My Go-To Bronzers For That Summer Glow All Year Round

Hello and welcome to a new post! Summer temperatures returned to Prague and it got me thinking it won’t be that long and proper fall weather will be back. But what if you don’t want to say bye to that sun-kissed glow? The answer is bronzers. I could skip a blush but never ever a bronzer. I am in the middle of a declutter and while I was going through my beauty collection I got the idea to tell you more about my go-to bronzers. The ones I can count on even when outside isn’t summer at all!

Zdravím vás u nového článku! Do Prahy se nám na chvíli vrátily letní teploty, a tak mě napadlo, že už moc dlouho nebude trvat, než bude zpět to klasické podzimní počasí a s ním i konec toho ,,summer glow” na našich tvářích. Ale co když se s ním nebudeme chtít rozloučit? Na to mám jasnou odpověď – bronzery! Bez tvářenky se klidně obejdu, ale bronzer vynechám jen málokody. Zrovna se probírám mou kosmetikou a říkala jsem si, že vám řeknu více o mých oblíbených bronzujících pomocnících, na které se mohu spolehnout, i když to venku moc letně nevypadá!

Let’s begin with cream bronzers! As much as I love cream blush I love cream bronzers too. One of the best cream bronzers I’ve ever tried is the Buriti bronzer from RMS Beauty. I’ve dedicated a whole blog post to it a while ago. Basically, it’s a perfect shade as you can see from the swatch below, it’s not too orange and blends like a dream. It looks very natural on the skin like you would expect for a cream product. Another cream gem is one of the Glow-Experts from By Terry in the shade Copper Coffee*. These duo sticks are one of my favorite By Terry products. Love how creamy soft they are, easy and quick to use, they also blend easily and smell amazing. This one in the shade Copper Coffee is a bit more orange than the Buriti bronzer but it’s just enough. Also the By Terry one is more shimmery to give you a really nice glow. There is also a category of liquid bronzers. I haven’t had one at home yet but I happen to be a lucky girl. I got 25 samples of Liquid Laguna with my recent NARS order so I am kinda exploring the territory of liquid bronzers at the moment.

A na úvod si povíme více o těch krémových! Stejně jako jsem si oblíbila krémové tvářenky, nedám dopustit na krémové bronzery. Jeden z nejlepších, co jsem kdy zkusila, je určitě Buriti bronzer od RMS Beauty. Psala jsem o něm více v jednom z mých článků. V podstatě má dokonalý odstín, viz foto níže. Není moc oranžový a perfektně se blendí tak, jak by se dalo od krémového produktu očekávat. Na pleti vypadá moc hezky a přirozeně. Dalším takovým krémovým zázrakem je jeden z Glow-Expertů od By Terry v odstínu Copper Coffee*. Tyto duo tyčinky patří mezi mé nejoblíbenější By Terry produkty vůbec. Zbožňuju jejich jemnou, krémovou texturu. Nanáší se jednoduše a rychle, také se lehce blendí a úžasně voní. Odstín Copper Coffee je trošku víc oranžovější než Buriti bronzer, ale tak nějak akorát. Ten od By Terry také obsahuje více třpytek pro ještě rozjasněnější vzhled. Také bych chtěla zmínit tekuté bronzery, těm jsem ještě nepřišla moc na chuť, a tak jsem ještě žádný doma neměla. Nicméně se mi poštěstilo dostat 25 vzorečků tekuté Laguny s mou nedávnou NARS objednávkou. Takže jsem teď ve fázi zkoušení a uvidím, jak mě tato záležitost chytne.

 

 

If you’re not into cream bronzers but still want a sun-kissed glow these two powder options from Becca and Hourglass are just perfect. I admit I prefer more shimmery bronzers than the completely matte ones. Becca is known for their highlighters but I can’t get enough of their bronzers. I have the cute travel-sized one in the shade Capri Coast and I love how pigmented, buttery soft it is! It has a beautiful sheen to it which looks great on the skin and so does the Hourglass one. The shade Luminous Bronze Light is part of the Ambient Lighting Palette. Highly recommend getting one of these palettes because I find them impossible to use up. It’s a finely mild bronzer, very pigmented and just the best for that sun-kissed glow.

