Dior Backstage – Lip Palette Review

Happy Sunday and welcome to a new post! Well, what can I say? I just couldn’t resist the temptation called the Dior Backstage anymore and I treated myself to another item from this collection. It is the stunning Lip Palette! I know I’ve been questioning how practical it is. If you’re curious what I think about it, then keep on reading!

Přeji vám hezkou neděli a jak jinak, než novým článkem! Z úvodní fotky jste jistě poznali, o čem dnes bude řeč. Pokušení s názvem Dior Backstage jsem již nedokázala déle odolávat a udělala jsem si radost dalším kouskem z této velmi povedené kolekce. A tím kouskem je paletka na rty! Ano, ještě si sama vzpomínám, že jsem pochybovala o její praktičnosti. Jestli vás zajímá, jak u mě paletka celkově obstála, tak pokračujte ve čtení!

The Dior Backstage collection is hands down one of my favorite beauty releases of this year! The collection is inspired by Peter Philip’s work backstage and consists of expert products to enhance your beauty while creating unique looks. I totally fell for the Face and Body Foundation which comes in 40 shades, then I can’t stop raving about the Contour palette and I also updated my brushes and treated myself to a Blush brush – it’s amazing, the natural fibers pick up just the right amount of product and blend it seamlessly. If you are interested in this collection and want to know more then check out my blog post dedicated to this beautiful range.

Kolekce Dior Backstage je pro mě bezpochyby jedním z nejpovedenějších kosmetických počinů tohoto roku! Kolekce je inspirována prací Petera Philipse v zákulisí módních přehlídek a najdete v ní produkty na profi úrovni v neutrálních odstínech ke zvýraznění přirozené krásy každé z nás. Já si zamilovala makeup Face and Body dostupný ve 40ti odstínech, dále nemohu přestat chválit konturovací paletku, a také jsem si dopřála nový štětec. Konkrétně ten určený na nanášení tvářenky – a přijde mi skvělý, přírodní štětinky naberou ideální množství produktu, a ten pak dokonale vyblendí. Jestli vás kolekce Dior Backstage zaujala a chcete se dozvědět víc, můžete se mrknout na jeden z mých článků, který jsem jí věnovala. 

Well, isn’t the palette just amazing? The Dior Backstage Lip Palette has neutral shades to suit every lip tone and it comes in the glossy, satin or matte finish. The top row consists of three wearable shades of lip gloss – you can use it alone to plump your lips or over another lipstick shade from this palette. They look beautiful and I like the light menthol vibe other lip plumping Dior products have. There are three shades of satin lipstick in the middle row and I am going to tell you now that the Rosewood shade is my absolute fave in this palette and the main reason I couldn’t stop thinking about this palette since June. And finally, there are three shades of high pigment matte lipstick in the bottom row. These richly pigmented shades (mainly the satin and matte ones) were supposedly designed to be very long lasting and I completely agree! What I absolutely adore about this palette is you can play with all of these neutral shades and create your own lipstick shade. To be completely honest the matte shades aren’t exactly my cup of tea, not because of the formula, but simply because I don’t wear burgundy that often. Other than that the satin and glossy shades are complete winners for me.

No, není ta paletka překrásná? Najdete v ní neutrální odstíny s lesklým saténovým a matným finišem, které sednou všem tónům pleti. V horní řadě jsou tři krásné, nositelné odstíny lesků na rty – lze je použít jen tak samotné nebo přes jiný odstín z paletky. Vypadají nádherně a navíc jsou jemně mentolové jako jiné produkty na rty Dior, zejména ty pro zvětšení rtů. V prostřední řadě paletky se dále nachází tři odstíny se saténovým finišem a rovnou vám řeknu, že mým nejoblíbenějším odstínem z celé paletky je Rosewood. Ten byl také důvodem, že jsem na ni od června nepřestala myslet. A nakonec tu máme dolní řadu s velmi pigmentovanými odstíny s matným finišem. Tyto odstíny (zejména ty saténové a matné) byly navrženy tak, aby na rtech dlouho vydržely a já s tím naprosto souhlasím! Co se mi na paletce hodně líbí je, že si s ní můžete pohrát a v podstatě si vytvořit váš ideální odstín rtěnky. Abych byla zcela upřímná, ty matné odstíny nejsou pro mě tak úplně top. Ani ne tak kvůli konzistenci, ale spíše z důvodu tmavších burgundy odstínů, které zas tak často nenosím. Když toto opominu, paletka je pro mě skvělá, zejména ty lesklé a saténové odstíny.

 

Ok, we’ve seen how beautiful this lip palette looks but the main question is – how practical is it on the go? I put it to the test and here are my thoughts. The key is to have a retractable lip brush for applying because you don’t want to stick your fingers in the palette while on the go. I thought it will be difficult applying it on the go but it’s completely fine. I’ve even managed to reapply my lipstick on the street while waiting for the green light to go on! Another positive thing is you don’t have to reapply your lipstick that often because it’s quite nicely pigmented and lasts a decent time. Sometimes is just enough if I pull out my retractable brush and apply onto my lips what’s left on it, I don’t even have to open that lip palette at all. I love the overall vibe of the packaging even though a mirror in it would be nice. But then you wouldn’t see what’s in it. Yes, for someone would be a classic lipstick still the easiest way to go, but if you’re willing to put that little effort into it, then this lip palette is a star.

Ok, takže jak moc nádherná paletka je, to už víme. Ale hlavní otázkou je – jak moc praktická je do kabelky? Podrobila jsem ji zkoušce a zde jsou mé postřehy. Základem je mít vysunovací štěteček na rty, protože přece nechceme do paletky strkat prsty, když jsme někde venku. Myslela jsem si, že nanášení bude tak trošku otrava, ale opak je pravdou. Dokonce jsem si zvládla poupravit rtěnku na přechodu, když jsem čekala na zelenou! Dalším takovým bodem plus je ten fakt, že si rtěnku nemusíte nanášet tak často, protože na rtech prostě vydrží. A někdy dokonce stačí jen doupravit rtěnku štětečkem a tím, co na něm z předchozí aplikace zbylo, takže v podstatě ani paletku nemusíte vytahovat. Obaly celé kolekce se mi hodně líbí. Ano, bylo by fajn mít v paletce zrcátko, ale pak bychom zase neviděli, co se skrývá uvnitř. Jistě taková paletka nebude pro každého, zejména pokud pro vás je jednodušší nanášení klasické rtěnky. Jestli vám ale nevadí ta troška námahy, je tato paletka dokonalá.

Overall I think this is another great product from the Dior Backstage collection! What about you, do you have anything from this range you love?

Paletka je bezpochyby dalším skvělým kouskem z kolekce Dior Backstage! A jak to máte vy, máte nějaký produkt, který jste si z této kolekce zamilovali?