My Day Vs Night Skin Hydrating Heroes

Happy Wednesday and welcome to a new blog post! We will talk about my fave topic this time – skincare. I’ve been using these two moisturizers for a while now and I think it was about time to reveal my final verdict. I’ve been using one as my day cream and the other as my night cream. I am not the one who likes strict categorization and I don’t feel like I have to use a cream called specifically night cream to treat my skin at night and the other way round. I always say it’s important to listen to your skin needs and find what works for you the best. My skin is normal-ish at the moment but tends to get combination in warmer summer months and very dry during winter. So it’s a kinda weird time in-between seasons now because it isn’t that dry like in winter but it also isn’t completely combination like in summer.  I am sure I am not the only one who deals with it. I have to say I’ve kinda figured out what my skin needs now and I am very satisfied with the state of it thanks to these two plus other skincare gems. If you’re curious about my current skincare routine, just let me know!

Zdravím vás u nového článku a přeji hezkou středu! Tentokrát to bude na mé oblíbené téma – péče o pleť. Tyto dva produkty používám už nějakou tu chvíli, a tak jsem si řekla, že je pomalu na čase sdělit vám můj finální verdikt. Jeden z nich nechávám hýčkat mou pleť přes den a druhý zase v noci. Na nějaké to škatulkování moc nejsem a nemyslím si, že musím nutně používat vyloženě noční krém v noci a naopak. Neustále opakuji, že nejdůležitější je naslouchat vaší pleti a jejím potřebám a zjistit tak, co je zrovna pro vás nejvhodnější. V současné době je má pleť normální – dá-li se to tak nazvat – s tím, že v létě je spíše kombinovaná a v zimě má tendenci být spíše sušší. No, a nyní je zrovna takové nijaké období mezi, protože má pleť ještě není tak suchá, ale zase se nedá říci, že by byla pořád kombinovaná. Prostě je takové to nijaké mezidobí a jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo to také řeší. Musím ale říci, že se mi tento kosmetický oříšek podařilo rozlousknout díky těmto dvěma spolu ještě s dalšími kosmetickými poklady, a jsem se stavem mé pleti moc spokojená. Jestli vás má současná rutina zajímá, dejte mi vědět!

As my day cream, I’ve been using the Dramatically Different Hydrating Jelly by Clinique this past month. I am very pleased with its water-jelly consistency. As you probably know I actually adore treating my skin with this type of skincare products. My other fave is the Origins makeup removing jelly with willowherb, but that is much thicker or the Shiseido Waso fresh jelly lotion. But back to Clinique. Because of the lightweight water-jelly texture, it can seem it won’t be that hydrating, but two pumps of this and my skin is perfectly hydrated all day long. It’s also non-sticky and sinks into the skin very quickly. Plus my makeup looks always nice on top of this moisturizer. This Jelly is oil-free, fragrance-free like you would expect with a Clinique product, it also doesn’t contain any parabens or phthalates. What I also learned is that it’s formulated with the Clean Shield Technology which basically locks in the good and filters out the bad. It helps to strengthen the skin barrier to make it less vulnerable to pollution. Also, the staple ingredients such as glycerin and hyaluronic acid can’t be missing in this product. This hydrating gel seems like a perfect moisturizer and it absolutely fits into my skincare routine. My skin looks healthy, hydrated and with a nice glow. I think it’s hydrating enough at the moment but the real test will come when it gets colder and my skin usually needs more heavy duty moisturizer!

