10 Beauty Icons 0f 2018

Hello and welcome to a new post! The time has come and 3rd part of our mini-series with Lucka is here again. We talked about beauty consumerism in the first part and showed you our beauty collections in the second. This time we will talk about our top 10 beauty icons of 2018 so far. I’ve included only makeup because it was already hard enough to narrow down only 10 products from this category, so for the rest, you will have to wait for a yearly roundup. Let’s see what gems made it to my top ten!

Zdravím vás u nového článku! Opět nadešla ta chvíle a my pro vás s Luckou máme další pokračování naší mini série. Dnes si tedy můžete užít již třetí díl. V prvním jsme probíraly téma kosmetického konzumu a v druhém jsme nahlédly do našich kosmetických sbírek. Tentokrát se podíváme na 10 ikonických produktů, které jsme v roce 2018 doposud objevily. Do této desítky jsem zahrnula pouze dekorativní kosmetiku, protože už tak bylo těžké vybrat pouze deset produktů. Na zbytek si budete muset počkat v rámci mého shrnutí všech oblíbenců za uplynulých 12 měsíců. A nyní se už pojďme podívat, které poklady se dostaly do mé top ten!

This is a beautiful, creamy lipstick from the limited Poppy Sauvage collection by Estée Lauder Global Beauty director  Violette. This lipstick is in a perfect pink shade Poésie. It’s very pigmented and the staying power is quite impressive.

Tato naprosto dokonalá, krémová rtěnka je z limitované kolekce Poppy Sauvage od celosvětové beauty ředitelky Estée Lauder Violette. Odstín Poésie je pro mě tím perfektním růžovým odstínem. Rtěnka je opravdu hodně pigmentovaná a na rtech vydrží překvapivě dlouho.

I love all of my light coverage bases but this one is just something special. It doesn’t give you any coverage, that’s not what this product is about. It rather evens out the skin tone, gives you a nice glow and simply looks like your skin just better.

Všechny mé lehounké makeupy používám moc ráda, ale tento je zkrátka něco extra. Jak už název napovídá, je to pouze lehký tint bez jakýchkoli krycích schopností, ale o tom tento produkt není. Tint vám spíše sjednotí tón pleti, rozjasní ji a zkrátka vypadá jako vaše pleť jen o trochu lépe. 

This brownish-gold eyeshadow in the shade called Magnetic is just perfect for a quick easy everyday makeup look. It blends like a dream and has a very subtle golden sheen. Kjaer Weis knows how to produce an awesome product!

Tento hnědo-zlatý oční stín s názvem Magnetic se skvěle hodí pro rychlé, každodenní líčení. Perfektně se nechá blendit a má takový velmi jemný zlatavý lesk. Kjaer Weis moc dobře ví, jak vyrobit úžasný produkt!

I am a big Lip Glow aka the Color reviver lip balm enthusiast and I had at least four or five of these. It’s a hydrating lip balm that reacts to each person’s unique lip chemistry for a custom flush of natural color thanks to the Color Reviver technology. My fave shade is Berry but Dior came with new variations this year. Besides this holographic one in the shade Holo Pink, you can get them in the original glow finish or even in a matte version.

Z Lip Glow neboli Color reviver balzámu na rty jsem naprosto nadšená, a proto jsem jich už měla minimálně čtyři až pět. Tento hydratační balzám na rty reaguje na unikátní chemii vašich rtů, kterým pak díky Color Reviver technologii dodá barvičku přímo ,,na míru”. Mým nejoblíbenějším odstínem je Berry s klasickým glow finišem, Dior ale letos přišel s dalšími verzemi. Mimo tento holografický v odstínu Holo Pink si můžete vybírat nějaký s klasickým glow finišem, a nebo je také k dostání v matné verzi. 

Let’s talk more about Dior with another beauty icon of mine the Contour palette from the Dior Backstage range. As you can see I use literally every shade in this palette – there is a light & dark contour and light champagne & deep bronze-ish highlighter. These powders are so finely mild, pigmented, they blend beautifully and look natural on the skin. Don’t expect a blinding glow from the highlighters, they rather give a subtle sheen. The taupe contour is great for contouring the other has quite a reddish tone in it so it makes a perfect warm toned eyeshadow. I can’t imagine my beauty life without this gem, ever.

