What’s New In My Skincare Routine

Welcome to a new post! Autumn with all of its perks has been here for a while now and with winter knocking on the door, I think my skin needed a change as well. My summer glow is long gone and my skin is getting drier every day because of the sinking temperatures. Some changes in my skincare routine had to be done. That’s why I’ve incorporated some new skincare gems into it. Let’s have a look!

Vítejte u nového článku! Podzim si užíváme už nějakou tu chvíli a zima pomalu klepe na dveře. Stejně jako se mění roční období i má pleť potřebuje trochu změnu. Letní glow je zdaleka pryč a s klesajícími teplotami je má pleť každým dnem sušší. Proto jsem v mé pečující rutině musela udělat pár změn, aby má pleť byla opět spokojená. Do mé každodenní péče jsem tedy zařadila pár novinek. A o těch si dnes povíme více!

I love using cleansing oils as the first step in my double cleansing routine but I enjoy them the most during colder months when I think my skin needs a gentle and nourishing cleanse. This Frank Body Anti-Makeup Cleansing oil has been on my autumn wishlist and it was about time I incorporated it into my routine. It’s a fab natural cleansing oil infused with coffee seed oil, grape seed oil, BHA acid, and Vitamin E. You won’t find any parabens, PEGs & Phthalates in this cleanser. It turns into a milky cleanser when mixed with water like any other cleansing oil. It has definitely bonus points for not stinging my eyes. This oil removes makeup perfectly without any oily residue left on my skin and leaves it clean and soft. I’ve gone through a bunch of cleansing oils and this one is one of the best for sure.

Odličovací oleje mě jako první krok v rámci dvojího odličování hodně baví, nejvíce si je ale přece jen užívám v chladnějších měsících, kdy mi přijde, že má pleť potřebuje něco šetrného a zároveň vyživujícího. Odličovací Anti-Makeup olej od Frank Body jste možná zahlédli na mém podzimním kosmetickém wishlistu a už bylo opravdu na čase zařadit ho mezi mou ostatní každodenní kosmetiku. Je to výborný odličovací olej na bázi přírodních surovin jako je kávový olej nebo třeba i ten hroznový, kyselina salicylová a vitamín E. V odličovacím oleji nenajdete žádné parabeny, PEGy & ftaláty. Jako každý jiný odličovací olej se i tento po kontaktu s vodou promění v mléčnou tekutinu. Rozhodně mu dávám body plus za to, že neštípe do očí. Líčení zvládne odstranit levou zadní, aniž by na pleti zanechal mastný film, naopak je má pleť hezky čistá a jemná. Odličovacích olejů už jsem zkusila celkem dost, a tento se u mě řadí mezi ty nejlepší.

I am kinda getting more and more into essences. I have the Shiseido Waso one which is great for adding a bit more hydration to your skin. I am enjoying this extra step, even more, thanks to the brightening Iris Extract Activating Treatment essence from Kiehl’s. I got this deluxe sample with a Kiehl’s purchase some time ago. I started using it at the end of summer but to be honest I’ve forgotten to use it until about a month or two ago when I got back to it. You just need to use a few drops so this 40 ml will last me for a quite a long time. The Kiehl’s essence is considered as an essential first step in anti-aging treatment because it not only helps to brighten your skin but it also hydrates, smoothes the skin texture and reduces fine lines. I’ve noticed my skin has a nice glow because the essence helps to activate skin’s exfoliation process too. I like to use it mornings before my other skincare and I have to say I really enjoy the extra step.

Tak nějak si čím dál tím víc užívám pleťových esencí. Tu Waso od Shiseido zbožňuju, umí vždy dodat nějakou tu hydrataci navíc. A díky rozjasňující esenci Kiehl’s s názvem Iris Extract Activating Treatment essence si tento krok navíc užívám ještě více. Při jednom z mých nákupů v Kiehl’s jsem dostala k vyzkoušení deluxe vzorek této esence. Začala jsem ji používat někdy koncem léta, a jestli mám být upřímná, tak jsem na ni tehdy zapoměla a vrátila se k ní až před měsícem nebo dvěma. Na jedno použití stačí pár kapek, takže mi těchto 40 ml vydrží celkem dlouho. Tato Kiehl’s esence je nezbytným prvním krokem v anti-aging péči, protože umí nejen pleť rozjasnit, ale i hydratovat, vyhladit její texturu a redukovat jemné vrásky. Všimla jsem si, že je má pleť rozzářenější. Přikládám to tomu, že esence má schopnost napomáhat exfoliačnímu procesu v pokožce. Nejraději tuto esenci dopřávám mé pleti ráno před tím, než použiji ostatní kosmetiku a musím říci, že si tento krok navíc opravdu užívám.

