Things I’ve Been Loving Lately

Welcome to a new post! I always like seeing what other people love using at the moment. Because I have realized I haven’t told you about my latest random loves I thought why not do so in this post!

Vítejte u nového článku! Vždy se ráda podívám, co zajímavého se momentálně ostatním líbí. A jelikož jsem si uvědomila, že i já jsem si v poslední době pár takových zajímavých věcí hodně oblíbila, řekla jsem si, proč vám je dnes neukázat!

And we will start on a very fragrant note! I adore all of my fall fragrance loves equally but I find myself reaching for Velvet* by Commodity quite often! It’s a beautiful woody, oriental, smoky scent with notes like coconut water, roasted almond, black amber, rose petals, vanilla flower or blond woods. It’s a gorgeous scent!

A můj výběr začneme něčím velice voňavým! Všechny mé podzimní vůně zbožňuju stejně, ale po jedné jsem v poslední době sahala opravdu často, a tou je Velvet* od Commodity! Vůně je to nádherná – dřevitá, orientální, kouřová s nótami jako je kokosová voda, pražené mandle, černý jantar, okvětní lístky růže, vanilkový květ nebo světlé dřevo. Co vám budu povídat, voní božsky!

I’ve been on a hunt for a new staple red nail polish since I’ve come to grips with the realization of my Chanel nail gloss being almost at its end. Luckily I found this Dior one called Star. It’s amazing! First of all the wide brush makes the application super easy and just one coat is enough! That also means my nails get dry really quick. The staying power is also impressive, five days without chipping are no problem for this Dior gem. I think I have found a replacement for that Chanel one!

Od té chvíle, co jsem se smířila s tím, že je můj milovaný červený lesk na nehty Chanel téměř u konce, jsem se začala poohlížet po jeho náhradě. K mému štěstí jsem objevila tento od Dior s názvem Star. A je to bomba! Nejprve bych chtěla zmínit ten širší štěteček, díky kterému je aplikace laku velmi jednoduchá. Protože je lak tak dobrý, stačí nanést jen jednu vrstvu! Což znamená také jednu super věc. Lak zasychá rychleji. Výdrž mi přijde také výborná, pět dní bez jakéhokoli problému zvládne levou zadní. Myslím, že jsem za ten od Chanel našla dokonalou náhradu!

 

I’ve had the Coccinelle bag for a while now and I’ve been wearing it from time to time but I fell for it again this autumn!  It’s their iconic B14 bag in this blush pink color. I adore how spacious the bag is, it has two main compartments and I can easily fit all of my and my son’s stuff in it. The leather is soft but durable and I can’t say anything bad about this beautiful bag. Coccinelle has beautiful variations and sizes of the B14 bag and I think everyone would find the one for them.

Kabelku Coccinelle mám už nějakou tu chvíli, a i když ji čas od času nosím, tento podzim mezi námi přeskočila nová jiskra! Jedná se o jejich ikonický model B14 v krásné pudrově růžové barvě. Líbí se mi, jak je prostorná – uvnitř má dvě hlavní části a bez problému se mi do ní vejde vše, co potřebuji včetně synkových věcí. Ačkoli je vyrobená z měkké kůže, přijde mi hodně odolná a opravdu mě k ní nenapadají žádná negativa. Pokud by vás B14 zaujala, jistě si u Coccinelle z různých provedení a velikostí najdete tu svou.

Even though I burn candles all year round the best time for it is still autumn and winter. I’ve been burning the Kungsholmstorg candle from & Other Stories a lot hence the little amount I have left! According to Stories, this candle is named after the square park outside of their atelier in Stockholm. It’s a woody and warm scent with notes of birch, nutmeg, cedar and it makes our home so cozy.

Přestože svíčky pálím po celý rok, podzimní a zimní období se na to hodí nejlépe. Poslední dobou jsem si hodně užívala svíčku Kungsholmstorg z & Other Stories, proto už jí mám tak málo! Stories tuto svíčku pojmenovali podle parku před jejich Stockholmským ateliérem. Voní hřejivě, dřevitě s tóny břízy, muškátového oříšku, cedru a její vůně umí vytvořit moc příjemnou domácí atmosféru.

It wouldn’t be proper What I’ve been loving lately post without a lipstick in it, right? The natural beauty brand ILIA Beauty keeps surprising me. I’ve been loving their multi-stick in At Last and I’ve finally added this lip crayon to my collection. It’s in a beautiful mauve shade called Tainted Love which is just perfect for autumn. It’s creamy, pleasant on the lips, very pigmented and also quite long-lasting. I am so glad I finally treated myself to this lipstick!

V tomto článku mi samozřejmě nesmí chybět i nějaká ta rtěnka! Přírodní značka dekorativní kosmetiky ILIA Beauty mě nepřestává příjemně překvapovat. Zamilovala jsem si jejich multi-stick v odstínu At Last a konečně jsem si udělala radost jednou z jejich pastelek na rty. Je v nádherném mauve odstínu s názvem Tainted Love, který se výborně hodí pro podzimní líčení. Pastelka je krémová, na rtech příjemná, celkem dost pigmentovaná a výdrž má také obstojnou. Jsem ráda, že jsem si ji konečně pořídila!

 

Let’s talk hair! I have finally tried the cult hair product the Dry Texturizing spray* from Oribe and I can see now why others rave about this so much. I prefer texturizing sprays for styling my hair and I have tried quite a few and I have to say this one is very good. It gives texture, beautiful volume to your hair and light hold. It’s a good hair day in a bottle type of product!

Nyní si pojďme říci něco o vlasech! Konečně jsem zkusila kultovní Dry Texturizing spray* od Oribe a už mi je jasné, proč si ho všichni tak chválí. Ke konečné úpravě vlasů používám nejraději suché, texturizační spreje, takže jich mými vlasy prošlo již několik a musím říci, že ten od Oribe je hodně dobrý. Vlasům dodá texturu, krásný objem a lehký tvar. Je to přesně takový typ produktu, který vám vykouzlí skvělý účes po celý den!

Well, that’s all I’ve been loving lately. What about you?
* Post contains PR products.

Tak, a to je vše, co mě v poslední době baví. A co vy?
* Článek obsahuje PR produkty.