A Look Back At October

Welcome to a new post! October is behind us and we are that closer to Christmas. I am so excited about December and the Liberty advent calendar  – if you saw my stories on IG you must have seen how beautiful it looks. Can’t wait to open it with you on my IG stories every day in December. This advent calendar is definitely the best for someone who loves to try interesting, niche brands. I had it last year and it was great! But back to October and let’s see what I have been up to!

Vítejte u nového článku! Říjen je za námi, a to znamená jediné, Vánoce se blíží. Co si budeme nalhávat, už teď se nemůžu dočkat prosince a letošního adventního kalendáře Liberty – jestli jste ho zachytili na mých stories na IG, tak jste museli vidět, jak krásně vypadá. Nemůžu se dočkat, až ho s vámi začnu na stories otevírat. Tento adventní kalendář bezpochyby potěší každého, kdo rád zkouší zajímavé niche značky. Měla jsem i ten loňský a byl skvělý! Ale zpět k říjnu, a co se v něm událo!

 

Even though the past month was a busy one I still managed to have a coffee & cake date with my little son, take a few relaxing baths or enjoy a cozy candlelight – btw. this candle from & Other Stories smells amazing!

Ačkoli byl předešlý měsíc celkem busy, i tak se mi podařilo užít si kávičku & dort s mým synkem, dát si pár příjemných koupelí a zapálit několik svíček – mimochodem tato z & Other Stories voní dokonale!

 

The French fashion brand Sézane has been one of my go-to brands when it comes to quality pieces! I treated myself to a few items but I love the jumper the most! I always know I get the best when I get something from Sézane and also not everyone has it because they change their capsule collections quite regularly.

Francouzský obchod Sézane jsem si oblíbila už dávno, protože vím, že zde pokaždé objevím kvalitní kousky! Udělala jsem si radost pár věcmi, ale nejvíce u mě vede svetr! Nakupovat u nich je už taková sázka na jistotu, a také je fajn, že takové věci nemá kde kdo, protože jejich mini kolekce obměnují velmi pravidelně.

Let’s see what I have discovered beauty-wise this past October!

Nyní se podíváme, co jsem v říjnu objevila za kosmetické poklady!

We will start with haircare and focus on the brand Alterna Haircare. This luxury haircare brand isn’t completely new to me, I have tried a few things from them in the past and I was very curious about their Caviar Volume range I got sent to try. The Multiplying shampoo & conditioner* are great, I am almost out of these two and I love how they make my hair soft, volumized and healthy looking. I also like the scent! The Multiplying Styling Mist* is great too, you spray it on damp hair and blow dry it – it gives nice volume and light hold to my hairstyle and I have to admit I love using this extra step in my hair care!

Začneme s péčí o vlasy a zaměříme se na značku Alterna Haircare. Tato značka luxusní vlasové kosmetiky zas tak zcela nová pro mě není. V minulosti jsem od této značky pár produktů již měla, a o to více jsem byla zvědavá na jejich kaviárovou řadu pro objem vlasů, kterou jsem dostala k vyzkoušení. Šampon & kondicionér pro objem vlasů* jsou skvělé, už je mám skoro celé vypotřebované a líbí se mi, jak jsou mé vlasy po jejich použití hebké, plné objemu a vypadají zdravě. A jak krásně voní! Stylingový sprej pro objem vlasů mi také sednul, jen ho nastříkáte na vlhké, ručníkem vysušené, vlasy a vyfoukáte – vlasům umí dodat objem a lehký tvar, a musím přiznat, že jsem si tento krok navíc v mé vlasové rutině hodně oblíbila!

 

I’ve also discovered this chocolate smelling matte liquid lipstick in the drugstore. It’s from the Les Chocolats range from L’Oreal and I got the shade Candy Man, which is a pretty mauve. It’s quite long lasting, I love the shade, the application was easy thanks to the handy applicator but it’s a bit heavy on the lips compared to my fave matte liquid lipsticks from Armani Beauty or YSL Beauty. All in all this chocolate scented lipstick is a nice drugstore find and it would be surely nice for someone who likes liquid lipsticks.

