Beauty Consumerism – Beauty Restart & No-Buy September

Welcome to another post! It will be a little bit different kind of post today. I think it’s time to address beauty consumerism. In the beauty world, so many new products are being released every day. They make us feel we need to experience them all and these feelings are sometimes hard to navigate. And I want to open the conversation here, hope you enjoy it!

Vítejte u dalšího článku! Dnes to bude trochu o něčem jiném. Myslím, že je na čase otevřít téma kosmetického konzumu. Ze světa kosmetiky se na nás neustále valí neskutečné množství novinek. A vyvolávají v nás pocity, že bychom měli pokud možno vše vyzkoušet. Upřímně, někdy je těžké se v tom neztratit. Proto bych chtěla na toto téma začít diskutovat, jak to vnímám já a celkově můj pohled na tuto problematiku. Doufám, že vás dnešní článek tedy bude bavit!

Don’t get me wrong I like to #treatmyself from time to time but I am in 99 % cases aware what I want to try and what I really need. This state of mind didn’t come overnight. I had way more beauty stuff before I decided to share my joy here on my blog. I just realized through experience and errors what I like, what suits me and that simply less is more. I think I still own more makeup than some of you but my collection is well curated and I have so much joy while applying it.

Abychom se na začátek správně pochopili, nakupování mě baví a ráda si něčím udělám radost, nicméně se z 99 % nejedná o impulzivní nákupy a moc dobře vím, co chci zkusit a co doopravdy potřebuji. Tak, jak to mám nyní, ale nebylo pravidlem. Dříve, ještě než jsem se vůbec rozhodla na mém blogu sdílet s vámi mé nadšení z kosmetiky, jsem toho měla ve své sbírce daleko více. Tak, jako ve všem, se člověk zkušenostmi a chybami učí. A i já jsem takto přišla na to, co mi sedne a jednoduše, že méně je někdy více. I tak si myslím, že mám ve své sbírce daleko více kosmetiky než mnozí z vás. Co, ale vím jistě je, že zde mám pečlivě vybrané kousky, se kterými je každý den radost se líčit.

What do modern women want? We want to feel confident and like ourselves. We want to experience to feel different and better in our skin. It’s not about hoarding makeup anymore it’s about experience looking our best. We also don’t want to waste our time on complicated makeup looks. We love skincare products to look good even without makeup or just with a minimal amount. Brands acknowledge that. That’s why we have options, a lot of options and it can feel a bit overwhelming to choose the perfect makeup base or a blush that will look just so natural on our cheeks. We also don’t want to waste any products not being used. We think about cruelty-free, organic products etc. We are very conscious. And that’s a good thing. It’s not only about how many stuff we own but what we apply on our skin. We are very selective because we can.

Co moderní ženy opravdu chtějí? Chceme se cítit sebevědomě a zkrátka jako my. Chceme se cítit jinak a lépe. Už to není o tom, mít doma hodně kosmetiky, ale o ten zážitek, kdy budeme vypadat prostě nejlépe. Zároveň ale nechceme trávit náš čas komplikovaným líčením. Spoléháme se na pečující kosmetiku, aby naše pleť vypadala zdravě a krásně i bez makeupu nebo jen s minimálním líčením. Značky si toto vše uvědomují. Proto toho máme tolik na výběr. Je toho opravdu hodně, a tak se může zdát, že si v tom množství snad ani nelze vybrat ten nejlepší makeup nebo tvářenku, která bude na našich tvářích vypadat tak přirozeně. Zároveň, ale nechceme, aby nám doma něco jen tak zbytečně leželo. Přemýšlíme o kosmetice, která není testovaná na zvířatech, obsahuje přírodní složky apod.. A to je velice dobře. Už to není o tom, kolik produktů máme, ale co si na naši pleť dovolíme nanést. Jsme vybíravé, protože je z čeho vybírat.

I’ve recently discussed this very topic with my fellow blogger friend Lucka and we agreed on feeling oversaturated. We talked about shopping for beauty and the constant flow of new stuff being released. The question is if we as beauty bloggers feel overwhelmed by everything beauty, how a regular woman must feel? We’ve decided it’s just the right time to hit the brakes and have a closer look at our collections, think about what we actually need and just enjoy what we already own a little bit more. I feel we forget that sometimes but what’s the point of owning something when you don’t give it the love it deserves? We decided to not spend any money on beauty in September and just fully enjoy the contents of our beauty stashes.

