Why Is Activated Charcoal So Good For Your Skin

Welcome to a new post! I think it was about time to talk about skincare again. Since I have started incorporating into my routine products with a super ingredient called activated charcoal I realized how much it really suits my skin. I see it being used in skincare products more and more and I totally get the hype around it!

Vítejte u nového článku! Myslím, že už bylo na čase vám zase něco napsat o pečující kosmetice. Konkrétně o té, která obsahuje jednu z nyní tak v kosmetice oblíbených super složek, a to černé uhlí. Od té doby, co jsem ji začlenila do mé rutiny, jsem si všimla, jak moc mé pokožce vyhovuje. V pečující kosmetice se tato složka začíná objevovat více a více a naprosto to chápu, protože já si ji také zamilovala!

So what’s the magic behind activated charcoal? First of all, it’s not new it has been used in hospital emergency rooms to treat blood poisoning or overdoses because it has the magical ability to absorb toxins before it even enters the bloodstream. It works in skincare in a similar way – basically as a magnet that attracts & absorbs toxins, dirt, oil, chemicals, bacteria, and pollutants on the surface of your skin. You just wash off all of these nasty things after treating your skin to a product with activated charcoal. It’s a perfect skincare ingredient for someone living in a city. What are the main benefits? It unclogs pores, detoxifies & brightens the skin, balances oily skin, treats acne and acts also as a gentle exfoliant. Told you, it’s pure magic!

A co je tajemstvím černého uhlí? Nejprve bych chtěla zmínit, že to není kdejaká novinka, ale že se už dávno používá na pohotovostech v nemocnicích k ošetření otravy krve nebo předávkování, protože má tu kouzelnou schopnost vstřebávat jedy ještě dříve, než se dostanou do krevního oběhu. No, a u pečující kosmetiky funguje obdobně – v podstatě jako magnet, který přitahuje & vstřebává z povrchu pokožky všechny toxiny, nečistoty, olej, chemikálie, bakterie a látky ze znečištěného prostředí. Vy je pak po použití nějakého produktu s černým uhlím už jen smyjete z obličeje. Pečující kosmetika s touto složkou je tedy ideální pro každého, kdo žije ve městě. A jaké jsou hlavní výhody této super složky? Uvolňuje póry, detoxikuje & rozjasňuje pleť, mastné pleti dodává rovnováhu, je také dobrá v boji proti akné, a také funguje jako skvělý šetrný exfoliant. Vidíte, je to naprosto skvělá záležitost!

Boscia a natural skincare brand makes a whole array of products with activated charcoal including one of my favorite cleansers the Detoxifying Black Cleanser. It’s a black charcoal cleanser (it’s really black as you can see in the picture below) that warms upon contact to open the pores. I have to say this warming effect is very pleasant. The cleanser minimizes pores, cleanses the skin, exfoliates, reduces excess oil, detoxifies and brightens the complexion. This skincare gem contains ingredients like black activated charcoal, vitamin C, P, Artichoke leaf extract and glycolic acid. I can’t stop raving about it, because it’s that good and I recommend it to everyone. I love how it makes my skin glow, smooth and even toned. It’s even good for sensitive skin so don’t let you scare you from trying. The good news is our Czech Sephora carries Boscia, not all of their products, but at least I can get this fab cleanser over there.

Přírodní značka pečující kosmetiky Boscia má ve své nabídce celou řadu produktů s černým uhlím včetně jednoho z mých nejoblíbenějších odličovačů Detoxifying Black Cleanser. Tento černý odličovací produkt (je vážně černý, jak můžete vidět na fotce níže) díky hřejivému efektu krásně uvolňuje póry. Musím říci, že tento efekt je moc příjemný. Tento odličovací gel zmenšuje póry, čistí pleť, exfoliuje, odstraňuje nadbytečný maz, detoxikuje a rozjasňuje pleť. Obsahuje složky jako je černé uhlí, vitamín C, P, výtažek z listů artyčoku a kyselinu glykolovou. Nemůžu ho přestat chválit, protože je vážně tak skvělý a doporučuji ho každému. Líbí se mi, jak umí mou pleť rozjasnit, vyhladit a sjednotit. A zvládne ho i citlivá pleť, takže se nemusíte bát ho zkusit. Dobrou zprávou také je, že je značka Boscia k dostání v české Sephoře, ne tedy všechny produkty, ale alespoň zde seženu tento skvělý odličovač.

