Beauty Restart Done!

Welcome to a new post! September is finally behind us and our beauty restart as well. It’s time to talk about our no-buy challenge in another part of our beauty consumerism mini-series I’ve collaborated with my blogger friend Lucka. We already talked about beauty consumerism, showed you our beauty collections and top ten of our beauty icons we’ve discovered this year. The no-buy challenge wasn’t that hard for me to be honest. September was a quite busy month, I didn’t have time for many things including thoughts about shopping. When I was around dangerous spots I bravely resisted. I am not gonna lie I was tempted, but there weren’t that many things I would want to get. It’s true I tend to get stuff I don’t really need and this no-buy challenge reminds you of that a lot and urges you to think about your purchases more. I am trying to implement this way of thinking more into my ,,normal” shopping life. Not that much time has passed after our no-buy challenge but I think it still works. When it comes to online shopping I purposely didn’t browse any of my favorite online shops, I’ve ignored all of the tempting emails I got and just focused on stuff I already have which was the aim of this whole challenge. The only thing I got beauty related were cotton rounds because I was out but nothing else. When I did this no-buy last year it was much harder and this time I was much more confident I can do it and I did! While we were on our no-buy Lucka and I also decluttered our beauty collections. In this post, we will have a look at a few recent empties, what I got rid of and which products survived my second chance!

Vítejte u nového článku! Září je konečně za námi a spolu s ním i náš kosmetický restart. V další části naší mini série o kosmetickém konzumu, kterou pro vás spolu s Luckou od září píšeme, nastal čas, říci si více o naší nenakupovací výzvě. V této sérii jsme probíraly téma kosmetického konzumu, ukázaly vám naše kosmetické sbírky, a také jste se mohli dozvědět více o naší desítce kosmetických ikon za tento rok. Celé to nenakupování mi nepřišlo vlastně až tak těžké. Září bylo pro mě celkem hektické a neměla jsem čas na spoustu věcí včetně myšlenek na nějaké nákupy. Když jsem se přeci jen ocitla v ,,nebezpečných” oblastech, tak jsem statečně odolala. Přiznávám, že mě pár věcí lákalo, ale i tak to pokušení nebylo zas až tak veliké. Je pravdou, že se mi sem tam podaří koupit si věci, které zas až tak zcela nepotřebuji. Díky této výzvě, když si tu věc opravdu koupit nemůžete, si v hlavě srovnáte, jak moc ji ve skutečnosti chcete a hlavně potřebujete. Tento způsob myšlení se tedy snažím implementovat natrvalo do mých nakupovacích zvyků. Sice od září neuběhlo tolik času, ale přijde mi, že ten zářijový efekt stále působí. Co se online nakupování týká, záměrně jsem se nedráždila brouzdáním na mých oblíbených obchodech, úspěšně ignorovala všechny ty lákavé nabídky v emailech a zkrátka jsem se snažila soustředit na to, co už doma mám, což bylo hlavním cílem této výzvy. Jediné, co jsem si v září koupila, byly odličovací tampony, protože mi došly. Když jsem zkusila tuto nenakupovací challenge loni v říjnu, tak to pro mne bylo mnohem těžší než letos, kdy jsem si více věřila, že to dám, a ono tomu tak bylo! Během našeho nenakupovací září jsme s Luckou provedly čistku naší dekorativní kosmetiky. V tomto článku se tedy podíváme na to, co jsem v poslední době spotřebovala, co z mé kosmetiky muselo pryč a co přežilo druhou šanci!

It is always so satisfying to finish a product! I have to say all of these empties were great. Would I get them again? 100 % yes! I’ve used up two fabulous mascaras the Lash-Expert Twist brush* from By Terry – great for volume and length! And the waterproof Total Temptation from Maybelline aka my beloved coconut mascara, excellent for volume, holding the curl and just looking great all day long. I’ve also used up my favorite brow mascara from Glossier the Boy brow, but I already have a backup, it’s just the best for groomed natural looking eyebrows. I have also sadly used up one of my Dior Lip Glows in my favorite shade Berry. These are just the best, especially in the original glow finish. Another lip product I have finished is the ombre effect Twist-On Lip* dual lipstick from By Terry. I have loved the shade Latte & Toffee, the scent, the creaminess of the lipstick and I wore it a lot! I have also finished three powders! The blotting white one from YSL Beauty was an excellent mattifying powder without giving you that cakey effect. The Guerlain Meteorites Travel Touch Voyage Powder was a fab loose powder which gave a subtle glow but at the same time getting rid of the excess shine. And the third powder I’ve used up is the travel-sized Hyaluronic Hydra powder from By Terry which I have also in the classic bigger size. Nothing has beaten this powder since I fell for it 1,5 years ago. And the last used up item is EE cream from Estée Lauder – natural looking, dewy finish, perfect for everyday makeup.

