What’s On My October Makeup Menu

Happy Sunday and welcome to a new post! The time has come and we will have a look at another makeup menu, this time the October one. It’s a mix of well-tested faves with one rediscovered product plus one latest addition to my beauty collection. Enjoy!

Přeji vám hezkou neděli a jak jinak, než novým článkem! Opět nastala ta chvíle, kdy se spolu podíváme na další makeupové meníčko, tentokrát už to říjnové. Dnes tedy uvidíte mix osvědčených stálic spolu s jedním znovuobjeveným produktem a jedním nejnovějším přírůstkem. Tak příjemné počtení!

As usual, we will go through all of the products in the same order I would apply them. The base is first up and that would be the Dior Backstage Face and Body foundation in the shade 1N. I still adore this lightweight foundation, it looks natural on the skin, is very long lasting and I’ve used it this month quite a lot alongside with the Skin Tint from Glossier. That one is great for a quick minimal makeup when you’re rushing and you don’t want to worry about blending. And for concealer, I usually go for my trusty one from Glossier. I am half way through it and I have to find something else I love that much pretty soon because Glossier still hasn’t sorted out their shipping situation.

Jako obvykle vám všechny produkty ukážu ve stejném pořadí, jako je nanáším při líčení. A začneme s makeupem, konkrétně tím Face and Body z řady Dior Backstage v odstínu 1N. Tento lehounký makeup mě stále nepřestal bavit, konečný finiš je na pleti hezky přirozený, výdrž je také obdivuhodná, a tento měsíc jsem Face and Body ještě spolu se Skin Tintem od Glossier používala snad nejvíce. Skvěle se hodí pro takové to rychlé, minimální líčení, kdy nemáte času nazbyt řešit dokonalé blendění. Co se korektoru týká, tak nikoho nepřekvapím, mojí srdcovkou je stále ten od Glossier. Ale už jsem za půlkou a měla bych začít hledat něco podobně skvělého. A to velmi brzy, protože k nám Glossier stále nezasílá.

I’ve been loving using my rediscovered Chanel bronzer with that beautiful camelia embossing. I got recently this Blush trio from Anastasia Beverly Hills in Pool Party and I love all of the shades in it. They are beautifully pigmented as expected and a little goes a long way. These powder blushes blend like a dream and I like how pretty they look on the cheeks. There is a gorgeous mauve shade, a cool toned pink with some gold shimmer and a peachy pink. This trio makes a perfect addition to my very small powder blush collection.

Tento měsíc mě hodně bavilo líčit se jedním z mých znovuobjevených kousků, a to bronzerem od Chanel s motivem krásné kamélie. Nedávno jsem si pořídila toto tvářenkové trio Pool Party od Anastasia Beverly Hills – najdete v něm samé krásné odstíny. Jak by se dalo očekávat, pigmentace je na jedničku a stačí použít opravdu trochu. Blendí se nádherně a na tvářích vypadají dokonale. V triu je krásný mauve odstín, další je taková studenější růžová se zlatým shimmerem a broskvově růžová. Toto tvářenkové trio bezpochyby doplňuje mou skromnou sbírku pudrových tvářenek.

 

Moving on to the eyes I won’t surprise you with my ABH warm-toned eyeshadow palette. I’ve recently dedicated to this autumn staple and other eyeshadow options a whole post. Feel free to have a read in case you’ve missed it. And to finish my eye makeup I’ve been reaching either for the more natural option the Lash Slick from Glossier or the more intense one the Climax mascara from NARS.

Nyní se přesuneme k očím, kde vás paletka teplých stínů od ABH už snad ani nemůže překvapit. Této podzimní nezbytnosti a ještě dalším očním stínům jsem nedávno věnovala celý článek. Kdyby vám náhodou unikl, tak ho máte tady. No, a k dokončení líčení jsem nejčastěji sahala po Lash Slick od Glossier, dělá krásné, dlouhé přirozené řasy. Když se mi zachtělo více objemu a intenzity, tak k tomuto účelu mi výborně posloužila NARS Climax řasenka. 

 

It’s powder time! I think I don’t have to tell you anymore how great this Hyaluronic Hydra powder from By Terry is. But in case you haven’t heard about it, it’s a caring loose powder infused with hyaluronic acid to give you a matte, but velvet skin and set your makeup. It’s best applied in circular motions to enjoy all of the benefits of this gem!

V tento moment nastala chvíle pro pudr! Jak moc skvělý je sypký pudr s kyselinou hyaluronovou od By Terry vám už asi moc opakovat nemusím. Tak jen pro ty, kdo o něm ještě nic neslyšeli, jedná se o pečující sypký pudr, který umí pleť zmatnit, ale zároveň ji udělá takovou sametovou, a také zafixuje líčení. Abyste si užili všechny jeho výhody, je nejlepší ho do pleti zapracovat krouživými pohyby.

I always do my brows after powder. There’s a simple reason – this way the powder won’t stick to my brows. The Diorshow Bold Brow is the closest dupe to Boy Brow from Glossier and I really enjoy it! It gives color and shape to my brows but still looks natural.

Obočí přichází na řadu vždy až po pudru, a to z jednoho prostého důvodu – pudr tak nemá šanci zachytit se na čerstvě upraveném obočí. Řasenka na obočí Diorshow Bold Brow umí velmi přirozeným způsobem dodat obočí barvu a tvar, proto mi přijde tak podobná s Boy Brow od Glossier.

The Hyaluronic Sheer Rouge lipstick from By Terry is probably my favorite lipstick in my collection. It moisturizes, smooths, plumps and protects the lips thanks to hyaluronic acid. It feels so comfortable when I have this lipstick on my lips. It’s a creamy but pigmented lipstick and my go-to shade is Dare to Bare – a perfect pinky mauve. I wear it all the time because I simply know it suits me so well. Also, this lipstick is just perfect for colder weather. I got it last winter, my lips were suffering from dryness but with this gem not anymore!

Mou nejoblíbenější rtěnkou je v poslední době Hyaluronic Sheer Rouge od By Terry. Rty hydratuje, vyhlazuje, vypadají šťavnatě a chrání je díky kyselině hyaluronové. Na rtech je neskutečně příjemná. Konzistencí je hodně krémová a krásně pigmentovaná – mým odstínem je Dare to Bare – jak jinak, než růžová mauve. Sahám po ní opravdu velmi často, protože mi sedne dokonale. Jako bonus navíc je tato rtěnka na zimu jak dělaná. Pořídila jsem si ji loni v zimě, kdy jsem měla celkem často suché rty, ale tento zázrak si s tím díky svým hydratačním schopnostem dokázal bez problému poradit!

And that’s everything on my makeup menu. What gems are on yours?

A to je z mého makeupového meníčka vše. Jaké poklady máte na tom vašem?