What’s On My November Makeup Menu

Hello and welcome to a new post! November is almost at its end and that means only one thing. We will have a look at what’s on my November makeup menu. So grab a coffee or whatever you fancy and enjoy!

Zdravím vás u nového článku! Listopad je téměř u konce, a to znamená jediné. Opět se spolu podíváme na aktuální makeupové meníčko. Pohodlně se usaďte, dejte si kávu nebo to, na co máte chuť a můžeme začít!

As usual, I will go through the products in the order I would apply them on my face. Let’s start with the base – the Face and Body foundation from Dior Backstage. I’ve been reaching for it the most this month. It’s a perfect long-wearing (and durable) lightweight but buildable foundation that looks like your skin but a bit better. And as expected I accompanied it with the Glossier Stretch concealer aka my favorite concealer ever.

Jako obvykle budu procházet jednotlivé produkty v tom pořadí, v jakém bych je normálně nanášela. A začneme makeupem – Face and Body z kolekce Dior Backstage. Právě tento jsem používala v listopadu nejvíce. Je skvělý, vydrží dlouho (a snad i všechno). Ačkoli je lehounký, lze jej i vrstvit a body plus má i za přirozeně vypadající finiš. No, a skvěle se doplňuje s korektorem Glossier – mým nejoblíbenějším korektorem vůbec.

Yep, the contour palette from Dior Backstage is still something I use almost daily. What I completely fell for is the Kosas Color+Light cream palette in Tropic Equinox. Especially the highlighter is something absolutely beautiful! It adds the most natural and amazingly pretty looking glow to the skin.

Ano, vidíte správně, konturovací paletka Dior Backstage mě ještě neomrzela a používám ji téměř denně. Co jsem si zamilovala teprve nedávno a již na ni nedám dopustit, je krémová paletka Color+Light od značky Kosas v odstínu Tropic Equinox. Obzvláště ten rozjasňovač je dokonalý! Dokáže pleť rozjasnit tím nejpřirozenějším a nejkrásnějším způsobem!

 

I’ve found a new eyeshadow fave and I’ve been wearing it pretty nonstop since I got it. It’s the Artistique eyeshadow from Surratt Beauty in the shade Haute Chocolate. I love the name and the bronze/brown color even more! It blends easily because it was made with the Japanese method ,,slurry” for a smooth application. This shadow can be applied dry or wet for more of an intense look. I expected amazing quality from Surratt and I wasn’t wrong. The richly pigmented eyeshadow has almost no fallout and I am seriously impressed. It comes in a wide range of colors in different finishes such as matte, shimmer or satin. The Haute Chocolate shade perfectly compliments my brown eyes but I think it would look great with any eye color!

V listopadu jsem si oblíbila nový oční stín a od té doby jsem jej nepřestala používat. Jedná se o oční stín Artistique od značky Surratt Beauty v odstínu Haute Chocolate. Ten název je dokonalost sama a bronzovo/hnědý odstín ještě více! Díky tomu, že byl stín vyroben za pomoci japonské metody ,,slurry”, se stín jednoduše blendí a je krásně jemný. Stín lze nanášet suchý, ale i navlhčeným štětečkem pro vyšší intenzitu. Od Surratt jsem očekávala opravdu top kvalitu a nemýlila jsem se. Bohatě pigmentovaný stín téměř neopadává, a když to shrnu, je to prostě nádhera. Můžete si vybírat z mnoha odstínů v různém provedení – matné, shimmer nebo saténové. Haute Chocolate krásně doplňuje mé hnědé oči, ale dokážu si představit, že by slušel v podstatě jakékoli barvě očí!

 

I’ve been also using a new mascara the Terrybly Growth Booster mascara from By Terry. I would say it’s a perfect everyday mascara. It defines the lashes and gives them volume and length in a subtle yet really pretty way. Don’t expect big drama, like I said it’s fine for the everyday makeup look. The mascara is supposed to activate lash growth, which is interesting. So far I can say my lashes feel firmer and I will report about the growth sometime soon.

Tento měsíc jsem také používala novou řasenku Terrybly Growth Booster od By Terry. Řekla bych, že to je perfektní řasenka na každodenní líčení. Řasy hezky oddělí, zahustí a prodlouží velmi přirozeným, ale moc hezkým způsobem. Nečekejte nějaké extra řasy, jak jsem řekla, na každodenní líčení se hodí skvěle. Řasenka slibuje, že vám po jejím pravidelném používání řasy povyrostou. Zatím můžu poznamenat, že mi přijdou pevnější. Růst řas budu ještě chvíli sledovat a dám vám brzy vědět.

 

Next comes powder. Again, this won’t come as a surprise because the loose Hyaluronic Hydra powder from By Terry is just the best! I’ve been applying it with a new brush the All Over Powder Face and Body brush* I’ve been kindly gifted from the L’Eclat Salon here in Prague. If you’re interested in By Terry and you’re located in Prague, I definitely recommend paying a visit to this salon. They offer a full range of By Terry products, perfumes, and even the skincare! Or you can get this brand at selected Sephora stores and online. But back to the brush! This applies the loose powder even better and I wouldn’t ever think I would like the powder more. But when it’s applied with the brush I do absolutely love it. It feels heavy and luxurious, the bristles are very dense. If you’re after a new powder or bronzer brush I definitely approve of this By Terry one!

A další na řadu přichází pudr. Opět nikoho nepřekvapím tím, že se zde objevuje Hyaluronic Hydra pudr od By Terry, protože je prostě nejlepší! Nanášela jsem ho novým štětcem All Over Powder Face and Body*, který jsem měla tu možnost dostat k vyzkoušení ze salonu L’Eclat zde v Praze. Jestli máte rádi By Terry a jste v Praze, doporučuji tento salon navštívit. Od By Terry mají snad všechno. Od dekorativní kosmetiky, přes parfémy až po pečující kosmetiku. Tuto značku lze samozřejmě sehnat ve vybraných Sephorách nebo online. Ale zpět ke štětci! Ten totiž umí onen sypký pudr nanést lépe než jiné štětce a nikdy bych si neřekla, že tento pudr můžu mít ráda ještě více. Ale v kombinaci s tímto štětcem, tomu tak je. Štětec je těžký, působí luxusně a je krásně hustý. Jestli pokukujete po novém štětci na pudr či bronzer, tak tento By Terry bych vám schválila!

When it comes to taming my brows I am still into the Diorshow Bold brow mascara!

Zkrotit mé obočí umí stále na výbornou řasenka na obočí Diorshow Bold brow!

I’ve finally treated myself to the Dior Backstage lip palette. If you read one of my recent blog posts dedicated to this gem you must remember how beautiful the embossing and whole palette looked. Well, and this is the state now. And I don’t regret ruining it at all because it’s very well loved by me!

Konečně jsem si udělala radost paletkou na rty Dior Backstage. Jestli jste paletku zahlédli v jednom z mých předchozích článků zde na blogu, tak si jistě pamatujete, jak krásně vypadala. No, a nyní je v takovém stavu. A víte co, nelituji, že už není jako nová, protože je aspoň vidět, jak moc ráda ji používám!

 

And that’s everything I’ve fancied this month! Quite a few Dior stuff mixed in with brands like Surratt, By Terry or Kosas.
*Post contains PR products.

A to je vše, co jsem v listopadu nejvíce a s oblibou používala! Jak je vidět, Dior u mě vede spolu se značkami jako je Surratt, By Terry nebo Kosas.
* Článek obsahuje PR produkty.