The Ultimate Self-Care Relaxing Routine

Hello and welcome to a new post! I have to admit these past two months have been busy and overwhelming. Unfortunately, it’s not going any better with Christmas coming up and I feel it’s necessary to stop for a little while and treat ourselves to a bit of self-care. I think it’s time to put ourselves first and unwind, because we all deserve it, right?

Vítejte u nového článku! Musím přiznat, že poslední dva měsíce byly velmi náročné. A s blížícími se Vánoci to bohužel nebude lepší. Proto mi přijde nezbytné se na chvíli v tom shonu zastavit a dopřát trochu péče nejen našemu tělu, ale i duši. Určitě bychon na sebe neměli zapomínat, a prostě na chvíli vypnout a jen relaxovat. Myslím, že si to všichni zasloužíme, ne?

The essence of a good pamper is for me obviously a relaxing bath. I am quite picky when it comes to my bath products. Jo Malone does not only do beautiful colognes and candles but their bath oils are definitely a luxurious treat. These oils are quite intense so a little goes a long way to fill our bathroom with a gorgeous scent. They are hydrating and you smell beautiful afterward. Recently I have discovered these Himalayan Detox salts from Therapie. These mineral-rich salts help you to balance your energy flow, calm you down, detox your body even from electromagnetic energy from phones, computers etc. and help you with a better sleep. It’s best you completely avoid any electronic devices after the bath and enjoy a book in bed instead. I think I have to try it more but so far I am very impressed if that feeling continues I might invest in a bigger packaging. I am a light sleeper so anything that helps me quicker drift away and just to have a better sleep is welcomed.

Základem relaxu je koupel, tedy aspoň u mě to tak je. Co se produktů do koupele týká, hodně si vybírám. V repertoáru Jo Malone najdete mimo krásných kolínských a svíček právě i koupelové oleje, a ty jsou rozhodně luxusním koupelovým zážitkem. Vůně oleje je celkem intenzivní a nádherně provoní celou koupelnu, proto stačí do koupele přidat jen trošku. Pokožka je po koupeli hezky hydratovaná a ještě krásně voní. Nedávno jsem také objevila detoxikační himalájskou sůl do koupele od značky Therapie. Tato na minerály bohatá koupelová sůl napomáhá k nastolení rovnováhy toku vaší energie, zklidní vás, očistí vaše tělo od elektromagnetické energie z telefonů, počítačů a napomůže vám k lepšímu spánku. Abyste ze soli měli ten největší požitek a očistu, je nejlepší se po koupeli vyvarovat používání jakýchkoli elektronických zařízení, a radši dále relaxovat třeba u nějaké pěkné knihy. Finální verdikt si ještě nechám pro sebe a sůl ještě vyzkouším, ale zatím jsem nadšená, a jestli tomu tak zůstane, ráda zainvestuji do většího balení. Vždy jsem měla lehké spaní, takže cokoli, co by mi mohlo pomoci rychleji usínat a i lépe spát, je u mě rozhodně vítáno.

 

Lighting a candle is also essential. It makes the warm bath even cozier and relaxing, just add a good book or magazine and you’re all set. I love my candles, it’s like my little relaxing ritual. My faves are from Jo Malone, Diptyque, Commodity, Byredo and & Other Stories.

Hořící svíčka rozhodně nesmí chybět. Celkově to zážitek z koupele ještě zpříjemní a navodí větší relax, stačí už jen kniha nebo nějaký magazín a můžete si relax začít užívat naplno. Na mé svíčky nedám dopustit, jsou pro mě takovým malým relaxačním rituálem. Nejraději mám ty od Jo Malone, Diptyque, Commodity, Byredo nebo z & Other Stories.

What pamper it would be if I didn’t treat my skin to a face mask. Something hydrating or brightening is necessary. My skin tends to get dry and dull during colder weather and it deserves something extra for sure. The Origins Glow-Co-Nuts face mask is very good hydrating one and the Watermelon Glow sleeping mask from Glow Recipe is great for brightening, it’s a sleeping mask but you can use it as a classic face mask too.

Co by to bylo za pořádné hýčkání, kdyby si člověk nedopřál nějakou tu pleťovou masku. Nejlépe nějakou hydratační nebo rozjasňující. V chladnějších měsících má pleť tendenci být sušší a celkově mdlá, proto si myslím, že si něco extra také zaslouží. Kokosová Glow-Co-Nuts od Origins je velmi dobrá hydratační maska, a ta noční melounová od Glow Recipe je zase skvělá pro rozjasnění pleti. Ačkoli je to maska noční, můžete ji samozřejmě použít také jako klasickou na pár minut.

 

The pampering sesh doesn’t have to end with you getting out of the bath – it’s good to moisturize your body and treat your lips as well! L’Occitane body lotions are one of my faves, they smell beautiful but also deliver a nice portion of hydration to my skin. I prefer the ones with shea butter in them for an extra hydrating experience. My lips tend to get drier so a lip balm or better a lip mask comes very handy. I fell for this Buttermask* from Kiehl’s and I use it basically all the time either a thinner layer as a lip balm or a thicker one at night.

Celý ten hýčkací proces nemusí končit tím, že vylezete z koupele – můžete pokračovat tím, že budete hydratovat i pokožku celého těla. A nesmíte zapomenout ani na rty! Tělová mléka od L’Occitane patří mezi má nejoblíbenější, vždy krásně voní, ale také umí výborně hydratovat. Nejraději mám ta s bambuckým máslem, přijde mi, že hydratují nejvíce. Mým suchým rtům ráda dopřávám balzám na rty nebo rovnou noční masku na rty. Zamilovala jsem si Buttermask* od Kiehl’s a v podstatě ji používám pořád – přes den v tenčí vrstvě a na noc si masku dopřeji v silnější vrstvě.

 

Comfy PJs are a perfect touch to a relaxing pamper session and of course, it prolongs the relaxed feeling from the bath. My faves are these pink ones from the H&M and Love Stories collab.

No, a pohodlné pyžamo už je tou poslední tečkou tohoto relaxu, který si tím tak můžete prodloužit. V poslední době jsem si oblíbila pyžamo z kolaborace H&M s Love Stories

I have to say I love these self-care moments, what is your preferred way to relax?
* Post contains PR products.

Musím říci, že si relax se vším tím hýčkáním velice ráda dopřávám. A jak to máte vy?
* Článek obsahuje PR produkty.