What’s In My Beauty Collection + Declutter Tips!

Welcome to Sunday’s post! This time we will have a look at my beauty collection. It’s the second part of our little series we’ve started with my fellow blogger friend Lucka. We talked about beauty consumerism in the first part and agreed on wanting to enjoy what we already have rather than spending money on new things in September. A part of the plan was to declutter our collections. I do it regularly a few times a year and because of that, my collection is quite refined. I find it almost therapeutic to organize everything. It also gives you perspective what you really have and what’s missing. In my case absolutely nothing 🙂  The no-buy thing is so far going smoothly for me, I haven’t struggled yet! But back to my beauty collection – you’ll see how it looked before, I’ll tell you about the whole process, you’ll also see a bit of what I got rid of, what stayed and how I organized my vanity. Enjoy!

Zdravím vás u nedělního článku! V rámci druhého dílu naší minisérie s mou blogerskou kamarádkou Luckou se tentokrát podíváme na všechnu mou kosmetiku. V první části jsme probíraly téma kosmetického konzumu, kde jsme se shodly, že si s nákupy v září dáme pauzu, a místo toho si budeme užívat to, co už doma máme. Součástí plánu bylo také protřídění našich kosmetických sbírek. Já takové čistky dělám několikrát do roka, a proto se mi daří držet množství kosmetiky v rozumných mezích. Taková čistka a celé to třídění je rozhodně i balzámem na duši. Co mi ale přijde nejpřínosnější je, že vidíte, co všechno už máte a také to, co za kosmetiku vám chybí. V mém případě naprosto nic 🙂 Celé to záříjové nenakupování probíhá v klidu a krize se zatím nekonala! Ale zpět ke kosmetice – ukážu vám, jak má sbírka vypadala před čistkou, popíšu celý proces, uvidíte něco málo, čeho jsem se zbavila, co jsem si nechala a jak můj toaletní stolek vypadá po tomto zásahu. Příjemné počtení!

I got into a declutter routine since I’ve started doing it regularly. First things first I take everything out, give a proper clean to my acrylic storage and try to figure out how I want to change the setup of my vanity. When I am sure how I want it to look like I start putting my beauty products back.  There are few no-brainers going straight back and after that, I go through the rest. I have these categories – used up products, unwanted products, products I don’t use anymore but I can’t get rid of because they hold some sentimental value, for example, an eyeshadow I’ve used on our wedding day and then we have a pile of maybes which will get a second chance till the end of September. If I don’t use them or the spark won’t come back then it’s time to say goodbye.

Od té doby, co tyto čistky dělám pravidelně, z toho mám už celkem zaběhlý proces. Nejprve vše vyndám ven, pořádně otřu akrylové šuplíčky a popřemýšlím, jak bych chtěla, aby můj toaletní stolek nově vypadal. Když si jsem jistá, vše přeorganizuji a začnu vracet mou kosmetiku zpět. Začnu nejprve těmi produkty, nad kterými nemusím přemýšlet a vím jistě, že se s nimi nechci rozloučit. Poté následuje zbytek. Ten mám rozdělený do těchto kategorií – vypotřebované kousky, dále ty, které nepoužívám a musí pryč, pak ty, co sice nepoužívám, ale nemůžu je dát pryč, protože mě k nim pojí sentimentální pouto. Je to například oční stín, kterým jsem se líčila v náš svatební den. Poslední kategorií jsou produkty, u kterých si nejsem zcela tak jistá a dostanou do konce září druhou šanci. Pokud je nepoužiji, a nebo mezi námi nepřeskočí jiskra, je na čase se s nimi rozloučit. 

 

And here it is my newly organized vanity! I’ve switched up the set up a little bit because I needed a change and I love it! Let’s see what I kept!

A tady máte můj nově přeorganizovaný toaletní stolek! Trošku jsem si pohrála s celkovým rozložením, protože už to chtělo změnu a jsem nadšená! Tak se pojďme podívat, co v mé kosmetické sbírce zůstalo!

I’ve kept only four bases plus the fifth one Skin tint from Glossier is with my backups because I am using the newest version now which is darker than the original. The rest are my trusty bases from Dior, Chanel and Laura Mercier. I didn’t have to think hard with concealers (I had three) and the Glossier Stretch concealer and NARS Soft matte complete stayed without a hesitation. In the same drawer has its place my favorite loose powder the Hyaluronic Hydra one from By Terry and the best natural highlighter Living Luminizer from RMS Beauty.

