Fall Fragrance Loves

Hello and welcome to a new post! Fall is here with its gloomy days and what better way then brighten up these days with a cozy, warm scent! Even though I prefer rich, woody, oriental scents all year round this type of fragrance is just the best in fall and winter time. Nothing makes my day start better than having a coffee while getting ready and adding a finishing touch with a warm, cozy perfume on a crisp fall morning. This way I can enjoy that cozy morning feeling all day long!

Zdravím vás u nového článku! Podzim je zde a s ním i pochmurné, šedivé dny. Není nic lepšího, než si takové dny zpříjemnit hřejivou vůní! Ačkoli takový typ vůně – bohatá, dřevitá, orientální – používám v podstatě celoročně, právě na podzimní a zimní období se hodí ze všeho nejvíce. Zbožňuju a naprosto si užívám každé ráno, kdy mám čas dopřát si kávu u ranního líčení a celou tu pohodičku zakončím hřejivým, příjemným parfémem, který mi tu ranní náladu přenese do celého dne! 

Let’s talk Byredo! I’ve been into their scents for a while. My faves are opulent coconut Velvet Haze, fruity figgy Pulp and the amazing Bibliothéque. I’ve loved it during summer but I love it even more in this colder weather. It’s a perfect unique scent – it’s woody, plummy and leathery. Ben Gorham did an excellent job with this scent and its candle version. Top notes are plum and peach. Heart of the perfume consists of violet and peony. And base notes are vanilla, patchouli, and leather. Do I need to add more? I don’t think so. If you’re into heavier woody scents do yourself a favor and go have a sniff of this gorgeous scent! Maybe you add it into your collection like I did (if you haven’t done that already ha!).

Pojďme se spolu podívat na Byredo! Jejich vůně jsem si zamilovala už před nějakou dobou. Mezi mé nejoblíbenější patří opulentní, kokosová Velvet Haze, ovocná, fíková Pulp a úžasná Bibliothéque. Tuto vůni jsem milovala v létě, ale nyní mi přijde snad ještě lepší. Pro mě je to naprosto dokonalá jedinečná vůně – dřevitá, švestková a kožená. Ben Gorham odvedl výbornou práci s touto vůní i její verzí v podobě svíčky. Hlavu vůně tvoří švestka a broskev, srdce pak fialka a pivoňka. Základem vůně je vanilka, pačuli a kůže. Asi není co dodat, že? Jestli vás také baví spíše těžší, dřevité vůně, jděte si Bibliothéque určitě ovonět! Možná neodoláte jako já (pokud se tak již nestalo ha!).

 

Another scent I’ve adored in summer and still love now is the Café Tuberosa by Atelier Cologne. I am not that into floral scents but I actually quite like the warm and spicy type of floral. I love coffee, especially its aroma and when you add an espresso coffee accord into a fragrance it’s guaranteed I will like it. The key notes are Calabrian bergamot, that espresso coffee accord, and Indian tuberose mixed with Madagascar vanilla, cacao absolue or cardamom makes a dreamy scent combination for all year round!

Další takovou vůní, kterou jsem zbožňovala v létě a doteď mě nepustila, je Café Tuberosa od Atelier Cologne. Na květinové vůně moc nejsem, ale u hřejivé, kořeněné květinovky si dám říct. Vůni kávy miluju, a když takové kávové akordy přidáte do parfému, je to celkem tutovka, že se mi bude líbit. Kombinace složek v Café Tuberosa tvoří dokonalou vůni, kterou si budete užívat po celý rok. Hlavními nótami jsou kalabrijský bergamot, kávový akord a tuberóza. Když toto smícháte dohromady ještě spolu s madagaskarskou vanilkou, kakaem nebo kardamonem, získáte úžasnou vůni, kterou nebudete chtít přestat používat!