Jestli krémové bronzery nejsou zcela tak vaším šálkem kávy, ale i tak si chcete dopřát trochu toho bronzu, tyto dva pudrové bronzery od Becca a Hourglass budou to pravé. Přiznávám, že mě baví více rozjasňující bronzery než ty zcela matné. Becca je známá pro své rozjasňovače, ale jejich bronzery také nejsou vůbec špatné. Ve své sbírce mám tento v roztomilé mini verzi v odstínu Capri Coast a zamilovala jsem se do jeho pigmentace a máslové jemnosti! Díky jemnému lesku vypadá na pleti nádherně stejně tak jako ten od Hourglass. Odstín Luminous Bronze Light je součástí jedné z jejich Ambient Lighting paletek. Opravdu se vyplatí jednu z nich si pořídit, protože mi přijde až nemožné celé je spotřebovat. Ale zpět k bronzeru – ten je úžasně jemný, opravdu hodně pigmentovaný a pro takový ten ,,summer glow” je jeden z nejlepších.

 

 

 

The most natural looking bronzer in my collection is definitely Diorskin Mineral Nude Bronze in the shade 02. It doubles as a blush too because of the pink tones in it and I love it for that minimal quick no-makeup look. It’s a finely mild powder and blends easily. It gives you a healthy glow rather than a super bronzed look – also depends on the shade you choose. Dior does powders so well in general and the updated thinner packaging is much better!

Asi nejpřirozeněji vypadajícím bronzerem v mé sbírce bude minerální bronzer Diorskin v odstínu 02. Lze jej použít zároveň i jako tvářenku díky růžovým tónům, které obsahuje, a není nic lepšího pro rychlé a jednoduché líčení. Pudr je jemný a nikdy jsem neměla problém ho blendit. Spíše než super opálený vzhled vám dodá takový ten ,,healthy glow” – také záleží jaký odstín si vyberete. Obecně mi přijde, že Dior pudry umí a chválím to vylepšené tenčí balení!

 

I also have a drugstore and the most matte option for you from Physicians Formula. The Butter Bronzer is my second bronzer from this brand and I have to say it’s just the best budget-friendly bronzer I’ve tried and in some cases, it’s better than some higher-end bronzers. First of all, it smells like coconut so that makes it the best smelling bronzer ever. It’s buttery soft, looks very natural on the skin, so if you can get your hands on it, highly recommend getting it!

A na konec pro vás mám jednu cenově dostupnější a také nejvíce matnou variantu z drogerie od značky Physicians Formula. Butter Bronzer je mým už druhým bronzujícím pudrem od této značky a musím říci, že z těch cenově dostupnějších je nejlepší a mnohdy strčí své dražší kolegy do kapsy. Za prvé proto, že voní po kokosu, takže už to z něj dělá nejlépe vonící bronzer vůbec. Za další je úžasně jemný, na pleti vypadá přirozeně, a jestli budete mít možnost si ho pořídit, tak neváhejte!

Hope you liked my bronzer selection and maybe you got some inspiration how to maintain that sun-kissed glow. I also love using the Contour palette from the Dior Backstage range, but since that technically doesn’t count as a bronzer I didn’t include it in this post. And what are your go-to formula when it comes to bronzers?
MM
* This post contains PR products.

Doufám, že vás můj bronzerový speciál bavil a možná se nějakým z nich necháte inspirovat. Také moc ráda používám konturovací paletku z řady Dior Backstage, ale jelikož se v podstatě úplně tak o bronzer nejedná, paletku jsem do tohoto článku nezahrnula. A jaký typ bronzerů preferujete vy?
MM

* Článek obsahuje PR produkty.