Z makeupů jsem si nechala pouze čtyři produkty. Pátý Skin tint od Glossier jsem prozatím uložila mezi náhradní kosmetiku, protože teď stejně používám jen tu novější verzi, která je odstínem trošku tmavší. No, a ty zbývající jsou mé ověřené kousky od Dior, Chanel a Laura Mercier. U korektorů jsem to neměla zas tak těžké, jednak jsem měla jen tři, a z těch bez váhání zůstal ten od Glossier a Soft matte complete od NARS. V tom samém šuplíčku má své místo můj nejoblíbenější sypký pudr s kyselinou hyaluronovou od By Terry a nejlepší přirozeně vypadající rozjasňovač Living Luminizer od RMS Beauty. 

Other excellent powders I couldn’t part ways with are from Hourglass, By Terry and the one from the VBxEstéeLauder collaboration. The Hourglass one in Dim Light gives you almost like a veil on your skin and looks just perfect. The VBxEstéeLauder one is an excellent white setting powder and the By Terry Compact-Expert dual powder* in Beige Nude is great for those lazy days because it makes the skin look amazing in seconds without anything else.

Dalšími skvělými pudry, se kterými jsme se nemohla rozloučit, jsou ty od Hourglass, další od By Terry a jeden z kolekce Estée Lauder s VB. Pudr Hourglass v odstínu Dim Light vypadá naprosto dokonale a na pleti dělá takový lehounký závoj. Ten od Estée je výborným bílým setujícím pudrem a duální pudr Compact-Expert* od By Terry v odstínu Nude Beige je výborným pomocníkem ve dny, kdy se mi nechce moc líčit, a on i bez dalších líčidel dokáže na pleti vykouzlit nádherný finiš.

 

Let’s talk bronzers! If you’ve read my latest post you know these are my faves plus the Hourglass palette which contains a gorgeous one in it and I am giving it the second chance at the moment because I feel it has been in my collection for ages. Even though I’ve used it a lot it’s impossible to use up.

A nyní se přesuneme k bronzerům! Pokud jste četli můj poslední článek, tak určitě víte, které jsou mé top kousky spolu s paletkou Hourglass, která má uvnitř nádherný bronzer. Paletce dávám druhou šanci, jednoduše proto, že ji mám ve své sbírce už přeci jen docela dlouho. A ačkoli ji používám celkem dost, přijde mi až nemožné ji vypotřebovat. 

 

I am not big into powder blushes. That’s why I have in my collection one Chanel blush in a beautiful pink nude shade Élégance and this amazing Sun Designer* palette in Hippy Chic from By Terry. It has every possible shade I could ever need so why keep more?

Na pudrové tvářenky zas až tak nejsem. Proto mám jen jednu od Chanel v krásném nude růžovém odstínu Élégance spolu s nádhernou Sun Designer* paletkou Hippy Chic od By Terry. Uvnitř jsou v podstatě samé úžasné odstíny, tak proč mít více tvářenek, když si bohatě vystačím s touto paletkou?

 

And now to mascaras and brow stuff! The newest Climax mascara from NARS stayed as well as Lash Slick from Glossier and waterproof version of Paradise Extatic L’Oreal mascara. For brows, I’ve kept tinted Diorshow Bold brow mascara and clear Brow this way gel from Rimmel. And the only pencil I like at the moment from the Total Temptation Maybelline range, it’s a great drugstore find!

Další na řadě jsou řasenky a produkty na obočí! Novinka NARS Climax samozřejmě zůstala stejně tak jako Lash Slick od Glossier spolu s voděodolnou Paradise Extatic od L’Oreal. Co se obočí týká, nechala jsem si Diorshow Bold brow řasenku na obočí a průhledný gel Brow this way od Rimmel. Jediná tužka na obočí, co mě za poslední dobu nadchla, je ta od Maybelline z řady Total Temptation – další skvělý kousek z drogerie!

And why not continue with eyeshadows? These, plus the Modern Renaissance palette, are the only eyeshadows I have and really need. Of course, I had to keep the Wanted palette from NARS, my custom made Anastasia Beverly Hills palette, the eyeshadow in Bitter Clove from the VBxEstéeLauder collab, the amazing cream eyeshadow Eyes to Mesmerise in Bette from Charlotte Tilbury, I also couldn’t part ways with the Kjaer Weis eyeshadow in Magnetic as well as with the By Terry Ombre Blackstar in Bronze Moon and the Surratt eye baton in the shade Etincelle.

A od řasenek se přesuneme k očním stínům. Tyto na fotce níže ještě spolu s paletkou Modern Renaissance jsou jediné stíny, které vlastním a opravdu potřebuji. Samozřejmě jsem se nemohla rozloučit s Wanted paletkou od NARS, dále mnou sestavenou ABH paletkou, očním stínem Bitter Clove z kolekce Estée Lauder s VB, krémovým stínem Eyes to Mesmerise v odstínu Bette od Charlotte Tilbury. Také jsem si nechala oční stín Kjaer Weis v odstínu Magnetic stejně jako Ombre Blackstar od By Terry v krásném odstínu Bronze Moon spolu s dalším stínem v tužce od Surratt v odstínu Etincelle.