Nepřijde vám také tak potěšující, když spotřebujete nějakou věc? Musím říci, že všechno, co jsem úspešně nedávno spotřebovala, bylo super. Pořídila bych si některý z těchto produktů znovu? Na 100 % ano! Spotřebovala jsem dvě úžasné řasenky. Jednou z nich je Lash-Expert* s otočným kartáčkem od By Terry – řasám dodá jak objem, tak délku! Druhou řasenkou je voděodolná verze mé milované kokosové řasenky Total Temptation od Maybelline. Ta je výborná pro objem, udrží řasy krásně natočené a vypadá dobře po celý den. Také mi došel můj milovaný Boy Brow od Glossier – nejlepší věc pro přirozeně zkrocené obočí, naštěstí mám ale doma další v záloze. Také mi bohužel došel jeden z mých oblíbených balzámů na rty Lip Glow od Dior, a to v odstínu Berry. Tyto balzámy zbožňuju, obzvláště v tom klasickém glow finiši. Dalším spotřebovaným produktem na rty je duální rtěnka Twist-On Lip* od By Terry. Zamilovala jsem si odstín Latte & Toffee, vůni rtěnky a její krémovitost, takže se není čemu divit, že jsem ji používala tak často! Také se mi podařilo spotřebovat 3 pudry! Bílý matující od YSL Beauty byl skvělý na zmatnění bez takového toho cakey efektu. Sypký pudr Meteorites Travel Touch Voyage od Guerlain byl výborný na projasnění, ale zároveň vás dokázal zbavit jakéhokoli nechtěného lesku. A třetím spotřebovaným pudrem je mini verze mého oblíbeného sypkého Hydra pudru s kyselinou hyaluronovou od By Terry, který mám také v klasické velikosti. Od té doby, kdy jsem ho před 1,5 rokem objevila, se mu žádný jiný nevyrovnal. A jako poslední spotřebovaný produkt tady máme EEčko od Estée Lauder – na pleti vypadá přirozeně s rozjasňujícím finišem a perfektně se hodí na každodenní líčení. 

 

 

And now to the stuff, I got rid of during my recent declutter. All of these products pictured above are either not enough appreciated or stayed in my beauty collection way longer than they should have. I got rid of much more stuff which I didn’t photograph but I already gave them a better home and that counts. The rest went straight into bin or already found a new home as well. That’s what I call a succesful declutter!

A nyní ke kosmetice, která v mé sbírce nezůstala. Všechny produkty výše na fotce jsem buď používala velice sporadicky, a nebo jsem je měla mnohem déle, než bych měla. Na fotce není úplně vše, čeho jsem se zbavila, protože jsem jim našla rychle nový domov, a to je nejdůležitější. Zbytek buď putoval přímo do odpadkového koše, a nebo už také našel nový domov. Tomu říkám úspěšná čistka!

If you remember my post about my beauty collection and declutter tips I had categorized my stuff into groups like used up products, unwanted products, products holding a sentimental value and also products I am giving a second chance. Let’s talk more about these second chance survivors now. The By Terry Light-Expert Click brush foundation isn’t a survivor because I didn’t like it. I gave it a second chance to use it more and actually finish it because it’s almost empty. It’s a great lightweight foundation with light to medium coverage with a velvety, glowing finish. This Illuminating bronzing powder from Chanel with the camellia embossing is just so beautiful on the skin I just couldn’t get rid of it when I used it on my face and saw how stunning and natural it looks! Chanel powders are in general one of my favorite ones. And the last second chance survivor is the Diorshow Fusion mono eyeshadow in the limited shade Infinity. It’s a perfect mix of bronze, taupe, gold, and silver and looks great on its own or layered over another eyeshadow. I’ve heard Dior is discontinuing these mono shadows and I just couldn’t part ways with this gem.

Jestli si pamatujete jeden z mých článků, kde byly i tipy na postup v rámci takové kosmetické čistky, tak víte, že jsem vše, co šlo pryč, ještě rozdělila do těchto kategorií – spotřebované & nevyužité produkty, dále kousky se sentimentální hodnotou a jako poslední ty, které dostaly ode mě druhou šanci. No, a na ty se nyní podíváme blíže. Makeup Light-Expert Click brush od By Terry se do druhé šance nedostal proto, že bych ho neměla ráda, ale protože je téměř vypotřebovaný už nějakou chvíli, a já se tak chtěla donutit ho konečně spotřebovat. Makeup je to lehounký s lehkým až středním krytím se sametovým, rozjasněným finišem. Rozjasňujícího bronzujícího pudru od Chanel ve tvaru kamélie jsem se zbavit prostě nemohla. Na pleti vypadá dokonale! Obecně mám pudry Chanel hodně ráda a vím, že nešlápnu vedle, když si od nich nějaký pořídím. A posledním kouskem, který přežil druhou šanci, je oční stín Diorshow Fusion mono v limitovaném odstínu Infinity. Je to naprosto dokonalá kombinace bronzové, taupe, zlaté a stříbrné v jednom a Infinity na očích vypadá perfektně jen tak samotný nebo přes nějaký jiný stín. Zaslechla jsem, že Dior tyto stíny už vyrábět nebude, o důvod více si tento kousek ve své sbírce ještě ponechat. 

 

Hope you’ve enjoyed this post as much as we liked creating this series with Lucka for you. Don’t forget to check out her blog post here. And that’s not completely everything from us, you can look forward to the last post from our mini-series. It will be coming your way next Sunday and we will show you the products we’ve rediscovered during our no-buy month and since our no-buy is over we will also share our beauty wish lists!
* Post contains PR products.

Doufám, že vás tento článek bavil stejně tak, jako nás s Luckou bavilo pro vás tvořit tuto sérii článků. Nezapomeňte si také přečíst článek na jejím blogu zde. To, ale ovšem od nás není ještě vše, můžete se těšit na poslední článek z naší mini série. Ten si budete moci užít příští neděli! Ukážeme vám naše znovuobjevené kosmetické lásky, a jelikož už zase můžeme nakupovat, podělíme se i o to, co máme na našich nákupních seznamech!
* Článek obsahuje PR produkty.