What’s On My September Makeup Menu

Hello and welcome to another makeup menu, this time the September one! It hasn’t changed that much from the last time except I got way more into eyeshadow. Let’s see what I’ve been loving putting on my face this month!

Zdravím vás u dalšího makeupového meníčka, tentokráte toho zářijového! Od toho posledního se zas až tak neliší. Snad jen to, že jsem opět přišla na chuť očním stínům. Tak se pojďme podívat, čím mě bavilo se líčit tento měsíc nejvíce!

I can’t complain about my skin this month at all. It really shows taking a good care of your skin pays off. I’ve been wearing the Glossier Skin tint most of the month just to even out the skin tone. The Stretch concealer took care of my coverage needs! These two products are my favorite base combo. They look so natural and just like your skin but better.

Na mou pleť si v poslední době vážně nemohu stěžovat. Když jí věnujete potřebnou péči, dříve nebo později se vám to jistě vrátí. Proto mi stačilo jen sjednotit tón pleti – s tím si krásně poradí Skin tint od Glossier, a co bylo třeba zakrýt, o to se postaral korektor od té samé značky. Tato dvojka u mě rozhodně vede. Na pleti vypadají přirozeně a jako vaše pleť, jen o trošku lepší.

I’ve been kinda neglecting blush this month but I can’t skip bronzer. I think everyone knows how much I adore the Dior Backstage Contour palette at this point. I love to apply this to sculpt and warm up my face along with the Becca Sunlit bronzer in the shade Capri Coast. It’s pretty obvious these two are very well loved!

Tvářenky jsem tento měsíc tak trochu zanedbávala, ale bronzer, ten nevynechám nikdy. Každý už asi ví, jak moc jsem si oblíbila konturovací paletku Dior Backstage. Používám ji ke konturování a i bronzování spolu se Sunlit bronzerem od Becca v odstínu Capri Coast. Jistě je vidět, jak jsem si tyto dva produkty zamilovala!

I got back to eyeshadow! Something just clicked and with the help of the gorgeous Wanted NARS palette I’ve been enjoying using more colors on my eyes again. This palette contains every shade a warm-toned eyeshadow enthusiast could appreciate! It’s such a pity it was a limited edition. As you can see I really fell for the Climax mascara, it gives beautifully volumized and lengthened lashes. The occasional flaking can be easily forgiven.

A je to tu, opět mě baví oční stíny! Prostě jsem zas dostala chuť na barevnější oční makeup, ale nečekejte žádnou divočinu 🙂 vystačím si s úžasnou Wanted paletkou od NARS. Každý nadšenec do hřejivějších tónů by ji jistě ocenil! Je opravdu veliká škoda, že to byla pouze limitka. Climax řasenku jsem si hodně oblíbila, díky těm objemnějším a delším řasám, které umí vykouzlit. Za to jí prominu i to občasné opadávání.

I got back to the By Terry Hyaluronic Hydra powder since summer and it’s an excellent setting powder. It never looks cakey, smooths your skin and to be honest there are a lot of interesting loose powders on the market, but I just don’t feel the need to get anything else when I have this gem! It’s time to tame my brows after powder and for this task, I’ve been relying on the Diorshow Bold Brow mascara. It’s the closest to Glossier’s Boy Brow which is still my number one.

Od léta, kdy jsem se vrátila zpět k sypkému Hydra pudru od By Terry, už prakticky nepoužívám jiný pudr k zafixování líčení. Nikdy s ním nevypadáte přepudrovaně, pleť umí krásně vyhladit, a i když je na trhu tolik zajímavých sypkých pudrů od jiných značek, nemám potřebu mít ve své sbírce jiný než tento! Jako obvykle u mě po pudru přichází na řadu obočí a tento úkol v poslední době svěřuji řasence na obočí Diorshow Bold Brow. Je si nejvíce podobná s mou naprostou jedničkou Boy Brow.

I also got into mauve lipsticks this month a lot. The Dior Diorific matte fluid from last years Christmas collection in the shade Charm is more on the matte side, but I find this cream to powder formula gives rather a velvety matte finish on the lips and that’s why I don’t mind at all. You can use it on your cheeks as a blush too. For more creamy lipstick the Rouge Eclat in the shade Nude Rose by Clarins is just perfect. Love the creamy formula, the pigmentation, the shade, the scent, well, just everything. You can wear a light layer for a hint of color or build it up. And it’s so comfortable on the lips!

Tento měsíc mě hodně bavily mauvové rty. Matný fluid Diorific v odstínu Charm z loňské vánoční kolekce Dior je sice matnější, než jsem v poslední době byla zvyklá používat, ale díky krémovo/pudrové konzistenci se sametovým finišem mi to ani tolik nevadí. A lze jej použít i jako tvářenku. Krémovější rtěnka Rouge Eclat v odstínu Nude Rose od Clarins nemá chybu. Zamilovala jsem si, jak je krémová, pigmentovaná, samozřejmě i odstín, její vůni, no, vlastně by se dalo říci všecko. Můžete si nanést jen lehkou vrstvu nebo ji lze navrstvit pro větší intenzitu. A na rtech je tak příjemná!

Well, that’s everything on my September makeup menu. What’s on yours?

Tak, a to je z mého zářijového meníčka vše. A co máte na tom vašem vy?