A Look Back At August

Hello and happy Sunday! Summer is over and here I am with another look back post. I’ve quite enjoyed August but my fall mood is totally on. I took all of my sweaters out of the storage already. Who doesn’t love the cozy sweater weather, right? I totally crave Pumpkin spice latte and just kinda everything about the new season! So grab a coffee or whatever you fancy and enjoy my look back at August!

Zdravím vás a přeji hezkou neděli! Léto je pryč a opět nastal čas se podívat na to, co se událo v předchozím měsíci. Srpen jsem si celkem užila, ale popravdě jsem už naladěná podzimně. Dokonce jsem vrátila zpět do skříně všechny mé svetry, protože kdo nemá rád takové to počasí, kdy se zachumláte do hřejivého svetříku? Mám už neskutečnou chuť na dýňové latte, a tak nějak na vše, co k nové sezóně patří! Takže si dejte kávičku nebo na co máte chuť a užijte si se mnou můj pohled na srpen!

August was a very hot month and even though it was exhausting at times at least I could enjoy wearing all of my dresses especially the one from Mango above and the one from Arket below. Long/midi dresses with that floral vintage vibe are definitely my thing. And apparently my Bimba Y Lola bag too, I’ve worn it a lot!

Srpen byl opět velmi horkým měsícem, a ačkoli to občas bylo až moc, alespoň jsem si mohla užít všechny mé šaty. Obzvláště ty z Manga výše na fotce a ty z Arketu níže. Dlouhé/midi šaty s květinovým potiskem ve vintage stylu mě rozhodně baví. Stejně tak jako má kabelka od Bimba Y Lola, kterou jsem nosila opravdu často.

 

Quick coffee break in Nespresso boutique to restock our coffee supplies at home.

Krátká kávová přestávka v butiku Nespresso v rámci doplnění našich domácích kávových zásob.

I’ve also had my first giveaway ever in collaboration with Commodity on my IG!

Na mém IG také proběhla úplně má první giveaway ve spolupráci se značkou Commodity.

 

Cupcakes are definitely my sweet guilty pleasure!

Cupcakes nikdy neodmítám!

I’ve also had a new haircut, but I feel my hair grows pretty quickly and my side bangs are out of control again.

A mé nové vlasy! Přijde mi ale, že mi rostou nějak rychle a má patka už zas začíná žít po svém.

The opening of a new Sephora in OC Novy Smíchov was without a doubt the beauty highlight of the month. It’s the biggest Sephora in Prague and apparently one of the biggest in Europe. I’ve had a great time there with Lucka, my fellow blogger friend. This bigger Sephora is a place now where you can get lost and explore all the beauty around you. And #treatyourself!

Asi největší beauty událostí předešlého měsíce bylo otevření nové Sephory v OC Nový Smíchov. Je největší v Praze a prý dokonce patří mezi jedny z největších v celé Evropě. S Luckou, mou blogerskou kamrádkou, jsme si otevření náramně užily. Sephora je tak velká, že se naprosto vybízí se tam na chvíli ztratit a kochat se vším kolem. A také si něčím udělat radost v duchu #treatyourself!

 

My inner skincare enthusiast was very pleased after I saw the new skincare section. It looks definitely bigger and better and they have a few things from Saturday Skin too!

Když jsem zahlédla novou sekci s pleťovou péčí, mé srdce zaplesalo. Vypadá rozhodně mnohem lépe a dokonce mají i pár kousků od značky Saturday Skin!

 

 

You already know I am such a big fan of the Dior Backstage range and this set up looks fab!

Jak jistě víte, nadšení z řady Dior Backstage mě stále neopustilo, a toto malé zákulisí Dior vypadá nádherně!

 

 

 

 

 

I think you can’t visit Book Therapy and leave without finding an interesting book or magazine! Definitely a place in Prague worth checking out.

Přijde mi, že z Book Therapy snad ani nelze odejít s prázdnou! Toto místo s knihami a magazíny je určitě fajn v Praze navštívit. 

 

 

And now to my usual beauty discoveries of the last month. Let’s talk skincare first. A real standout product is definitely the Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly. I’ve been trying it around 2 weeks now so I kinda want to wait for the final verdict a little bit. But what can I say is I love it so far. Everything jelly in skincare intrigues me. This Clinique Jelly is an oil-free, paraben-free, phthalates-free, fragrance-free hydrating gel. It feels so lightweight, refreshing yet it hydrates my skin perfectly. This Jelly contains glycerin and hyaluronic acid to strengthen skin barrier and protect it against pollution. I guess it’s perfect especially if you live in a bigger city.

