comes to play. It can be used as blush, highlight and even as an eyeshadow. I love it, it’s beautifully pigmented, soft and buttery. It makes such a perfect palette!

Mým cílem bylo maximální zjednodušení mého líčení, k čemuž jsou nejlepší tyto dvě paletky! Mou asi momentálně největší kosmetickou srdcovkou je konturovací paletka Dior Backstage, mohla bych jí chválit od rána do večera. Lze ji použít na konturovaní, jako bronzer, rozjasňovač i jako oční stín, a dokonce někdy úplně vynechám i tvářenku! Když se tak nestane a mám náladu ji použít, přichází na řadu takový další multifunkční poklad – paletka Sun Designer od By Terry v krásné růžové variantě Hippy Chic. Lze ji použít jako tvářenku, rozjasňovač a dokonce i jako oční stín, když byste měli náladu na barevnější líčení. Paletku jsem si totálně zamilovala, je krásně pigmentovaná, jednotlivé odstíny jsou jemné až máslově pudrové. Za mě je to další skvělý počin z dílny By Terry!

 

 

I am not gonna lie I am still lazy in the eyeshadow department and I’ve mostly used the darker contour shade on my eyes or the Kjaer Weis eyeshadow in golden brown shade Magnetic. Lately, I’ve been reaching for the Wanted palette from NARS a lot so maybe a change is coming. Basically, I wore some kind of variation of a warm toned brown eyeshadow on my eyes. Lash Slick mascara by Glossier is still my go-to for natural lashes I don’t have to worry about because this mascara stays put! I used no other product for my brows than my trusty Boy brow in Brown from Glossier.

Nebudu vám tady nic nalhávat. Má lenost v líčení očí mě stále nepustila. Většinou jsem jako oční stín používala tmavší konturu z paletky Dior Backstage nebo oční stín Kjaer Weis ve zlatavě hnědém odstínu Magnetic. Nicméně před pár dny mě zas chytla paletka Wanted od NARS, takže mě možná ta lenost už přechází. Když to shrnu, tak jsem na očích měla vždycky nějaký ten hřejivější hnědý stín. Řasenka Lash Slick je prostě nejlepší pro takové ty přirozeně definované řasy a také ji nemusíte hlídat, protože prostě vydrží! No, a na obočí mě bavil můj prověřený Boy Brow od Glossier v hnědém odstínu.

 

I’ve also rekindled an old spark with the Hyaluronic Hydra powder from By Terry. This sets the makeup in such a beautiful way and it doesn’t look cakey at all. This loose powder just blurs, smooths, mattifies and makes your skin look perfect which is kinda a hard task when you’re melting in a heatwave.

Tento měsíc jsem opět propadla sypkému pudru s kyselinou hyaluronovou od By Terry. Líčení zafixuje naprosto dokonale a nikdy s ním nebudete vypadat přepudrovaně. Pleť naopak vyhladí, zjemní, zmatní a udělá ji perfektní. To je za situace, když je vedro a vy máte pocit, že se asi rozpustíte, celkem oříšek.

 

And now to lipsticks! To let my skin breathe I’ve been keeping everything else simple but the lipsticks. And I just had to show you the most used ones because why not. Also, who doesn’t like to look at pretty lipsticks, right? One of them is the Rouge Eclat by Clarins in the shade Nude Rose. It is a beautiful nude mauve, creamy, pigmented and just an easy everyday lipstick.

A nyní se podíváme na rtěnky! Aby má pleť mohla dýchat, radši jsem mé minimální líčení ničím nekomplikovala. Tedy až na rtěnky. Tento měsíc mě jich bavilo celkem dost, tak jsem si řekla, proč vám je neukázat všechny. Kdo by se taky rád na ně nedíval, že? Jednou z nich je Rouge Eclat od Clarins v odstínu Nude Rose, což je nádherná nude mauve barvička. Rtěnka je krémová, hezky pigmentovaná a skvěle se hodí na každodenní líčení. 

The Sensual Lip Satin by Kevyn Aucoin in the shade Faconne is another mauve gem. I would describe this lip satin as a lightweight liquid lipstick without that drying down matte effect, it’s more of a semi-matte with a velvet finish. It reminds me quite a bit of the NARS Lip Glide in Bound!

Dalším mauve pokladem je tekutá rtěnka Sensual Lip Satin v odstínu Faconne od Kevyn Aucoin. Popsala bych ji jako lehounkou tekutou rtěnku bez toho klasického matného efektu. Finiš je spíše takový sametově matný. Hodně mi připomíná Lip Glide v odstínu Bound od NARS!

For more bolder lip looks I’ve loved the & Other stories lipstick in Tranquility Fig and also the matte Lancome shaker in 1980 Olympia, which is a fun orange-red. Both of these look gorgeous paired with the minimal makeup look.

Pro výraznější rty jsem si libovala v odstínu Tranquility Fig v podobě rtěnky z & Other Stories, a také mě hodně bavil oranžově červený matný Lancome shaker v odstínu 1980 Olympia. Obě dvě barvičky dodají šťávu každému jinak minimálnímu líčení.

 

But back to mauves! The Armani Lip magnet in this pretty mauve 508 shade is so gorgeous and I think the lightweight formula is genius. If you want a matte lipstick but one that will look nice on the lips and won’t dry your lips out then have a look at these Lip magnets. My most used lipstick has to be definitely the Twist-On Lip* from By Terry in the shade Latte & Toffee. I’ve worn it that much I have a tiny bit left. It’s so pleasant on the lips, creamy, pigmented and smells good!

Ale zpět k mým mauve odstínům! Lip magnet od Armani v moc hezkém odstínu 508 nemá chybu a jeho lehká konzistence je geniální. Jestli na takové ty klasické těžké matné rtěnky moc nejste a chcete na rtech něco lehčího, co bude vypadat hezky matně, aniž by pak byly vysušené, zkuste nějaký z Lip magnetů. A nyní k mé nejpoužívanější rtěnce tohoto léta – Twist-On Lip* od By Terry v odstínu Latte & Toffee. Už mi zbývá opravdu jen kousek. Na rtech je tak příjemná, krémová, hezky pigmentovaná a také příjemně voní!

Not only I had lazy eyeshadow days but I also have a few of them when it comes to lipsticks. When I just wasn’t bothered to put on a lipstick I chose my fave lip liner in the nude mauve shade Rose from Kjaer Weis. If you follow me for a while you must have noticed I don’t wear lip liner that much but when I do it’s this one. The only lip liner I own and really need! It’s made from all natural ingredients, it’s soft, nicely pigmented and it makes a perfect everyday lip look paired with a lip balm.

Trošku jsem zanedbávala oční stíny a několikrát se mi to podařilo i se rtěnkami. Když se mi opravdu něchtělo, použila jsem mou nejoblíbenější tužku na rty od Kjaer Weis v mauve odstínu Rose. Ti, co mě sledují nějakou chvíli, vědí, že konturky na rty moc nepoužívám. Když se tak stane, je to právě tato jediná v mé sbírce. A jinou upřímně nepotřebuji! Je vyrobena jen ze samých přírodních složek, na rtech je jemná a příjemná. Pigmentace je také výborná a na každodenní líčení je jak dělaná, obzvláště v kombinaci s balzámem na rty.

And that’s it for my August makeup menu. And what’s on yours?
MM
*Post contains PR products.

A to je vše z mého srpnového meníčka. A co je na tom vašem?
MM
*Post contains PR products.