What’s On My Autumn Beauty Radar

Hello and welcome to a new post! Today is the day and our beauty consumerism mini-series with Lucka is here with its last part. Because everything beautiful has to end we will say goodbye with an autumn beauty wish list featuring all of the beauty products we were lusting after and couldn’t get during our no-buy September! Be aware I won’t get everything listed below (I wish) it’s just a handy inspiration if I need anything or I am in the mood to treat myself. When I think about it it’s good to have such a list because there is a smaller chance you will go overboard while shopping for beauty. Let’s see what’s on my autumn beauty radar! Warning! My list is quite long maybe grab a coffee or whatever you fancy and enjoy 🙂

Vítejte u nového článku! Čas se nachýlil a dnes pro vás s Luckou máme poslední část naší mini-série o kosmetickém konzumu. Protože všechno krásné jednou musí skončit, rozloučíme se s vámi naším podzimním kosmetickým wishlistem se všemi lákadly, po kterých jsme toužily a nemohly si je během našeho nenakupovacího září dopřát! Berte prosím v potaz, že si nehodlám pořídit hned vše uvedené níže (kéž by), ale rozhodně to je dobrá inspirace, když něco budu potřebovat nebo si budu chtít udělat radost. Když nad tím tak přemýšlím, mít takový seznam kosmetických přání je šikovná věc, protože pak tolik nehrozí, že si koupím kosmetiku mimo seznam, kterou vlastně ani nepotřebuji. Tak se pojďme podívat, co je momentálně v mém kosmetickém hledáčku! Varování! Evidentně si toho přeji celkem dost, tak si dejte kávičku, nebo na co máte chuť, a můžeme začít 🙂

Why not start with something I’ve anticipated since I found out there will be a new Estée Lauder and their global beauty director Violette collection. It’s called La Dangereuse and as can be expected it’s beautiful. The Eye Gloss, Glitter Pot, and Deluxe Eye Crayon caught my eye the most. Previous Poppy Sauvage collection featured some wonderful items and if it’s available in Prague I wouldn’t hesitate to add a piece or two to my beauty collection for sure.

A proč si na začátek neukázat něco, na co se už dlouho těším? Konkrétně od doby, kdy jsem zjistila, že celosvětová beauty ředitelka Estée Lauder Violette bude mít tento podzim další kolekci. Jmenuje se La Dangereuse a jak by se dalo očekávat, je nádherná. Nejvíce mě zaujal lesk na oči, kalíšek s glittery a stíny v tužce. Předchozí kolekce Poppy Sauvage byla skvělá, a pokud bude v Praze dostupná i La Dangereuse, určitě nebudu dlouho váhat a jeden nebo dva kousky své kosmetické sbírce dopřeju.

I am also on a hunt for a new foundation brush. So far the Sephora PRO Featherweight Complexion brush # 90 caught my attention. I think in general Sephora has great quality brushes. The Dior Backstage Full Coverage Fluid foundation brush looks also promising. I already have a Blush brush from this Dior Backstage range and I am very satisfied.

Také jsem si řekla, že je na čase updatovat trochu mé štětce, zejména ty na makeup. Asi nejvíce mě zatím zaujal ten ze Sephory číslo 90. Obecně mi přijde, že Sephora má v nabídce velice povedené a kvalitní štětce. Slibně také vypadá štětec na makeup z řady Dior Backstage. Z této řady už mám štětec na tvářenku a jsem s ním hodně spokojená.

Let’s talk skincare! As you probably know I like to treat my skin. That’s why I have quite a few skincare products on my wishlist. I am on a hunt for a new setting mist and this Too Faced Hangover 3-in-1 Replenishing primer & Setting spray looks like it would be something I would enjoy. I had the Hangover primer and it was great. I love Boscia and their charcoal infused skincare products. Their Charcoal Pore-Minimizing Bio-Cellulose mask is definitely something I want to try next from this brand. Korean skincare is also always pretty sweet. One of my go-to brands is Skinfood. I love their Freshmade coconut face mask and the Black sugar honey wash off mask is just fab. Lucie told me this Black Sugar Perfect Splash mask is great and I am so curious to try it myself!