Na toto téma jsme se nedávno bavily s mou blogerskou kamarádkou Luckou a shodly jsme se, že toho je prostě moc. Probíraly jsme nakupování kosmetiky a také to, kolik novinek se na nás neustále valí. Otázkou je, když už se i my jako blogerky cítíme přesycené, jak to musí vnímat ,,obyčejné” ženy? Proto jsme se rozhodly, že nastala ta správná doba, dát si pauzu.  Zamyslet se nad tím, co opravdu potřebujeme a v podstatě si všechno užít. Přijde mi, že na to mnohokrát zapomínáme. Má ale smysl mít doma něco, co pořádně neoceníme? A tak padlo rozhodnutí, než abychom si v září nakupovaly něco nového, užijeme si, co již doma máme.

I had my beauty detox last October so it was about time to do another one. I try to declutter a few times a year. I go through my collection, see what’s almost used up or gone bad, unfortunately, and then there are the products I don’t use regularly and I find them a better home. It’s not a lot because I know what suits me and what type of product I like. That’s the reason I don’t have the urge to try everything new that comes my way. I think it’s really obvious on my blog too. What you see here is stuff I really love and I am keen on sharing my joy with you.

Takovou kosmetickou čistku jsem už zkusila loni v říjnu a myslím, že je na čase pustit se do další. Mou sbírku probírám několikrát ročně. Všechno si prohlédnu, zjistím, co je téměř vypotřebované nebo co už bohužel není tak fresh. Také se tam najdou produkty, které zas až tolik nepoužívám, a těm najdu jiný domov. Není toho zas až tolik, protože vím, co mi sedí a který typ produktu mám ráda. To je taky důvodem, že již nemám potřebu zkoušet naprosto všechno. Na blogu to je myslím vidět zcela jasně. Najdete zde zejména kosmetiku, kterou jsem si oblíbila a chci se s vámi o mou radost podělit. 

The no-buy month is like a little challenge for me and Lucka (also check out her amazing IG). We thought it would be interesting to create another three blog posts from our individual points of view for you over the coming weeks. Lucka has a beautifully curated blog called eL Beauty Blog where she reviews luxury beauty, so check her out because she knows her stuff. I am excited to see her take on this topic. We would like to take you along for the journey of decluttering our collections – if you need any tips in this area feel free to get inspired in my last year’s no buy post. We want to show you where we store our beauty stuff, talk about some holy grails we discovered this year and lastly how we did in this whole beauty-detox process.

S Luckou, která má také nádherný IG,  jsme si toto měsíční nenakupování daly jako takovou menší challenge a přišlo nám, že by bylo zajímavé k tomu v průběhu tohoto měsíce napsat další tři články. Lucky blog eL Beauty Blog je radost číst. Najdete zde výborné recenze zejména luxusní kosmetiky, a pokud ji ještě nesledujete, tak to napravte, protože ona se vážně vyzná. Moc mě tedy zajímá, jak toto téma pojme ona. Chtěly bychom vám společně ukázat naše kosmetické sbírky a proces jejich protřídění – pokud by vás k tomuto tématu zajímali tipy, jak na to, můžete se inspirovat v loňském článku, kde jsem vše dopodrobna probírala. Chceme vám ukázat, kde naši kosmetiku skladujeme, také se podíváme na takové ty ,,holy grail” produkty za poslední rok a jako poslední bude jistě zajímavé shrnout, jak nám to celé šlo.

 

Wish us luck! My inner organizational enthusiast is already looking forward to going through my collection, declutter, decide what I NEED and what I have plenty of (I kinda know it already – lipsticks!). If you feel overwhelmed and need a break like us, feel free to join us!
MM

Držte nám palce! Mé organizační já se už těší, jak vše doma proberu a protřídím, zjistím, co vlastně POTŘEBUJI a čeho mám pro změnu až moc (což už mi je celkem jasné – rtěnky!). Jestli to máte podobně jako my, pojďte do toho s námi!
MM