Velvet* from Commodity is a woody, oriental, smoky scent a bit sweeter but I don’t mind it at all. I love these mysterious, smoky scents similar like Eau Duelle from Diptyque, that’s a wonderful smoky, oriental vanilla or I just remembered Nirvana Bourbon from Elizabeth and James is a gorgeous smoky fragrance too. But back to Velvet, this perfume is infused with notes of roasted almond, coconut water, black amber, rose petals, vanilla flower, blond woods and many more. What can I say more, I love it. It’s a bit similar to Replica’s By the fireplace but a bit lighter. Velvet instantly lifts my mood when I spray it on me and every time I take a whiff I can’t help myself but think I smell damn good!

Velvet* od Commodity je dřevitou, orientální, kouřovou vůní, která je sice trochu sladší, ale to mi vůbec nevadí. Takový typ tajemných, kouřových parfémů můžu, taková je přesně Eau Duelle od Diptyque – krásná, kouřová, orientální vanilka – a nebo jsem si právě vzpoměla na Nirvanu Bourbon od Elizabeth and James, to je také krásná kouřová vůně. Ale zpátky k Velvet, tento parfém obsahuje mix složek jako jsou pražené mandle, kokosová voda, černý jantar, okvětní lístky růže, vanilkový květ, světlé dřevo a mnoho dalších. Co říci více, snad jen, že tuto vůni zbožňuju. Malinko mi připomíná parfém od Replica By the Fireplace, jen o trochu lehčí verzi. Pokaždé, když se s Velvet navoním, hned mi to zlepší náladu a říkám si, jak nádherně voní!

 

Let’s end this post on a sweet note with these two scents! The Un bois vanille by Serge Lutens is like a warm hug. It’s definitely a cozy, warm, powdery, oriental vanilla type of scent I love wearing it during colder seasons of the year. The combination of notes like benzoin, vanilla, coconut milk, musk, bitter almond, black licorice, sandalwood, tonka been, beeswax, guaiac wood is just insanely good! Another sweet scent I am a big fan of is the Primrose & Rye from the Jo Malone English Fields collection and I think it was the best limited collection they ever did. Wish they would bring some of the scents back! The Primrose & Rye is a rich, warm, powdery sweet scent with notes of vanilla, corn, rye, coconut, primrose, and mimosa. I dread the day I run out of this gem!

A sladká tečka na konec v podobě těchto dvou vůní! Un bois vanille od Serge Lutens bych přirovnala k hřejivému objetí. Rozhodně je to takový ten typ příjemné, hřejivé, pudrové, orientální vanilky, kterou si užívám zejména v chladnějším období v roce. Kombinace složek jako je benzoin, vanilka, kokosové mléko, pižmo, mandle, lékořice, santalové dřevo, tonka fazole, včelí vosk, guajakové dřevo je neskutečně dobrá! Další takovou sladší vůní, na kterou nedám dopustit, je Primrose & Rye z limitované kolekce English Fields od Jo Malone. A troufám si říci, že to byla jejich nejpovedenější kolekce vůbec. Kéž by alespoň některé vůně z této kolekce dali do stálé nabídky! Primrose & Rye je bohatou, hřejivou, pudrově sladkou vůní s nótami vanilky, kukuřice, žita, kokosu, petrklíče a mimózy. Děsím se dne, kdy by mi měl tento skvost dojít!

 

Well, it’s obvious I am into rich, oriental, woody scents preferably with notes of coconut. I rotate these on a daily basis depending on my mood. If you’re more into floral scents this post wasn’t probably your cup of tea but I still hope you’ve enjoyed it. What’s your go-to fragrance for fall?
* Post contains PR products.

Hmm, myslím, že je celkem zřejmé, jaký typ vůní u mě vede. Bohatá, orientální, dřevitá a pokud možno s kokosem. Těchto pět kousků střídám dle nálady a každý den si zpříjemňuji jednou z nich. Jestli jste spíše na květinovější vůně, tak tento článek asi nebyl pro vás tak zcela zajímavý, ale doufám, že jste si ho i tak užili. A jaké vůně si na podzim užíváte vy?
* Článek obsahuje PR vzorky.