 

Another activated charcoal product I fell for is the daily superfoliant* from Dermalogica. It’s a powder exfoliant – you mix it with a bit of water to get a creamy paste and then you massage your skin with it. It’s a very gentle exfoliant and you can use it literally daily. This superfoliant deep cleanses and resurfaces the skin and leaves it smooth, it also absorbs environmental pollutants and detoxifies pores thanks to activated Binchotan Charcoal and guards the skin against premature aging caused by damaging effects of pollution. My skin really enjoys all of the benefits of this exfoliant – and it quickly became a staple of my skincare routine. I am now into my second one and I adore how it makes my skin smooth, clear, glowing and just healthy!

Dalším takovým produktem s černým uhlím, který jsem si totálně zamilovala, je daily superfoliant* od Dermalogica. Jedná se o práškový exfoliant, který v dlani smícháte s trochou vody, abyste dostali krémovou pastu, a tou pak masírujete vaši pokožku. Exfoliant je to velmi jemný a doslova ho můžete používat každý den. Umí pleť hloubkově pročistit, vyhladit, ale i zbavit nečistot ze znečištěného prostředí a detoxikovat póry díky černému uhlí Binchotan. Tím tak chrání pleť před předčasným stárnutím způsobeným škodlivými vlivy znečištěného prostředí. Má pleť si užívá všech jeho benefitů, a tento exfoliant se poměrně rychle stal stálicí v mé pečující rutině. Nyní už používám druhé balení a zbožňuju, jak je má pleť hladká, čistá, rozjasněná a prostě vypadá zdravě!

 

I also like to incorporate charcoal face masks into my skincare routine. The first one I like is again from Boscia. They have great products with activated charcoal overall, even a cleansing balm! I would get it right away if it was available here. This Luminizing Black mask is a peel-off mask with activated charcoal it’s good for minimizing pores, brighter and clarified skin. It also contains vitamin C and all in all it’s a nice detoxifying face mask. The second one called Clear improvement Active Charcoal mask is from Origins. It’s a deep cleansing face mask that minimizes pores, removes excess oil, deals with an uneven texture. I have to say I wasn’t that impressed after I have tried it for the first time but then my skin looked very nice in the morning after so it clearly had to have done something. One thing I would recommend with activated charcoal is to be cautious if your skin is sensitive or dry – it could dry out your skin more and that’s not something we want in colder months. My skin is quite normal at the moment but it’s getting a bit dry approaching colder months so I don’t use these products every day – the cleanser and exfoliant a few times a week and the face masks are every two weeks just enough.

Pleťové masky s černým uhlím si dopřávám také ráda. První, která mě baví, je opět od značky Boscia. V nabídce mají hned několik produktů s černým uhlím, dokonce i odličovací balzám! Kdyby byl u nás k dostání, tak bych neváhala ani sekundu. Tato rozjasňující slupovací černá maska umí minimalizovat póry, rozjasnit pleť díky vitamínu C a odstranit nečistoty. Když to shrnu, tak je to moc příjemná detoxikační maska. Druhá, kterou jsem si oblíbila, je od Origins a jmenuje se Clear Improvement Active Charcoal mask. Hluboce čistí pleť, minimalizuje póry, odstraňuje přebytečný maz a umí ji také vyhladit. Musím přiznat, že jsem po prvním použití zas až tak ohromená nebyla, ale ráno poté má pleť vypadala moc hezky, takže se nadšení dostavilo až ono ráno. Jestli máte suchou a citlivější pleť, doporučila bych vám být opatrnější při používání produktů s touto složkou – takové produkty by vám např. mohly pleť více vysušovat, a to v zimě není ideální. Má pleť je nyní normální, ale jak teploty klesají, tak vidím, že začíná být sušší, takže takové produkty nepoužívám každý den – odličovač a exfoliant párkrát do týdne a masky mi stačí použít jednou za dva týdny.

Well, this skincare ingredient quickly became my fave. Which ingredients does your skin enjoy the most? Have a beautiful day!
* Post contains PR products.

Musím říci, že jsem si v kosmetice černé uhlí velice rychle oblíbila. Jaké složky si zamilovala vaše pleť? Mějte krásný den!
* Článek obsahuje PR produkty.