A Look Back At September

Hello and welcome to another look back post, this time it’s already the September one! October is here and I can’t believe I am saying this but we’re getting closer to Christmas. September was quite challenging and not only when it comes to my no-buy. I’ve survived but more on this topic on Sunday! Let’s have a look back at the past month, shall we?

Zdravím vás u dalšího ohlédnutí zpět, tentokráte už za tím zářijovým! Říjen je zde, a mně se ani nechce věřit, že Vánoce se pomalu ale jistě blíží. Září bylo celkem náročné a nemyslím tím jen tu nenakupovací challenge. O tom ale více v nedělním článku! Nyní se spolu podíváme, co se v září událo!

I also did a much needed declutter of my beauty collection and reorganized my vanity last month.

Minulý měsíc jsem udělala další čistku mé kosmetiky v tomto roce a přeorganizovala toaletní stolek.

 

My first Pumpkin spice latte of the season was delicious as expected and speaking of coffee I also went to a Nespresso seminar where we learned about the origin of the coffee, how it’s made and where. It was very interesting to get to know more about the coffee I drink on a daily basis at home.

Dle očekávání bylo mé první letošní dýňové latté vynikající, a když už jsme u té kávy, zúčastnila jsem se také kávového semináře v Nespresso, kde jsme se dozvěděli více o původu nových druhů káv, jak se vyrábí a kde. Bylo velice zajímavé dozvědět se více o kávě, kterou doma pijeme každý den. 

 

The niche Ingredients store is without a doubt the best smelling store in Prague. I wanted to try the new Byredo perfume Eleventh hour, it’s nice and unique like you would expect but Bibliothéque or Velvet Haze are just more my kind of scents.

Nejlépe vonící obchod v Praze je bezpochyby Ingredients s niche vůněmi a kosmetikou. Chtěla jsem zkusit nejnovější parfém od Byredo Eleventh Hour. Vůně je to povedená a jedinečná, jak by se dalo čekat, ale Bibilothéque nebo Velvet Haze mi sedí více.

 

Proper fall weather has finally arrived in Prague and we can enjoy all of the cozy knits & accessories. It’s definitely so refreshing after the long hot summer.

To pravé podzimní počasí konečně dorazilo i do Prahy a my si můžeme užívat ty příjemné pleteniny & doplňky. Upřímně jsem se na to po tom dlouhém horkém létě vyloženě těšila.

Yummy food couldn’t be missing. I’ve particularly enjoyed it in Café Louvre and Brasileiro U Radnice. It was absolutely delicious and we were so full we skipped dinner that day 🙂

V září nechybělo ani vynikající jídlo. Pochutnala jsem si v Café Louvre a hodně také v Brasilieiro U Radnice. Bylo to vynikající a s manželem jsme po takovém obědě byli tak plní, že jsme si ten den už nedali ani večeři 🙂

 

I am trying a couple new things from Alterna haircare* and the Dermalogica biolumin-c serum* at the moment. I’ve heard so many great things about this serum and I can’t wait to see the results after a longer time of using it. I will report back!

Právě zkouším pár nových věcí od vlasové péče Alterna* a biolumin-c sérum* od Dermalogica. O tomto séru jsem slyšela jen samou chválu, tak jsem zvědavá, co sérum provede na mé pleti. Určitě vám dám vědět!

Usually, I talk here about my latest beauty discoveries, but because of the recent no-buy September, I didn’t get anything new make-up related I thought why not talk skincare. When I was doing my evening routine the other day I realized I have quite a few new items in my daily skincare rotation and I haven’t talked about them here that thoroughly.

Většinou vám tady ukazuji mé nedávné kosmetické objevy, ale jelikož jsem samozřejmě žádnou dekorativní kosmetiku v září nenakupovala, tak mě napadlo, proč to nepojmout z hlediska té kosmetiky pečující. Jednou večer, když jsem se odličovala, mě napadlo, že mám v mé každodenní rutině několik nováčků a zde jsem vám o nich ještě tolik nesdělila.

This is my second time having the Eve Lom cleanser and I’ve completely forgotten how much I adore it. When it comes to double-cleansing I prefer something balmy, oily as the first step and then as the second step, I  continue with a gel cleanser. This oily consistency balm cleanser gently removes make-up without stripping the skin and I love the herbal scent. I like these type of scents in skincare, if that’s not your cup of tea, this probably won’t be your hero product. It doesn’t sting my eyes which is always welcomed, my skin always feels soft and clean after I use it.

Tento odličovač od Eve Lom mám už podruhé a upřímně jsem zcela zapomněla, jak skvělý je. Co se tzv. dvojího odličování týká, jako první krok nejraději používám olejový / balzámový odličovač a poté v druhém kroku pokračuji většinou nějakým odličovačem gelovým. Tento olejový balzám jemně odličuje, aniž by pleť vysušoval, a ta bylinková vůně jě něco, co mě hodně baví. Tyto vůně v pečující kosmetice můžu, ale jestli vám zas až tak nesednou, tak tento odličovač asi pro vás nebude úplně to pravé. Při odličování mě neštípe do očí, což je vždycky vítáno. A samozřejmě je má pleť po každém odlíčená krásně jemná a čistá.

