A Look Back At November

Hello and welcome to a new post! December is here (yay!) and as usual, we will have a look at the past month together as well as a few beauty things I’ve discovered. Enjoy!

Vítejte u nového článku! Prosinec je zde (hurá!) a jako obvykle se spolu podíváme za předešlým měsícem. Nebude také chybět několik mých kosmetických objevů, které mě v listopadu zaujaly. Pěkné počtení!

Of course, I’ve managed to have a few coffee dates with my little boy, even though he obviously prefers a cake to coffee.

Několik káviček s mým malým synkem nemohlo chybět, ačkoli on si samozřejmě více užívá spíše dortíky. 

I’ve also admired the Christmas collection from Jo Malone called All that sparkles. And as expected it’s beautiful! Scentwise I still preferred last year’s one a bit more, that’s why I am glad I still have a half left of the Green Almond & Redcurrant candle to enjoy this Christmas. You can’t go wrong with Orange Bitters from the All that sparkles collection and it’s available also as a candle this year!

Vánoční kolekci Jo Malone s názvem All that sparkles jsem si nemohla nechat ujít. A jak by se dalo očekávat, opět je velmi povedená! I když ta loňská mi sedla o trošku víc, proto jsem ráda, že mi zbylo něco kolem poloviny ze svíčky Green Almond & Redcurrant a mohu si tu krásnou vůni vychutnat i letos. Z aktuální kolekce se mi nejvíce líbí vůně Orange Bitters, s tou nelze šlápnout vedle a letos si ji můžete dopřát i ve formě svíčky!

 

December means advent calendars! I got the Liberty Beauty advent calendar again. I’ve loved last year’s one and 2018 looks fab too. I’ve been also kindly gifted the Dermalogica 12 Days To Glow* advent calendar. It’s full of 12 mini products for glowing skin! Sadly you can’t get the Liberty one anymore but the Dermalogica one is still available. If you haven’t treated yourself to an advent calendar yet maybe it’s time to get one now. I am also opening both of these on my IG stories every day so feel free to come along and enjoy it with me!

Spolu s prosincem se nerozdělitelně pojí adventní kalendáře! Opět jsem si pořídila ten od Liberty. Loňský byl famózní, a i ten pro rok 2018 vypadá velice slibně. Také jsem měla to štěstí, že jsem dostala k vyzkoušení adventní kalendář 12 Days To Glow od Dermalogica. Najdete v něm 12 mini produktů pro zářící pleť! Ten od Liberty je bohužel již vyprodaný, ale ten od Dermalogica ještě k mání je. Tak jestli jste si ještě žádný kalendář nepořídili, možná je na čase to napravit. Oba kalendáře otevírám každý den na mých IG Stories, tak se klidně mrkněte a užijte si to se mnou!

 

 

 

By Terry is one of my favorite beauty brands so you can surely imagine how excited I was to admire their Xmas Gem Glow collection at Prague’s L’Eclat salon! In case you’ve missed it, you can have a read about it now. Other than that I’ve been chilling home with my family, enjoying the cozy atmosphere of burning candles and waiting for December to begin.

By Terry je mojí srdcovkou už dlouho, takže si jistě umíte představit, jak moc jsem byla nadšená, když jsem se mohla pokochat jejich vánoční kolekcí Gem Glow v pražském salonu L’Eclat! Jestli vám náhodou článek unikl, můžete to napravit zde. Jinak jsem si v listopadu užívala pohodičky doma s rodinou, pálila svíčky a samozřejmě jsem se nemohla dočkat prosince.

 

Let’s talk about my beauty discoveries and latest standouts in my beauty collection like this Kosas palette. I won’t go into that much detail because you can find out about it more here. I just say it’s amazing!

Nyní se přesuneme k mým kosmetickým objevům a kouskům v mé sbírce, které mě tento měsíc opravdu hodně bavily jako například paletka Kosas. Nebudu ji tady do detailu vychvalovat, o této paletce se dozvíte více v tomto článku. Jen dodám jediné. Je naprosto dokonalá!

Another beauty standout is the Surratt Artistique eyeshadow in the shade Haute Chocolate. You probably remember it from my November makeup menu. I just love everything about this shadow!

Oční stín Artistique od Surratt v odstínu Haute Chocolate mě také hodně bavil. Zřejmě si ho budete pamatovat z mého posledního listopadového meníčka. A co vám budu povídat, je boží!