A u Dioru ještě zůstaneme s další mou ikonou, a to konturovací paletkou z řady Dior Backstage. Jak je vidět, z paletky používám doslova každý ze čtyř odstínů – je zde světlý & tmavý konturovací pudr a světlý champagne & tmavý tak trochu bronzový rozjasňovač. Tyto pudry jsou krásně jemné, pigmentované, perfektně se s nimi pracuje a na tváři vypadají hezky přirozeně. Nečekejte nějaký oslňující lesk, spíše pleti dodají takový přirozený lesk. Světlejší pudr na konturování je pro tento účel skvělý, ten tmavší má v sobě červenější tóny, proto ho ráda používám jako oční stín. Můj kosmetický život si bez této paletky už ani neumím představit.  

It was a toss between this Climax mascara and the Lash Slick one from Glossier. Even though I adore the natural lengthened finish the Lash Slick gives to my lashes, I am still more into having volumized lashes and that’s why I chose the NARS one.

U další kosmetické ikony jsem se rozhodovala mezi Climax řasenkou a Lash Slick od Glossier. Ačkoli zbožňuju ty krásně dlouhé, přirozené řasy po použití Lash Slick, i tak u mě vedou spíše řasy hustší, a proto jsem nakonec jako další ikonu zvolila řasenku od NARS.

Do I need to say more? These duo sticks are perfection! They are soft, pigmented, blend easily and quickly, give a beautifully subtle glow to your skin. I can’t get enough!

Už asi není co dodat, ne? Tyto duo tyčinky jsou naprosto dokonalou záležitostí! Jsou tak jemné, jednoduše a rychle se blendí a na pleti vykouzlí velice jemný lesk. Nemůžu se jich nabažit!

Well, there is another lip balm amongst my beauty icons but I just couldn’t help myself. I think this peachy pink shade with a golden sheen will suit a lot of skin tones same as the cult classic Orgasm blush. It’s not the most hydrating lip balm ever but I can forgive because it looks flawless on the lips. And the rose gold packaging is just the cherry on top!

Další mou kosmetickou ikonou je opět balzám na rty, ale já ho prostě zmínit musela. Tento univerzální meruňkově růžový odstín se zlatým leskem určitě sedne mnoha tónům pleti obdobně jako již kultovní tvářenka v odstínu Orgasm. Není to sice jeden z nejvíce hydratačních balzámů na rty, co jsem kdy měla, ale to mu dokážu odpustit, protože na rtech vypadá nádherně. A ten rose gold obal už je jen třešinkou na dortu.

Speaking of NARS they clearly step it up this year because this is the third product making it into my top ten. This eyeshadow palette is pure perfection and sadly limited but apparently, it’s in stock on their website again, but hurry up! The quality of the shadows is on another level!

A když už tady mluvím o NARS, tak musím podotknout, že jsem z jejich letošních novinek naprosto nadšená. A i další kosmetická ikona je v pořadí již třetím NARS produktem v mé top ten. Tato paletka očních stínů je naprosto bezchybná, a také bohužel limitka, ale prý by ji momentálně měli mít opět přímo na eshopu NARS, tak neváhejte! Kvalita těchto stínů je naprosto neskutečná!

My last beauty icon is the Cloud Paint from Glossier. These cream-gels are sheer but buildable, very pigmented and blend seamlessly. It’s something quite unique in my collection and one of my go-to’s when it comes to cream blush.

Mou poslední ikonou je krémová tvářenka Cloud Paint od Glossier. Tyto krémové gely jsou sice lehounké, ale lze je vrstvit, jsou moc hezky pigmentované a blendí se překrásně doztracena. Mezi mými ostatními líčidly jsou určitě něčím jedinečným, a když se líčím krémovou tvářenkou, dost často sahám po jednom ze dvou odstínů, co mám ve své sbírce. 

Hope you’ve enjoyed another part of our mini-series!  I think I didn’t surprise anyone by choosing these because they’re quite often part of my makeup routine. Which products you’ve discovered this year would make it into your top ten?

Doufám, že vás další díl z naší mini série bavil! Myslím, že jsem mým výběrem asi nikoho moc nepřekvapila, protože je často vídáte v mých makeupových meníčkách. A které vaše letošními objevy by byly v té vaší top ten?