Rediscovered Old Beauty Flames

Happy Sunday and welcome to a new post! The time has come and our mini-series with my fellow blogger friend Lucka is almost at the end but not just yet! You could have already enjoyed our thoughts on beauty consumerism, you’ve had a look into our beauty collections and seen our top ten beauty icons for this year as well as what we got rid of during our beauty declutter and today we will talk about old beauty flames we have rekindled during our no-buy September month!

Zdravím vás u nového článku a přeji vám krásnou neděli! Naše mini-série s mou blogerskou kamarádkou Luckou se pomalu chýlí ke konci, ale než tomu tak bude, ještě si pár článků užijete! Zatím jste se mohli dozvědět, co si myslíme o kosmetickém konzumu, nahlédli jste do našich kosmetických sbírek, ukázaly jsme vám také top desítku našich kosmetických ikon za rok 2018, víte už čeho jsme se zbavily při nedávné čistce naší kosmetiky, a dnes se podíváme na staré kosmetické lásky, které jsme si znovu zamilovaly během našeho nenakupovacího září!

My first rediscovered beauty item is this Victoria Beckham x Estée Lauder Eye Metals eyeshadow in the shade Bitter Clove. I am not gonna lie how disappointed I am there is no VB collection this year because it was excellent. The heavy luxe packaging, beautiful shades, top quality, and the Victoria vibe made it every beauty enthusiast’s dream. I’ve completely forgotten how beautiful this dark golden brown looks on my eyes. It’s more of a sheer subtle metallic foil rather than full on glitter eyeshadow. I like to wear Bitter Clove on its own or over another eyeshadow.

Mou první znovu objevenou kosmetickou láskou je oční stín Eye Metals v odstínu Bitter Clove z kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder. Nebudu tady nic zastírat, jak moc jsem zklamaná, že tento rok tato kolekce nebude, protože byla dokonalá. Ty těžké luxusní obaly, nádherné odstíny, super kvalita, a to vše v duchu Victorie dělalo dohromady naprosto úžasnou kolekci. Úplně jsem zapoměla, jak krásně na očích vypadá tento zlatavě hnědý stín. Spíše než klasický třpytkatý stín je to jeho odlehčená lesklá, metalická sheer verze. Bitter Clove nosím nejraději jen tak samotný, a nebo přes jiný oční stín.

The Kjaer Weis lip tint in Passionate* is another rediscovered item I fell for again. Love the strawberry pink shade! It adds a pretty natural looking tint to your lips, nourishes them and I love it for the days I can’t be bothered to wear lipstick but still want to add a bit of color to my lips.

Tint na rty od Kjaer Weis v odstínu Passionate* je mou další staronovou láskou. Zbožňuju ten jahodově růžový odstín! Rtům umí dodat krásně přirozenou barvu, vyživuje je a není nic lepšího, když se vám nechce vůbec líčit, ale i tak si chcete dodat trochu barvy.

 

My old/new powder blush love is this Chanel one in the shade Élégance. I love a good nude pink brown blush, this one has warm & orange undertones and adds a natural sheen to your cheeks. I used to wear it quite a lot but I reached for it less because of my cream blush obsession. It makes a perfect fall blush with its warm, orange undertones and I am so glad I’ve rediscovered this gem!

Mou staronovou tvářenkovou láskou je tato od Chanel v odstínu Élégance. Hezké růžové nude tvářence nikdy neodolám, tato má hřejivé & oranžové podtóny a tvářím dodá hezký přirozený lesk. Jeden čas jsem ji nosila téměř neustále, ale v momentě, kdy mě začaly více bavit tvářenky krémové, už jsem po ní zas tak často nesahala. Proto jsem nadšená, že jsem ji opět objevila, skvěle se totiž hodí právě na podzim.

