The Five Product Face

Hello and happy Sunday! I am here with another post for you to enjoy. This time it’s about minimal makeup focused mainly on the basic top five products I can slap quickly on my face and be out of the door. Don’t get me wrong I love to take my time and play with my favorite products but that’s not always possible. My mornings inspired me for this post. It’s always such a busy time preparing my little boy for kindergarten while I try to make myself presentable. Other moms would surely agree it’s not always idyllic. That’s why I came up with my basic routine containing only five products, which I know I can count on when the time is tight!

Zdravím vás a přeji hezkou neděli! Jako vždy pro vás mám nový článek. Tentokrát to bude o minimálním líčení zaměřeném především na pět základních líčidel. Díky nim se mé ranní přípravy vždy zkrátí na opravdové minimum času. Abychom se správně pochopili – ráda si při líčení dávám na čas, kdy si mohu vychutnat každý produkt, ale to bohužel není vždy možné. Moje rána mě inspirovala napsat tento článek. Každé ráno totiž je tak trochu závod s časem, kdy se člověk snaží nějak zkulturnit sebe, ale zároveň i vypravit dítě do školky a na nic nezapomenout. Další matky by mi jistě daly za pravdu. Proto mám pro takové případy v záloze pět produktů, na které vím, že se mohu spolehnout, když čas není zrovna na mé straně!

Good looking skin makes all the difference, so first up comes the base, it has to be something lightweight and super quick to blend, because who has time for blending in the morning right? All of my lightweight bases are perfect for this task, so here is one of them the Tinted Moisturizer from Laura Mercier. It’s a hydrating tinted moisturizer with a sheer coverage, mine is in the shade 2W2 Nude. It gives my skin a nice fresh dewy finish and it makes me look more awake. If I am really in a hurry I can skip concealer completely with such a perfect base.

Hezká pleť vydá za hodně, proto jako první nedám dopustit na nějaký lehounký makeup, který se bude rychle blendit, protože na to čas ráno nemáme nikdo, že? Všechny mé lehounké makeupy toto kritérium splňují, takže nyní jen příklad jednoho takového, a to tónovacího krému od Laury Mercier. Je hydratační s lehkým krytím, a ten můj mám v odstínu 2W2 Nude. Pleti dodá takový rozjasněný svěží finiš a díky němu pak člověk vypadá více bděle. S takovým makeupem se obejdu i bez korektoru, pokud vážně nemám čas.

The second product, I rely on is the Dior Backstage Contour palette! It’s my number one beauty discovery of this year. I can literally use all the shades to bronze, contour and highlight my face. And! The darker contour makes a beautiful eyeshadow. As you can see it’s very well loved and deserves every praise for its perfection!

Druhým produktem, na který nedám dopustit, je konturovací paletka Dior Backstage! Je mým kosmetickým objevem tohoto roku! Doslova s ní zvládnu téměř vše – tj. bronzer, konturovací pudr a i rozjasňovač. A! Tmavší konturovací pudr skvěle nahradí oční stín. Jak jistě vidíte, paletku používám velmi často a zaslouží si veškerou chválu!

A good volumizing mascara like NARS Climax makes you always look more awake and it’s a step I skip only rarely. So my third product would be definitely a mascara.

Díky opravdu dobré řasence, která řasám dodá objem, jako je třeba NARS Climax, budete vypadat hned lépe. Je to krok, jenž vynechávám opravdu málokdy. Takže mým třetím produktem bude bezpochyby řasenka.

The same kinda counts for brows, so my fourth must have product would be something to tame them. A brow mascara is a quick and fuss-free way to go. I love this Diorshow Bold Brow mascara or the Boy Brow from Glossier. I think I might have already mentioned that these are quite similar, so if Glossier doesn’t ship to your country like mine you can try the Dior one.

To samé se týká i obočí, mým čtvrtým must have produktem bude tedy něco, co zkrotí mé obočí. Nejjednodušší a nejrychlejší cesta je pro mě řasenka na obočí. Zamilovala jsem si tu od Dior s názvem Diorshow Bold Brow mascara, a nebo mám také hodně ráda Boy Brow od Glossier. Myslím, že už jsem toto tady někde zmínila, ale tyto dvě si jsou hodně podobné. Pokud ani k vám Glossier nezasílá, můžete zkusit tu od Dior.

And my final & fifth product has to be a lipstick. Minimal makeup goes hand in hand with bolder lip color and this Pure Color Envy one from the Poppy Sauvage by Violette and Estée Lauder collection is just perfect for this five product face. The shade Poésie is my kind of perfect pink!

A mým posledním & pátým produktem nemůže být nic jiného než rtěnka. Jednoduché líčení jde ruku v ruce s výraznějšími rty, a tato Pure Color Envy z kolekce Poppy Sauvage od Violette s Estée Lauder se na to hodí skvěle. Odstín Poésie je takovou mou perfektní růžovou!

Well, that’s the bare minimum of five products I can count on knowing they will make me put together and awake even though the time isn’t on my side. If I had a bit more time I would probably spend it on a bit of concealer and loose powder. How about you and your mornings? What five products would you use if you were in a hurry?

Tak, a to je mých pět produktů, na které se mohu spolehnout, že díky nim budu vypadat upraveně a bděle, i když toho času na líčení moc zrovna není. V případě, že bych měla minutku dvě navíc, přidala bych ještě trochu korektoru a sypkého pudru. A co vy a vaše rána? Na jakých pět produktů nedáte dopustit vy, když nemáte času nazbyt?