Cream Blush Love

Happy Sunday and welcome to a new post! While I was going through my beauty collection as part of my recent declutter I’ve noticed that a quite big part of my makeup is cream blush. Since I’ve found a good way to apply them – my preferred method is to use fingertips – I couldn’t go back to using only powder blush. I prefer cream blush because it looks way more natural on the skin & is easy to apply. Let’s have a look at my cream loves!

Zdravím vás u nedělního článku! Když jsem se nedávno probírala mou kosmetikou a vše třídila, všimla jsem si, že velkou část zabírají krémové tvářenky. Od té doby, kdy jsem se je naučila pořádně nanášet – nejlépe mými prsty – nebylo cesty zpět. Krémové tvářenky mám raději, protože na pleti vypadají mnohem přirozeněji & aplikují se velice jednoduše. Pojďme se tedy na ty mé krémové lásky podívat!

I’ve divided my blush collection into a few categories and first up are gel blushes in a tube. My favorites are the Cloud Paints from Glossier. I have two shades a nude one called Dusk and a perfect warm rose called Storm. These are super pigmented so a little goes a long way, blend out seamlessly and look just beautifully fresh on the skin. The Fusion ink blush from YSL Beauty in the shade 2 is quite similar to these in consistency, but the pigmentation isn’t that impressive. Cloud Paint is a creamy gel but this ink is rather sheer. I am giving it a second chance at the moment and we will see if it comes back to my collection.

Mou sbírku krémových tvářenek jsem rozdělila do několika kategorií a jako první jsou na řadě gelové tvářenky v tubě. Mezi mé nejoblíbenější patří, jak jinak, než Cloud Paints od Glossier. Ve své sbírce mám dva odstíny, jeden nude s názvem Dusk a druhý v takové hřejivější růžové s názvem Storm. Cloud Paints jsou opravdu velmi pigmentované, takže stačí vážně troška, blendí se krásně doztracena a na pleti vypadají nádherně svěže. Gelová tvářenka Fusion Ink od YSL Beauty v odstínu 2 je si konzistencí celkem podobná s těmi od Glossier, ale pigmentace zas tak ohromující není. Cloud Paint je spíše takový krémový gel, zatímco tato od YSL je spíše sheerová. Momentálně jí dávám druhou šanci a uvidíme, zda se vrátí ke zbytku mé dekorativní kosmetiky.

 

 

My fave category is probably a blush in a stick form hence the amount I have. They’re super easy to apply, handbag-friendly and you can take them with you on a go and re-apply if you need to.

Mou nejoblíbenější kategorií jsou bezpochyby tvářenky v tyčinkové formě, proto jich mám také nejvíce. Nanáší se velmi jednoduše, také si je můžete vzít s sebou do kabelky a kdekoli si je nanést, budete-li to potřebovat.

Oh yes, the Glow-Expert duo sticks* from By Terry are just the best. These sticks are super soft, blend like a dream, pigmentation is fab, the scent is just gorgeous and I just can’t get enough. That’s why I have 5 of them in my collection. Some of them are rather bronzey but what I like about them the most is the soft natural glow they give to the skin.

Ó ano, duo tyčinky Glow-Expert* od By Terry jsou prostě nejlepší. Tyto tyčinky jsou super jemné, dokonale se blendí, jsou úžasně pigmentované, voní božsky a já se jich nemůžu nabažit. Proto jich mám ve své sbírce 5. Některé jsou spíše jako bronzery, ale co na nich mám nejraději, je ten přirozený ,,glow”, který na tváři umí vykouzlit.

 

Other blushes in a stick form I love so much are from & Other Stories and ILIA Beauty. The one from & Other Stories in the shade Applebloom a soft nude pink gives a beautiful glow to your cheeks, I just love it! Another cream love of mine is the 72 % organic ILIA Beauty Multi-Stick in the shade At Last which is a perfect dusty rose pink. This cruelty-free blush isn’t that soft creamy like the Glow-Experts or the Stories one, but it melts upon contact with your skin and you have to give more effort while applying it but the result is definitely worth it. I love this shade as a lipstick too!

