Autumn Beauty Staple – The Warm Toned Eyeshadow Edit

Happy Sunday and welcome to a new post! Autumn is here with its fallen leaves, cozy knits, candle time and moments spent enjoying spice pumpkin lattes and other warm beverages. At least that’s what makes my autumn complete. When it comes to autumn beauty, warm eyeshadows are just perfect for this season. These shades compliment my brown eyes so well, that’s why I wear them all year round and not only in autumn. I have quite an array of my warm toned gems and I thought why not show you the creme de la creme shadows in my beauty collection. Maybe you get some autumn inspiration for your makeup bag!

Vítám vás u nového článku a přeji hezkou neděli! Podzim je zde a spolu s ním i období spadaného listí, hřejivých pletenin, pálení svíček a chvilek u dýňového latté a jiných teplých nápojů. To vše dělá můj podzim ještě lepším. Co se podzimního líčení týká, teplé oční stíny se na toto období hodí dokonale. Já jim dávám přednost, protože mi přijde, že skvěle doplňují mé hnědé oči, a proto je nosím celoročně, a ne jen na podzim. Ve své sbírce jich mám celou řadu, tak jsem si řekla, proč vám ty nej kousky dnes neukázat. Možná se necháte inspirovat a nějakým si uděláte radost!

Modern Renaissance palette from Anastasia Beverly Hills is already a cult classic amongst warm toned shadows. You can’t go wrong with ABH shadows – they are buttery soft, blend amazing, pigmentation is fab – kickback is quite noticeable but it’s definitely worth it! Modern Renaissance is without any doubt my ultimate fave from ABH palettes.

Paletka Modern Renaissance od Anastasia Beverly Hills je už mezi paletkami takovou kultovní klasikou. S ABH stíny nemůžete šlápnout vedle – jsou máslově jemné, nádherně se blendí a jsou krásně pigmentované – práší trošku více, ale za tu kvalitu to vážně stojí! Modern Renaissance je rozhodně mou nejoblíbenější z ABH paletek.

 

If you don’t want to restrain your choices you can always create your own palette as I did! Because I knew I already like the quality of ABH shadows I went for their single shadows – Caramel, Custard, Birkin & Cognac. It’s my perfect warm toned nude eyeshadow palette. For more info and swatches have a look my post dedicated to this gem.

Jestli tak úplně na paletky nejste a nechcete se omezovat tím, co už v nich je za odstíny, vždycky si můžete sestavit vlastní paletku jako já! Protože jsem věděla, že jsem spokojená s kvalitou ABH, sestavila jsem si paletku ,,na míru” z jejich jednotlivých stínů – Caramel, Custard, Birkin & Cognac. Je to taková moje perfektní hřejivá nude paletka. Věnovala jsem jí celý článek, takže jestli se chcete inspirovat, mrknout na swatche, tak můžete zde.

 

Kjaer Weis is one of my favorite natural, organic brands and their eyeshadow in the brownish-gold shade called Magnetic is just perfect for the everyday makeup look. It has just the right amount of warmth to it and it’s one of those shades that look beautiful on their own. If you’re curious about this one you can see swatches and read more about this shadow here.

Kjaer Weis patří mezi mé oblíbené přírodní, organické značky a jejich oční stín v zlatavě hnědém odstínu s názvem Magnetic se skvěle hodí na každodenní líčení. Té hřejivosti má v sobě tak akorát a je to jeden z takových těch stínů, které vypadají moc hezky samy o sobě. Jestli vás tento kousek zaujal, můžete se dozvědět více zde.

 

If cream eyeshadows are your go-to formula this Charlotte Tilbury Eyes To Mesmerise one in a rich, warm coppery gold shade called Bette will make an awesome warm toned option for you. They blend quick and easy and I love the metallic copper finish on my eyes.

Pokud preferujete spíše krémovou konzistenci, tak oční stín Eyes to Mesmerise od Charlotte Tilbury v teplém měděném odstínu s názvem Bette bude tou správnou volbou. Blendí se jednoduše a rychle a měděný metalický finiš vypadá na očích moc hezky.

 

The NARSissist Wanted palette can’t be missing in this post! I love the shades, quality, how it wears and blends. It’s without a doubt my most used palette since I got it in late spring. The name doesn’t lie and because it’s a limited item – annoyingly often out of stock – I highly recommend checking out NARS website if this palette isn’t available. As I am writing this post it’s in stock – so hurry up!

V tomto článku samozřejmě nemůže chybět ani NARSissist Wanted paletka! Zamilovala jsem si odstíny, kvalitu, celkovou výdrž, vzhled a jak lehce se s nimi pracuje. Bezpochyby je to má nejpoužívanější paletka od pozdního jara, kdy jsem si ji pořídila. Samotné jméno paletky Wanted je velice trefné, protože je po ní velká sháňka! Tato limitka totiž většinou není k sehnání. Jestli na ni máte zálusk, vyplatí se občas mrknout přímo na web NARS, jestli ji zrovna nemají. Právě teď, když píšu tento článek, k dostání je – tak neváhejte!

 

The Surratt Smoky Eye Baton is a warm-toned pencil shadow option I want to tell you about. As the name suggests this dual-ended eye pencil is perfect for creating a smoky eye. I love the copper shade Etincelle – it has a beautiful brown soft eye pencil on the one end and a matching copper eyeshadow on the other. I usually use only the eyeshadow and I love how it’s pigmented, easy to use, the staying power and just everything about it really.

Smoky Eye Baton od Surratt je dalším hřejivým pokladem v mé sbírce, který má podle mě cenu vám ukázat. Jak již název napovídá, tato oboustranná tužka na oči se perfektně hodí pro vytvoření kouřového líčení. Já si oblíbila měděný odstín Etincelle – na jednom konci má moc pěknou měkkou hnědou tužku a na druhém měděný oční stín. Většinou ale používám nejvíce jen ten stín – je moc hezky pigmentovaný, jednoduše se s ním pracuje, vydrží na očích po celý den a nemám mu co vytknout.

 

Aren’t all of these beautiful? What are your go-to eyeshadows for this season? Mine are definitely all of these warm-toned shades and I would say they make a perfect addition to every autumn makeup look!

No, nejsou všechny tyto stíny překrásné? Jaké preferujete na podzim vy? Já jsem rozhodně na ty teplejší odstíny a řekla bych, že skvěle doplní každé podzimní líčení!