Natural Beauty – The Kosas Color & Light: Cream Palette Review

Hello and welcome to another post! As a cream product enthusiast, I get super excited when I see one, especially when it’s from a natural beauty brand such as Kosas Cosmetics. This brand was on my radar for a while and when I found out Naturisimo stocks their products, I knew I had to treat myself to something. Let’s talk Kosas!

Vítejte u nového článku! Když objevím nějaký nový krémový produkt, jsem pokaždé nadšená, obzvláště jedná-li se o nějaký z řad přírodních značek jako je právě Kosas Cosmetics. Tato značka mě zaujala už před nějakou dobou, a když jsem zjistila, že je dostupná na Naturisimo, hned jsem věděla, že si něčím musím udělat radost. Tak si pojďme o Kosas říci více!

Kosas was founded by Sheena Yaitanes in sunny L.A  in 2015. Their products are consciously formulated with natural ingredients for extreme nourishment and supreme luxury. When you get something from this brand you really get the best quality. Their products aren’t tested on animals and are also free from parabens, phthalates, preservatives, synthetic fragrances or mineral oil. Kosas products aim is to protect, hydrate, soothe and heal the skin the natural way. I like the philosophy behind the brand – their purpose is to cultivate beauty on every level – physical, energetic, intellectual and soul aka ,,kosas” of the self.

Značku Kosas založila v roce 2015 ve slunečném LA Sheena Yaitanes. Produkty této značky jsou vědomě vyráběny z přírodních složek tak, aby dokonale hydratovaly pleť a byly té nejvyšší luxusní kvality. Můžete si být jistí, že když si od Kosas něco pořídíte, že dostáváte to nejlepší. Jejich produkty nejsou testovány na zvířatech a neobsahují parabeny, ftaláty, konzervanty, umělé vůně nebo minerální olej. Produkty Kosas mají za cíl sílou přírody pleť chránit, hydratovat, zklidňovat a hojit ji. Filozofie značky mi přijde povedená – neexistuje pouze fyzická krása, ale je třeba zkrášlovat se na každé úrovni – té fyzické, energické, intelektuální a duše tj. ,,kosas” vlastního já.

When I was deliberating what to get – be aware Kosas products are very high in demand here in Europe and you’re not guaranteed to find everything in stock at all times – I decided to go for one of their Color & Light: Creme palettes. What I find great is they offer also powder palettes for those who aren’t that into cream formulas. I chose the blush and highlighter bronzer duo in the shade Tropic Equinox. It has a lightweight creamy consistency, I find it quite pigmented but you can build it up even more. I adore this bronzey duo because it’s the best for the sun-kissed complexion. This cream product is enhanced with nourishing face oils including marula, rosehip seed, grape seed, green tea, and myrrh. I am very impressed with how beautifully it looks on my skin, especially the highlighter gives you such a natural lit-from-within glow. I prefer to apply it with my fingertips like with my other cream products. The lasting power is also quite impressive I haven’t noticed it would start disappearing from my face at all. I also wanted to mention how pleasing I find the overall minimalistic aesthetic of this brand. The sturdy, black & white packaging looks very chic!

Když jsem tak uvažovala, co od této značky vyzkoušet jako první – což nebylo zas až tak lehké, protože jsou produkty Kosas dost často vyprodané vzhledem k vysoké poptávce v Evropě – nakonec jsem si vybrala jednu z jejich Color & Light: krémových paletek. Co mi přijde skvělé, že nabízejí i pudrové paletky pro ty, kdo zas až tak krémovým produktům neholdují. Nejvíce mi padlo do oka bronzové duo tvářenka/rozjasňovač v odstínu Tropic Equinox. Oba produkty mají lehkou krémovou konzistenci, pigmentace mi přijde tak akorát, jak byste si přáli, ale lze je bez problému vrstvit. Bronzové rozjasňující produkty používám ráda a v podstatě celoročně. Tento je obohacený o výživné olejíčky jako je ten marulový, šípkový, hroznový, myrhový a olej ze zeleného čaje. Co mě u tohoto dua nadchlo je, jak krásně a přirozeně na pleti vypadá. Zejména rozjasňovač umí pleť rozzářit takovým velmi přirozeným způsobem. Jako u mých ostatních krémových produktů, nanáším tento nejraději mými prsty. Co se výdrže týká, tak v tomto tato dvojka také nezklamala. Na pleti vydrží po celý den a nestalo se mi, že bych si všimla, že mi mizí z tváře. Ještě bych chtěla krátce zmínit, že se mi celkově líbí minimalistická estetika této značky. Pevný, černobílý obal na pohled působí velmi chic!

This cream duo got me interested in trying more Kosas products. The Tinted Face Oil is definitely on my radar – I am just waiting to finish something to justify getting a new base product. Anyway, I heard it’s an amazing product that self-adjusts to your skin tone – you just choose one of the 10 shades. It is supposed to give you light to medium coverage with a velvety finish. It has my name written all over it for sure! I am also keen on trying one of their lipsticks – not sure which shade yet, but Undone or Rosewater look like they would suit me. Maybe you still remember Kosas products from my autumn beauty wishlist. I am glad I treated myself to one of them and that I made a good choice.

Rozhodně mě tato zkušenost nalákala na další produkty z Kosas nabídky. Co mám v plánu určitě vyzkoušet, je jejich tónovaný olej – jen čekám, až něco vypotřebuji, abych si ho mohla pořídit. Každopádně jsem na něj slyšela jen samou chválu, prý se dokáže přizpůsobit tónu pleti – stačí si jen vybrat jeden z deseti odstínů. Krytí prý má lehké až střední se sametovým finišem – to zní jako něco pro mě! Také mám zálusk na nějakou z jejich rtěnek – ještě si nejsem jistá odstínem, ale Undone nebo Rosewater vypadají, že by mi mohly sednout. Možná si Kosas ještě pamatujete z mého podzimního kosmetického wishlistu. Jsem ráda, že jsem si jeden produkt z wishlistu mohla již odškrtnout a že má volba byla dobrá.

 

 

Well, after trying their cream blush/highlighter duo this brand definitely piqued my interest. What about you, have you heard or tried anything from this natural beauty brand?

Musím říci, že mě značka Kosas velmi příjemně překvapila a nalákala zkusit víc. A co vy, znáte tuto značku nebo jste od ní dokonce něco již zkusili?