A nyní se podíváme na mé obvyklé kosmetické objevy za předešlý měsíc. Začneme s péčí o pleť. Hydratační želé Dramatically Different od Clinique je určitě něčím, co mě v srpnu opravdu hodně zaujalo a příjemně překvapilo. Používám ho něco kolem 2 týdnů, takže na konečný verdikt si ještě počkáte, ale už nyní mohu prozradit, že jsem si ho zamilovala. Cokoli s želé texturou mě v kosmetice baví. Toto Clinique želé je hydratační gel neobsahující oleje, nenajdete v něm také parabeny, ftaláty a jak je už u Clinique běžné, ani žádnou vůni. Želátko je lehounké, osvěžující, ale zároveň umí mou pleť perfektně hydratovat. Obsahuje glycerin a kyselinu hyaluronovou, které napomáhají pokožce zesílit a chránit ji před efekty znečištěného životního prostředí. Přijde mi skvělé, obzvláště žijete-li ve větším městě. 

 

 

I’ve also treated myself to one of the Dior Backstage brushes. It’s the number 16 Blush brush but I use it for bronzer and highlighter too. Apparently, you can use it even for eyeshadow! It’s super soft, grabs just the right amount of product and it works perfectly with my beloved Contour palette from the same range.

V srpnu jsem si udělala radost jedním ze štětců z řady Dior Backstage. Jedná se o číslo 16 určené na aplikaci tvářenky, ale já jej používám i na bronzer a rozjasňovač. A prý s ním lze nalíčit i oči! Štětec je krásně jemný, produktu nabere tak akorát a s mou milovanou konturovací paletkou z té samé kolekce mu to jde na jedničku.

 

There is a new perfume addition to my collection and it’s Whiskey* from Commodity. It’s a warm, rich, woody and spicy scent and it’s right up my street! It has notes of patchouli, lavender, vanilla, American oak, saffron, davana, violet, cedarwood, black currant and many more. It’s being discontinued so if you fancy these type of scents you might wanna give it a go before it goes away.

V mé parfémové sbírce jsem také přivítala nový kousek, je to Whiskey* od Commodity. Je to hřejivá, těžší, dřevitá a kořeněná vůně – přesně takové mám nejraději! Najdete v ní nóty pačuli, vanilky, amerického dubu, šafránu, davany, fialky, cedrového dřeva, černého rybízu a mnoho dalších. Whiskey ale už brzy nebude k dostání, takže jestli máte rádi takový typ vůní, zkuste ji, dokud ještě můžete.

 

Let’s talk NARS! One of my beauty discoveries has been their recent Climax mascara launch. It’s a great mascara for voluminous lashes! I’ve dedicated a whole blog post to this gem so feel free to have a read. Another NARS gem is the Afterglow lip balm from the recent Orgasm 2018 collection. It’s a sheer peachy pink lip balm with a golden shimmer that just looks amazing on the lips! It’s not a super-hydrating balm but it works just fine throughout the day. I think NARS has to bring this back and as a permanent item in their range because I bet I am not the only one who loves it!

A nyní něco o NARS! Jedním z mých kosmetických objevů je jejich nedávná novinka řasenka Climax. Této skvělé řasence jsem věnovala celý článek, takže se zde nebudu rozepisovat více. Snad jen, že vám udělá krásné řasy plné objemu. No, a více o řasence se můžete dozvědět zde. Další takovou skvělou NARS záležitostí je Afterglow balzám na rty z letošní Orgasm kolekce. Balzám je průsvitný v klasickém ,,orgasmovském” růžovo-broskvovém odstínu se zlatým leskem a na rtech vypadá úžasně! Není to jeden z nejvíce hydratačních balzámů, co jsem kdy zkusila, ale přes den bohatě stačí. NARS by ho měl určitě zavést do stálé nabídky. Vsadím se, že bych nebyla jediná, kdo by to ocenil!

Well, what a month! Can’t wait what September will bring. Have a good one!
MM
*Post contains PR products.

Přijde mi, že měsíc to byl tedy povedený! A nemohu se dočkat, co přinese září. Tak si ho užijte!
MM
*Článek obsahuje PR produkty.