V drogerii mi také padla do oka tato po čokoládě vonící tekutá matná rtěnka. Je z řady Les Chocolats od L’Oreal a nejvíce mě zaujal krásný mauve odstín Candy Man. Na rtech vydrží opravdu dlouho, moc se mi líbí odstín, s nanesením nebyl žádný problém díky šikovnému aplikátoru. Co rtěnce ale musím vytknout je, že ji na rtech prostě cítím. Oproti mým oblíbeným rtěnkám od Armani Beauty nebo YSL Beauty, které jsou na rtech lehounké, to je opravdu znát. Když to shrnu, tak to na drogerii není vůbec špatný počin a někomu, koho matné rtěnky baví, by tahle mohla vyhovovat.

 

I was eyeing up the Chanel Rouge Allure Liquid Powder Matte lipstick from my wishlist but I didn’t get it because all the shades looked a bit similar to me and I didn’t like any of them – but the formula looked interesting, if they make any new shades in this formula I think I will try them if I like the color. Anyway, while I was looking at those I noticed the Jumbo Longwear Lip crayon in the shade Rose Violine and that was love at first sight. Love the creamy formula and that semi-glossy finish! It’s a twist-up lip crayon so you don’t have to bother with sharpening it. I also appreciate how beautifully pigmented it is and really long lasting. I wouldn’t think such formula would stay on my lips for long but I was actually very pleasantly surprised! Well, Chanel is Chanel, right?

Pokukovala jsem také po nových matných rtěnkách Chanel Rouge Allure Liquid Powder Matte, které mám na wishlistu, ale nakonec jsem si žádnou nepořídila, protože mi všechny odstíny přišly tak trochu podobné, a ani jeden nebyl tím, co bych chtěla. Ale co mě zaujalo, byla jejich konzistence. Pokud Chanel přijde s dalšími odstíny, ráda bych nějaký zkusila. Nicméně, když jsem je okukovala, všimla jsem si jumbo pastelky na rty v odstínu Rose Violine, a to byla láska na první pohled. Zbožňuju, jak je krémová a jak se tak trochu leskne na rtech! Není třeba ji ořezávat, protože je vysunovací. Musím říci, že je pastelka moc hezky pigmentovaná a dlouhodržící, jak slibuje. Nenapadlo by mě, že tak krémová konzistence na rtech vydrží tak dlouho, ale ono tomu tak vážně je. Příjemně mě to překvapilo. Co jiného by se také dalo čekat od Chanel, že?

 

I have also treated myself to a new foundation brush. It’s the PRO Featherweight complexion brush #90 from Sephora. This synthetic brush is perfect for a natural light finish and works so well with my lightweight bases. I think Sephora has high-quality brushes (this is my second one, I also have the #56 foundation brush and it’s so good too) and I think they are totally worth getting especially at that price point.

Udělala jsem si radost novým štětcem na makeup, a to tím ze Sephory číslo #90 – PRO Featherweight complexion brush. Má syntetická vlákna, výborně se hodí pro lehký, přirozený finiš a s mými lehounkými makeupy si rozumí moc dobře. Všeobecně mi přijde, že štětce ze Sephory jsou vysoce kvalitní (tento je už mým druhým po číslu #56, který je také super) a obzvláště za takové ceny se vyplatí nějaký si pořídit.

And the last exciting thing is this Blush Trio in Pool Party from Anastasia Beverly Hills. I’ve already mentioned it in my October makeup menu but briefly, it’s a quite pigmented blush trio, those powders blend beautifully and look perfect. I love there is a variation of colors, there is a pretty mauve shade, a cool toned pink one, and a peachy pink. Also, the packaging is fab too. I love the quality of ABH eyeshadows so I was hoping her powder blush would be the same and I wasn’t wrong!

A posledním z mých kosmetických objevů je toto tvářenkové trio Pool Party od Anastasia Beverly Hills. Už jsem o této paletce psala v mém říjnovém makeupovém meníčku, ale když to krátce shrnu, tyto tvářenky jsou hodně pigmentované, s blenděním těchto pudrů jsem neměla žádný problém a na pleti vypadají moc hezky. A to balení vypadá také krásně. Hodně jsem si oblíbila stíny ABH, takže jsem tak trochu doufala, že její pudrové tvářenky na tom budou po stránce kvality podobně. A nemýlila jsem se!

 

And that’s it for my October. Hope you had a good one and November will be even better!
* Post contains PR products.

A to je vše z mého října. Doufám, že jste si ho také užili a že listopad bude ještě lepší!
* Článek obsahuje PR produkty.