 

Let’s move on to cream blush! The Cloud Paints from Glossier aren’t going anywhere. I’ve also kept two Kjaer Weis blushes in Sun Touched and Abundance. I also kept a cool toned pink blush in Bonjour Bonheur from Lancome and warmer toned Oleander from Laura Mercier.

Krémové tvářenky – jak já je zbožňuju! Cloud Paints od Glossier nikam neputují stejně jako ty od Kjaer Weis v odstínech Sun Touched a Abundance. Také jsem si nechala jednu v chladnějším růžovém odstínu Bonjour Bonheur od Lancome a jednu v takové hřejivější růžové Oleander od Laura Mercier.

Yep, I’ve kept all of my Glow-Experts 🙂 These By Terry duo sticks are simply the creamiest, the softest, beautifully pigmented blushes ever and in some shades bronzers. I like to mix them together and I can’t get enough so why say goodbye right? The other cream sticks that stayed are from & Other Stories in Applebloom Pink and from ILIA in the shade At Last.

Ano, vidíte správně, nechala jsem si všechny Glow-Experty 🙂 Tyto duo tyčinky od By Terry jsou jednoduše těmi nejkrémovějšími, nejjemnějšími krásně pigmentovanými tvářenkami a v některých odstínech bronzery. Ráda je mixuji dohromady, a proč se s nimi loučit, když mě tak baví je používat? Mezi další krémové tvářenky ve formě tyčinek, se kterými se mi nechtělo loučit, patří ta z & Other Stories v odstínu Applebloom Pink a ta od ILIA v odstínu At Last. 

 

And the best for last – lipsticks!

A to nejlepší nakonec – rtěnky!

I won’t go through each of them because it’s still a lot but believe me, I got rid of a lot of them. These are the creme de la creme of my collection! I’ve tried all of them – thank god for all of the lip balms I have, because I needed them after I was done! I chose only the ones bringing me joy and I tried not to keep different lipsticks in the same shades. I am on a lipstick shopping ban now until I use up a few!

Nebudu je jednotlivě procházet – myslím, že fotky mluví za své. A ačkoli se může zdát, že jich je celkem hodně, věřte mi, že jsem jich vyřadila překvapivě dost. Ty, co zůstaly, jsou mé creme de la creme kousky. Všechny jsem je poctivě vyzkoušela – a díky bohu za ty všechny balzámy na rty, co mám, protože mi pak přišly velice vhod! V mé sbírce mi pak zůstaly jen ty rtěnky, které používám nejraději, a také jsem se snažila, aby se mi nedublovaly ty samé odstíny. Každopádně si dávám osobní zákaz na nákupy rtěnek, dokud nějaké nevypotřebuji!

 

My vanity has a drawer but I don’t like to keep my products there. I want them on display and also if you see all of them you’re more likely to use them. What you see on these pictures that’s everything I have plus the stuff in the drawer including the Modern Renaissance palette which sadly doesn’t fit into my acrylic storage – and yes I use it less often mainly for the reason it’s hidden in the drawer. There are also a few setting sprays, spare makeup brushes I don’t use that often.

Můj toaletní stolek má i jeden větší šuplík, ale kosmetiku v něm skladuji nerada. Vše, co používám, chci mít hezky na očích, protože pak je vyšší šance, že je všechny budu používat. Co tedy vidíte na fotkách, je z mé kosmetiky všechno plus pár věcí ze šuplíku jako je paletka Modern Renaissance, která se mi nahoru bohužel nevejde – a ano, opravdu ji používám méně a právě z toho důvodu, že je schovaná. V šuplíku mám pak pár setujících sprejů a štětce, které nepoužívám zas až tak často. 

 

And that’s it from my beauty collection! Hope you’ve enjoyed it as much as I did organizing it. It feels so fresh and it definitely got me on a creative kick! I am very curious what makes its way back from the second chance pile. Don’t forget to check out Lucka’s post about her beauty collection plus her tips too! And how about you, do you have a bigger collection or is it rather minimal and do you declutter your beauty collections regularly?
MM
* Post contains PR products.

A to je prosím z mé kosmetické sbírky vše! Doufám, že vás to bavilo stejně tak, jako mě celé to třídění a organizování. Jsem s výsledkem moc spokojená a hned jsem chytla inspiraci na další nápady! Na co jsem ovšem zvědavá, které kousky z ,,druhé šance” se mi vrátí zpět. Nezapomeňte se také mrknout na Lucky článek, kde nejen nahlédnete do její sbírky, ale také se dozvíte spoustu tipů! A jak to máte vy, máte spíše více nebo méně kosmetiky, a také provádíte pravidelně takové čistky?
MM

* Článek obsahuje PR produkty