Mezi další mé milované tyčinkové tvářenky patří ta z & Other Stories v odstínu Applebloom Pink – jemném nude růžovém odstínu tvářím dodá krásný lesk a nemám jí co vytknout! Další takovou krémovou láskou je ze 72 % organický Multi-Stick od ILIA Beauty v krásném tlumeném růžovém odstínu At Last. Tato na zvířatech netestovaná tvářenka sice není tak krémová jako Glow-Expert nebo ta ze Stories, ale při kontaktu s pokožkou se začne hezky rozpouštět. I tak si musíte dát více práce při aplikaci, nicméně výsledek za to určitě stojí. Tento odstín mě baví i jako rtěnka!

 

And the last from this category is the Genuine Glow Blushing Creme for lips and cheeks from Estée Lauder in the shade Sweet Cheeks. Everything with a glow in its name and I am sold! This one is a creamy, quite pigmented blush. I like the shade on my cheeks, not on the lips. It is currently in the ,,second chance” pile after my declutter but I think it will probably have to go back and I just have to remember to use it more, because this pink shade looks fab on the skin.

A jako poslední z této kategorie se podíváme na Genuine Glow Blushing Creme na rty i tváře od Estée Lauder v odstínu Sweet Cheeks. Jakmile má něco v názvu slovo ,,glow”, nemůžu odolat! Tato tvářenka je hezky krémová a řekla bych, že i docela pigmentovaná. Na tvářích se mi líbí hodně, na rtech vůbec. Momentálně ji také dávám druhou šanci, ale myslím si, že se asi vrátí a já si budu muset připomínat ji používat více, protože ten růžový odstín na tvářích vypadá moc hezky.

 

Let’s talk cream blush in a classic pot packaging. I adore all of these but unless you use a stippling brush to apply creamy textures I don’t think it’s that hygienic. To be honest I just prefer the finger application.

A nyní se přesuneme ke krémovým tvářenkám v klasickém balení. Zbožňuju je všechny, ale pokud k aplikaci nepoužíváte štětec, není to u krémových konzistencí zas až tak hygienické. Ale upřímně, aplikace prsty je stejně prostě nejlepší.

Kjaer Weis makes one of the best cream blushes ever. I have two in my collection, one in a mauve-ish nude shade called Abundance and one in a peachy pink shade called Sun Touched*. These organic, cruelty-free, gluten-free blushes are beautifully pigmented, look very natural on the skin and the refillable packaging looks amazing. If you’re into natural, luxury makeup then these are definitely worth having in your makeup bag!

Kjaer Weis krémové tvářenky prostě umí. V mé sbírce mám dvě, jednu v mauve nudovém odstínu Abundance a jednu spíše v takové meruňkově růžové s názvem Sun Touched*. Tyto organické, na zvířatech netestované, bezlepkové tvářenky jsou nádherně pigmentované, na pleti vypadají přirozeně a plnitelné obaly vypadají naprosto dokonale. Jestli vás zajímá luxusní přírodní kosmetika, tak tyto se rozhodně vyplatí mít ve vaší kosmetické taštičce.

 

These two cream loves are cool toned pink blushes in my collection. The Lancome Blush Subtil Créme in the shade Bonjour Bonheur is more on a sheer side when it comes to pigmentation. I love the soft, silky texture which blends easily. The second cool toned pink Créme Cheek Colour is the one in the shade Oleander from Laura Mercier. It’s a natural-looking cream blush with a soft, velvet finish. Even though it’s more pigmented than the Lancome blush it’s still a sheer but buildable blush. It’s definitely one of my fave cream blush formulas!

Tyto dva krémové poklady patří v mé sbírce mezi ty studenější odstíny růžové. Tvářenka Lancome Blush Subtil Créme v odstínu Bonjour Bonheur není zas až tak pigmentovaná. Zbožňuju její jemnou až hedvábnou texturu, která se blendí zcela bez problému. Další tvářenkou ve studenější růžové je Créme Cheek Colour v odstínu Oleander od Laura Mercier. Tvářenka vypadá krásně přirozeně s jemným, sametovým finišem. Ačkoli je určitě více pigmentovaná než ta od Lancome, i tak je spíše sheer, ale lze ji navrstvit. Každopádně patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších!

I am definitely team cream blush, how about you?
MM
* Post contains PR products.

Krémové tvářenky u mě rozhodně vedou, jak to máte vy?
MM
* Článek obsahuje PR produkty.