There isn’t such thing like too much glow, right? You can brighten your skin even more with the BioLumin-C Serum* from Dermalogica. I’ve been using it for almost two months mainly in the evening and I can see my skin is brightened, its tone is evened out and looks just healthy. I think this serum really works maybe because of it’s formulated with advanced technology to deliver more Vitamin C than other serums on the market. It also helps to firm the skin and reduce fine lines and wrinkles. And my skin loves it.

Taková věc, jako příliš rozjasněná pleť, u mě rozhodně neexistuje. Proto jí ráda dopřeju něco extra pro ještě větší jas, a na to jsem si zamilovala BioLumin-C sérum* od Dermalogica. Používám ho převážně v rámci mé večerní pečující rutiny už něco kolem dvou měsíců. Jsem nadšená, jak je má pleť rozzářená, sjednocená a vypadá zdravě. Tohle sérum je u mě naprosto skvělá záležitost, protože prostě umí. Díky vyspělé technologii totiž zvládne pleti dodat mnohem více vitamínu C než jiná séra. Také umí pleť zpevnit a zmírnit jemné linky a vrásky, za což ho má pleť i já zbožňujeme.

 

And we will talk Dermalogica a bit more in this post. Temperatures have dropped and my skin needs more hydration. I am currently testing the improved bestselling Skin Smoothing Cream* with Active HydraMesh Technology that infuses the skin with 48 hours of continuous hydration and also protects it against environmental stress. I like its lightweight creamy consistency. I’ve been using it mainly as my night cream because it’s still a bit heavy for my skin as a day cream. This cream keeps my skin feeling great and hydrated. I think it would be great as a day cream for someone with much drier skin than me. But like I said temperatures are getting low and I am sure I will make the day cream switch pretty soon. This cruelty-free, paraben-free, gluten-free, vegetarian cream with no artificial fragrances or colors contains ingredients like Vitamin C and E, Hyaluronic Acid Complex or Grape Seed Extract. It is definitely a treat for your skin!

A u Dermalogicy ještě chvíli zůstaneme. Teploty klesají a má pleť si žádá více hydratace. Momentálně zkouším nejprodávanější Skin Smoothing krém* vylepšený o Active HydraMesh technologii, díky které je pak pleť zásobena nepřetržitou hydratací po dobu 48 hodin, a také ji chrání před škodlivými vlivy ze znečistěného prostředí. Rozhodně chválím lehkou krémovou konzistenci. Krém nyní převážně používám jako můj noční, protože jako denní by byl na mě trochu moc hydratační. Pleť hydratuje na jedničku a díky tomu se má pleť pak cítí skvěle. Rozhodně si myslím, že někomu s mnohem sušší pletí, by tento krém sednul i jako denní. Nicméně, jak jsem již zmínila, teploty klesají a myslím, že ho jako denní začnu používat velmi brzy. Není testován na zvířatech, neobsahuje parabeny, lepek, živočišné složky ani žádné umělé vůně či barviva. Naopak v něm najdete to dobré jako je vitamín C a E, aktivní komplex kyseliny hyaluronové nebo třeba výtažek z hroznových jadérek. Za mě je to skvělá záležitost!

 

Well, all of these products made it to my skincare routine to brighten and hydrate my skin. That’s what I am looking for when it comes to autumn/winter skincare. What about you, have you made any changes in your skincare routine with the seasons changing?
*Post contains PR products.

Tak, a to jsou všechny produkty pro rozjasnění a extra hydrataci, které jsem přidala do mé každodenní pečující rutiny. Přesně to totiž od podzimní/zimní péče očekávám. A jak to máte vy, proběhla spolu s měnícím se ročním obdobím i změna ve vaší pečující kosmetice?
* Článek obsahuje PR produkty.