A nyní něco o té pečující kosmetice! Jak asi už jistě víte, ráda své pleti dopřávám jen to nejlepší. Proto mám na wishlistu trochu více pečujících produktů. Sháním nový fixační sprej, a tento Hangover 3 v 1 od Too Faced vypadá, že by mi mohl vyhovovat. Měla jsem dříve Hangover primer, a ten mi přišel skvělý. Značku Boscia a jejich produkty s černým uhlím jsem si velmi oblíbila. Jejich textilní maska je určitě něco, co chci brzy vyzkoušet. Korejská kosmetika mi vždycky sedla a ráda mou pleť hýčkám právě produkty Skinfood. Kokosová maska nebo i ta medová s cukrem jsou prostě skvělé. Lucie mě nalákala na jejich tekutou Black Sugar Splash masku – nemůžu se dočkat, až ji zkusím!

The cult classic Jet Lag mask from SUMMER FRIDAYS is so good and I am already intrigued by their latest release the exfoliating Overtime mask. Apparently, it smells heavenly. Everything with a jelly consistency just calls my name. Drunk Elephant brand is finally available in Europe (not the whole range though) and I am so tempted to get the Beste No.9 Jelly cleanser when I run out all of my backups. I am always keen on trying new cleansing oils and this frank body Anti-Makeup cleansing oil is definitely something I want to get. It’s infused with the good stuff like Vitamin E, Grapeseed oil, Coffee Seed Oil etc.

Nyní už kultovní klasika Jet Lag maska od SUMMER FRIDAYS se velmi povedla, a tak se není čemu divit, že mám zálusk i na jejich nejnovější počin – exfoliační Overtime masku. Prý voní nádherně. Kosmetika s želé konzistencí je něco, co mě vždycky dostane. Konečně už také máme v Evropě k dostání značku Drunk Elephant (bohužel ne všechny produkty) a až mi dojdou zásoby, láká mě jejich Beste želé odličovač č. 9. Ráda zkouším nové odličovací oleje, a tento od frank body je rozhodně něčím, co mě hodně zajímá. Obsahuje samé dobré složky jako vitamín E, olej z hroznových jadérek nebo třeba kávový olej apod.

But back to makeup! Surratt is a brand that really interests me, I already have a stick eyeshadow from this company and I love it. Their Lid Lacquer – an eye gloss inspired by a Japanese lacquer technique called urushi is just calling my name, especially the Shade called Kogecha. Ahh, how I love everything Kjaer Weis. This luxury, organic brand just keeps on tempting me. They recently came up with cream eyeshadows and the shade I like the most is Alluring – a medium gold with fine, light-reflecting shimmer.

Nyní se přesuneme zpět k makeupu! Surratt je značka, která mi přijde hodně zajímavá. Mám od nich doma stíny v tužce a nemůžu si na nic stěžovat. Hodně mě láká jejich Lid Lacquer – lesk na oči inspirovaný japonskou lakovací technikou urushi, ten v odstínu Kogecha vypadá přesně jako odstín pro mě. Ach, jak já zbožňuju vše od Kjaer Weis. Tato luxusní, organická značka mě snad nikdy nepřestane lákat. Nedávno přišli s krémovými očními stíny a nejvíce se mi líbí středně zlatý odstín s jemným, světlo odrážejícím leskem s názvem Alluring.

It wouldn’t be a proper wishlist without a lipstick in it, right? I know I gave myself a no-buy on lip products but I have recently used up two of my lipsticks I think I am allowed to treat myself to at least one. The Dior Lip Glow a color reviver lip balm is one of my favorite lip products ever and I’ve recently found out there is a new Rose gold shade. OMG!! Chanel never disappoints when it comes to lipsticks. The Le Rouge Crayon De Couleur in the shade Rose Violine looks just beautiful as well as their latest Rouge Allure Liquid Powder lipstick in the shade Avant-Gardiste. ILIA-Beauty is one of my go-to natural brands and this Satin Cream Lip Crayon in the shade Tainted Love is on my wishlist what seems like forever. The rose mauve shade looks so beautiful!

Co by to bylo za wishlist, kdyby na něm nebyly nějaké ty rtěnky, že? Vím, že jsem si dala zákaz nakupování čehokoli na rty, ale nedávno jsem dopotřebovala dvě z mých rtěnek, tak si myslím, že bych si alespoň jednou radost udělat mohla. Balzám na rty Lip Glow od Dior je už takovým mým holy-grail produktem a nedávno jsem zjistila, že je nově dostání v odstínu Rose Gold! Co se rtěnek týká, Chanel nikdy nezklame. Pastelka na rty Le Rouge Crayon De Couleur v odstínu Rose Violine vypadá moc hezky, stejně jako jejich nejnovější pudrová Rouge Allure Liquid Powder lipstick v odstínu Avant-Gardiste. Jednou z přírodních značek, která mě baví, je ILIA Beauty. Pastelku na rty Satin Cream Lip Crayon v odstínu Tainted Love mám na wishlistu už celou věčnost. Tento růžový mauve odstín vypadá překrásně!