I also fell for the Ombre Blackstar from By Terry again. These are hands down the best cream eyeshadow in a stick I have ever tried. I adore how soft & creamy they are, the pigmentation is fab and they are easy to blend. They are long wearing – no primer needed and they are my go-to eyeshadows when in a hurry. Because I know I can be done literally in seconds and it looks like I’ve put much more effort into my eye makeup than I really did. My fave shade is Bronze Moon a perfect golden brown with a shimmer finish.

Také jsem si opět zamilovala Ombre Blackstar od By Terry. Toto jsou ty nejlepší krémové stíny v tužce, které jsem kdy zkusila. Zbožňuju, jak jsou jemné & krémové, pigmentace je na jedničku s hvězdičkou a pracuje se s nimi tak jednoduše. Na očích mi vydrží po celý den – i bez primeru, a když chvátám, sáhnu právě po tomto stínu, protože vím, jak rychle se s nimi pracuje a výsledek pak vypadá, že jste si dali mnohem více práce, než tomu tak ve skutečnosti bylo. Mým nejoblíbenějším odstínem je Bronze Moon, perfektní zlatavě hnědá se třpytivým finišem.

 

This Diorific matte fluid in the mauve shade Charm is another rediscovered beauty flame of mine. It’s sadly from last year’s limited Christmas Dior collection so you can’t get it now but it’s always worth checking out these limited collections, I always find such beautiful gems! This fluid can be used as a matte liquid lipstick or a cream blush, it looks great both ways but because I am quite saturated in the cream blush department I use it as a lipstick the most. And the color makes it perfect for fall!

Další takovou znovu objevenou kosmetickou láskou je matný fluid Diorific v mauve odstínu Charm. Bohužel byl součástí loňské vánoční kolekce Dior, takže už asi nebude nikdy k dostání, nicméně jsem vám aspoň chtěla připomenout, že se vyplatí na tyto limitky podívat, protože zde vždycky objevím alespoň jeden skvělý kousek! Tento fluid lze použít jako matnou tekutou rtěnku nebo jako krémovou tvářenku. Ačkoli vypadá dobře jako rtěnka i tvářenka, já ho nejraději používám právě jako rtěnku, protože nedostatkem krémových tvářenek nějak extra opravdu netrpím. A díky tomu krásnému odstínu se skvěle hodí právě nyní na podzim!

And my last rediscovered item is again from the Victoria Beckham x Estée Lauder collaboration. It’s the lip gloss with a creamy finish in the warm nude brown shade Desert Heat. I love the non-sticky formula and how comfortable it is on the lips. It’s perfect over the Kjaer Weis lip liner in the Rose shade or other matte lipstick formulas. Because of the warm tone, it looks so good on the lips and makes every cooler toned lip product much more wearable. I don’t have anything like this in my collection and I have been enjoying wearing it since I’ve fallen for it again!

Můj poslední staronový objev je opět z kolaborace Victorie Beckham & Estée Lauder. Jedná se o lesk na rty s krémovým finišem ve hřejivém hnědém nude odstínu Desert Heat. Líbí se mi, že nelepí a jak moc je lesk na rtech příjemný. Skvěle se doplňuje s tužkou na rty od Kjaer Weis v odstínu Rose nebo matnými rtěnkami. Díky tomu teplejšímu tónu vypadá na rtech moc hezky a každá barevně chladnější rtěnka je v kombinaci s tímto leskem hned nositelnější. Nic takového ve své sbírce nemám, a tak si ho nyní užívám celkem často!

 

Hope you’ve enjoyed my rediscovered beauty flames as much as I’ve been loving using them again! Don’t forget to check out what gems has Lucka rediscovered in her blog post! You can look forward to our beauty wish lists in the upcoming blog post, so stay tuned!

Doufám, že vás mé staronové kosmetické lásky bavily stejně tak, jako si je užívám já! Nezapomeňte také mrknout k Lucce na blog, jaké poklady ve své sbírce znovuobjevila ona! V příštím článku už na vás budou čekat naše kosmetické nákupní seznamy, tak zůstaňte na příjmu!