I use these two cleansers either as my second step while cleansing my skin evenings or as my morning cleanser. The Calendula Deep Cleansing foaming face wash* by Kiehl’s is my fave out of these two. It’s a soap-free, sulfate-free cleanser formulated with calendula extract and glycerin. Very little goes a long way and my skin feels refreshed, clean, soothed and I will get it again for sure! The Rise + Shine purifying cleanser from Saturday Skin is good and I like using it, but I am not sold completely. It is supposed to give you that ,,weekend glow” any day a week with its natural ingredients. It’s also a foamy cleanser, it doesn’t strip my skin, rather leaves it clean, soft and a bit brightened. But like I said I still like the Kiehl’s one more, but we will see, maybe I change my mind.

Tyto dva odličovače používám většinou jako můj druhý krok při večerním odličování, a nebo jedním z nich ráno čistím mou pleť. Z těchto dvou čistících gelů je mým oblíbencem ten od Kiehl’s. Calendula Deep cleansing foaming face wash neobsahuje mýdlo, sulfáty a mezi jeho super ingredience patří výtažek z měsíčku lékařského a glycerin. Aby má pleť byla čistá, osvěžená, zklidněná stačí opravdu použít jen trochu gelu. Jsem si naprosto jistá, že si bezpochyby pořídím další až mi dojde! Čistící gel Rise + Shine od Saturday Skin je také dobrý, ale ještě se nezařadil mezi mé top oblíbence. Díky jeho přírodním ingrediencím byste při jeho použití měli mít takový ten ,,weekend glow” jakýkoli den v týdnu. Je také na pěnivé bázi, nevysušuje mou pleť, ta je pak krásně čistá, jemná a rozjasněná. Ale jak jsem už výše zmínila, mé srdce získal ten od Kiehl’s, jestli se na tom něco změní, to se ještě uvidí. 

 

I love to treat my lips with this Kiehl’s Buttermask* for lips. It’s formulated with Fairly traded coconut oil and Wild mango butter, smells like chocolate and keeps my lips soft and nourished. I’ve dedicated a whole blog post to this gem feel free to have a read if you want to know more.

Zbožňuju tuto noční výživnou masku na rty od Kiehl’s. Najdete v ní jen to nejlepší jako je Fair Trade získávaný kokosový olej a africké mangové máslo. Voní po čokoládě a mé rty jsou díky ní nádherně jemné a vyživené. Tomuto zázraku jsem věnovala celý článek, kde se můžete dozvědět více. 

Another skincare product I have incorporated into my routine is this Rapid Peel Reveal* by Dermalogica. It’s a professional grade peel but for at home treatment to reveal brightened, firmer skin formulated with a complex of Lactic acid, phytoactive AHA etracts, fermented plant enzymes, Pumpkin Fruit enzyme, Australian Caviar Lime extract and Rice Bran Extract. You know I am all about the glow so this is something exactly for me. If you’re used to chemical peels you can either start with a Kick-start 3 day phase followed by weekly use like me or treat your skin once a week. The first time I’ve used it I’ve experienced a slight tingle so I kept it on my face only for 3 minutes out of the 7, the second and the other following times I was completely fine. It’s also vegan, paraben-free, gluten-free, cruelty-free and without any artifical fragrances or colors.

Dalším pečujícím nováčkem v mé rutině je Rapid Peel Reveal* od Dermalogica. Tento velice silný exfoliant pro domácí použití vým vykouzlí rozjasněnou a pevnější pleť díky komplexu účinných složek kyseliny mléčné, fytoaktivních AHA extraktů, fermentovaných rostlinných enzymů, dýňového enyzmu, extraktu z australského kaviárového citrusu a dýňovového extraktu spolu s tím z rýžových otrub. Rozjasňující produkty používám hodně ráda, takže toto je pro mě trefa do černého. Pokud jste jako já zvyklí na chemickou exfoliaci, můžete u tohoto domácího peelu začít 3-denní startovací fází, a poté pokračovat v týdenní aplikaci, a nebo začít pozvolna s týdenní aplikací. Při první aplikaci jsem cítila jemné pálení, takže jsem peel na obličeji nechala jen 3 minuty ze 7, druhou a další aplikaci jsem už vůbec nic takového nepociťovala. Tento produkt je veganský, bez parabenů, bezlepkový, netestovaný na zvířatech a nenajdete v něm žádné umělé vůně nebo barviva.

And the last skincare gem is the Cell revitalize night moisturizer by Aurelia Probiotic skincare. It’s my second product from this brand and I am amazed again. It’s a luxurious hydrating night moisturizer that mixes together probiotic and peptide technologies with plant and flower essences to hydrate your skin. Thanks to the mix of essential oils like Lavender, Neroli, I have only tried their repair oil and this night cream, but my skin always felt soothed, hydrated and just healthy by morning. Highly recommend checking out this brand!

A posledním z mých pečujících nováčků je noční krém od značky Aurelia specializující se na probiotickou pečující kosmetiku. Tento krém je už mým druhým produktem od této značky a opět žasnu, jak je skvělý. Tento luxusní hydratační krém pro vyživení pleti kombinuje dohromady probiotika a peptidové technologie spolu s rostlinnými a květinovými esencemi. Má pleť je vždy ráno zklidněná, hydratovaná a zkrátka vypadá zdravě díky směsi esenciálních olejů levandule a neroli. Rozhodně doporučuji tuto značku všem, koho baví pečující kosmetika!

Well, that’s it for my September! Hope you had a nice one and your October will be even better!
*Post contains PR products.

Tak, a to je z mého září vše! Doufám, že jste si vaše září užili a že říjen bude ještě lepší!
* Článek obsahuje PR produkty.