I am also very curious about this latest By Terry Nude-Expert Duo Stick foundation – it’s a half foundation, half highlighter product for a radiant matte complexion. I’ve loved their CC cream and Light-Expert Click brush foundation so this would be perfect to try. I already have a cream blush from Laura Mercier at home and I adore it! The Blush Colour Infusion in the shade Fresco – a nude with a sheen finish – is definitely something very high on my list!

Na co jsem opravdu hodně zvědavá, je nejnovější makeup od By Terry Nude-Expert Duo Stick foundation – je to napůl makeup, napůl rozjasňovač s matným, ale rozjasněným finišem. Z By Terry makeupů jsem si hodně oblíbila jejich CC krém a Light-Expert makeup ve štětci, takže mě tato novinka opravdu láká. Jednu tvářenku, a to krémovou, od Laura Mercier doma už mám a nemůžu ji přestat chválit! Její nejnovější počin pudrová tvářenka Blush Colour Infusion je na mém wihlistu hodně vysoko. Nude odstín Fresco s sheen finišem vypadá božsky!

I am sadly almost out of my red Chanel nail gloss and since it was a limited edition I can’t get any more I have to look for something else. These red nail polish options from Chanel and Dior look very promising.

Bohužel mi dochází můj nejoblíbenější lak (nebo tedy spíše lesk) na nehty Chanel Nail gloss, a jelikož to byla limitka, už není k sehnání, a já se musím porozhlédnout jinde. Slibně vypadají všechny tyto laky od Chanel a Dior.

And the best for last! Natural brand Kosas from LA has been on my beauty radar for a long time. I am desperate to try their Tinted Face Oil – a lightweight hydrating foundation with a velvet finish which would be perfect for winter! Their cream and powder duos look amazing as well – my fave is the cream blush/highlighter in a bronze shade Tropic Equinox. Of course, there is a lipstick I am so tempted to get – the Kosas Weightless Lip Color – in the shade Rosewater a dusky rose that’s definitely on my beauty radar.

A to nejlepší jsem si nechala na konec! Přírodní značku z LA s názvem Kosas okukuji už nějakou chvíli. Nemůžu se dočkat, až vyzkouším jejich Tinted Face Oil – lehounký hydratační makeup se sametovým finišem, který by byl určitě perfektní na zimu! Jejich krémová a pudrová dua také nevypadají k zahození – nejvíce se mi asi líbí krémová tvářenka/rozjasňovač v bronzovém odstínu Tropic Equinox. No, a jak jinak, nemůže mi zde chybět ani Kosas rtěnka. Slyšela jsem na ně samou chválu a nejvíce mě láká růžový odstín Rosewater.

Well, that was the last item on my beauty wishlist and that means only one thing, our beauty consumerism mini-series is really at the end. Hope you’ve enjoyed it as much as I’ve enjoyed collaborating with my fellow blogger friend Lucka.  You could have read about our top ten beauty icons of 2018 as well as see what’s in our beauty collections. We’ve shown you our rediscovered old beauty flames and what we got rid of during our declutter. Don’t forget to check out what’s on Lucie’s autumn beauty wishlist! Btw if you saw my recent Stories on IG, you must have seen I’ve already treated myself to a few items from my list. Have a wonderful autumn!

Tak, a to byl poslední kousek z mého wishlistu, což znamená jediné, naše mini-série o kosmetickém konzumu je opravdu u konce. Doufám, že vás bavila stejně jako mě bavilo spolupracovat s mou blogerskou kamarádkou Luckou. Mohli jste si přečíst o naší top desítce kosmetických ikon za rok 2018 nebo také nahlédnout do našich kosmetických sbírek. Ukázaly jsme vám naše staronové kosmetické lásky a čeho jsme se zbavily při naší nedávné kosmetické čistce. Nezapomeňte se také podívat k Lucii na blog, co má ona na jejím podzimním wishlistu! Jen tak mimochodem, pokud jste si všimli ve stories na mém IG, nějakými z těchto kosmetik výše, jsem si už radost udělala. Tak hezký podzim!