Celý předchozí měsíc jsem jako můj denní krém používala hydratační želé Dramatically Different od Clinique. Ta vodovo-gelová konzistence mě na něm hodně baví. Jak jistě asi víte, mou pleť ráda hýčkám produkty právě tohoto typu. Jedním z mých top produktů je odličovací želátko od Origins s kanadskou vrbou, to je konzistencí ale mnohem hustší, nebo třeba esence Shiseido z řady Waso. Ale zpět ke Clinique. Právě díky té vodovo-gelové textuře se může zdát, že produkt zas až tak hydratovat nebude, ale dvě pumpičky a má pleť je krásně hydratovaná celý den. Do pleti se vpíjí téměř okamžitě a nezanechává na ní takový ten lepivý film. Jako bonus mé líčení vždy vypadalo moc hezky, takže je to vlastně i dobrý primer. Nenajdete v něm žádný olej ani vůni, jak by se u Clinique produktu dalo očekávat. Také neobsahuje žádné parabeny nebo ftaláty. Co jsem také zjistila je, že díky tzv. Clean Shield technologii filtruje to špatné pryč a přitahuje pro pleť jen to dobré.  Napomáhá tak vaší pokožce zesílit a lépe se bránit proti škodlivým vlivům znečištěného prostředí. Samozřejmě mezi klíčovými složkami nemůže chybět glycerin a kyselina hyaluronová. Tento hydratační gel je bezpochyby skvělý a našel si místo v mé denní pleťové rutině. Co se týká toho, jak moc hydratační je, a zda si poradí s mou sušší pletí i v zimě, to se ještě uvidí!

 

 

Like I mentioned at the beginning of this post my skin tends to get dry especially in cold winter months. It isn’t that dry at the moment but some extra hydration in the evening never hurts. That’s why I go for a lighter day cream and more nourishing night cream. One of my go-to natural skincare brands is French brand Caudalie. I’ve used several products from this brand and I’ve loved it. Especially from the Vinosource range. The star ingredient is organic grape water which soothes sensitive skin and boosts hydration. I love their Grape water mist, the Overnight recovery oil as well as the Moisturising sorbet. I started using the Moisture recovery cream as my night cream around the same time I’ve added the Clinique Jelly into my skincare routine and I have to say they make a great combo. This Caudalie product comforts strengthens the skin barrier and nourishes the skin thanks to its key ingredients grape-seed oil and anti-oxidant & anti-wrinkle polyphenols. The 97 % natural cream is formulated without parabens, mineral oils, phthalates, Phenoxyethanol, animal ingredients and sodium laureth sulfate. It has a lightweight velvety creamy texture which is pleasant to treat your skin with especially after a long day. It has a very light signature grape scent. I’ve noticed that my skin looks and feels soft, hydrated by morning and I can imagine if the Clinique Jelly isn’t enough I will do the switch when it gets colder and I will use it as my day cream.

Jak jsem už v úvodu zmínila, má pleť má sklony být sušší zejména v chladnějším zimním období. Momentálně úplně tak suchá ještě není, ale večer je každá hydratace jedině vítána. Proto přes den nosím spíše lehčí krém a v noci výživnější. Jednou z mých oblíbených přírodních značek v oblasti pleťové péče je francouzská značka Caudalie. Vyzkoušela jsem od této značky již několik produktů a vždy jsem byla moc spokojená. Obzvláště s těmi z hydratační řady Vinosource. Hlavní hvězdou mezi složkami této řady je organická hroznová voda, která pleť zklidňuje a hydratuje. Z této řady jsem si oblíbila pleťovou mlhu, noční olej a hydratační sorbet. Hydratační Recovery cream jsem do mé rutiny zařadila jako můj noční krém téměř ve stejnou dobu jako želátko Clinique a musím říci, že se skvěle doplňují. Tato Caudalie péče posiluje pleťovou bariéru a pleť vyživuje díky klíčovým složkám. Mezi ty patří olej z hroznových jadérek a antioxidační & proti-vráskové polyfenoly. Z 97 % přírodní krém je vyroben bez parabenů, minerálních olejů, ftalátů, fenoxyethanolu, složek zvířecího původu a bez laurethsulfátu sodného. Krém má lehkou až sametově krémovou konzistenci a je radost s ním hýčkát mou pleť zejména po dlouhém náročném dni. Voní lehce takovou pro tuto řadu již známou vůní. Všimla jsem si, že je má pleť po probuzení jemná a hydratovaná. Dokážu si představit, že pokud želé od Clinique v zimě neobstojí, začnu jako můj denní krém používat spíše tento od Caudalie.

Hope you’ve enjoyed today’s blog post! What do you like to treat your skin with in these in-between season periods?
MM

Doufám, že jste si dnešní článek užili! A jak pečujete o vaši pleť v takových mezidobích vy?
MM