The Cellularose moisturizing CC cream* from By Terry isn’t completely new to me. I went through 2 or 3 tubes of this cc cream long before I even had my blog and I used to love it. But then I’ve unfortunately forgotten about it so I am glad I got to try it again and see if I love it that much like I used to. And do you know what? I do! It’s an amazing cc cream – it’s hydrating, gives a lightweight coverage with a satin, luminous finish and as usual, contains excellent skin care properties to treat your skin. The N°2 Natural shade is a perfect match for me now plus the CC smells like roses. If you prefer lightweight bases then this one is perfect!

Hydratační Cellularose CC krém* od By Terry pro mě zas až taková novinka není. Už dávno, ještě dříve, než jsem měla tento blog, jsem ho zbožňovala. Měla jsem ho snad dvakrát nebo třikrát, ale bohužel jsem na něj pak tak trochu zapomněla, takže jsem ráda, že ho můžu opět vyzkoušet a ověřit si, jestli je stále tak skvělý. A víte co? Je! Toto CCčko umí krásně hydratovat, dodá lehké krytí se saténovým, rozjasněným finišem a jak je u By Terry zvykem, díky pečujícím složkám vaši pokožku i hýčká. Odstín N°2 Natural mi sedne dokonale a jako bonus CC voní po růžích. Jestli máte také raději produkty s lehčím krytím, tak tento CC krém je úžasný!

 

Another By Terry product I’ve discovered thanks to L’Eclat Salon and it’s completely new to me is the Terrybly Densiliss Contouring powder* in the shade Fresh Contrast. It’s a contouring compact to sculpt & define your features as well as to conceal lines and blur imperfections thanks to the Densiliss technology. The heavy packaging feels very luxurious and just beautiful. The quality of the powder is as expected excellent, it’s creamy soft, beautifully pigmented and it’s hard not to love it! I am a big fan of such multitasking products because it literally saves my time. The darker brown shade is perfect for contouring/bronzing your skin and just giving a bit of color to the face. And it looks beautiful as an eyeshadow as well! The other light pink shade is there to illuminate but it’s very subtle. I prefer using it as a blush (it looks beautiful that way) and I leave the highlight portion to the Kosas palette. These two gems are my go-to products at the moment!

Dalším By Terry produktem, který jsem měla tu možnost objevit díky salonu L’Eclat a tentokrát je pro mne opravdu novinkou, je Terrybly Densiliss konturovací pudr* v odstínu Fresh Contrast. Tento konturovací kompakt slouží hlavně pro vytvarování & definici rysů vašeho obličeje, ale také umí zakrývat jemné linky a nedokonalosti pleti díky Densiliss technologii. Těžké balení působí opravdu velmi luxusně a vypadá nádherně. Jak by se od By Terry dalo očekávat, kvalita je opět top. Pudr je máslově měkký, krásně pigmentovaný a je těžké si takový produkt hned nezamilovat! Takovéto multifunkční produkty používám velmi ráda, protože mi jednoduše šetří čas. Tmavší hnědý odstín umí krásně konturovat/bronzovat a oživit vzhled pleti. Zkusila jsem ho i jako oční stín a vypadá také nádherně! Druhý světle růžový odstín by měl rozjasňovat, ale to dělá opravdu velmi nenápadně. Spíše ho používám jako tvářenku (tak vypadá krásně) a rozjasnění nechám na Kosas paletce. Tyto dva poklady jsem si v poslední době dohromady hodně oblíbila!

 

And the Rose Gold 101 Ointment from Lanolips is the last beauty discovery of November. I adore my Coconutter and when I found out they are releasing their ointment with a rose gold tint I just had to have it! It does the same great job as the coconut one, it’s not sticky and you can use it on your lips and cheeks to give them a perfect red/rose gold color. It’s a perfect way to incorporate a bit of red into your makeup life if you won’t commit to a full on red lipstick!

Posledním listopadovým objevem je Rose Gold 101 Ointment od Lanolips. Ten kokosový je dokonalý, takže když jsem se dozvěděla, že Lanolips na Vánoce chystají rose gold verzi, nemohla jsem si ji nechat ujít! Hydratuje stejně skvěle jako kokosový, nelepí, a tu krásnou červeno/rose gold barvičku můžete dodat vašim rtům i tvářím. Jestli klasická červená rtěnka není nic pro vás, tak toto je skvělý způsob, jak vnést do svého kosmetického života i trochu té červené barvy! 

Well, that’s it for my November. Hope you’ve enjoyed yours and you will have a nice December!
* Post contains PR products.

Tak, a to je vše z mého listopadu. Doufám, že jste si ten váš užili a stejně hezký bude i váš prosinec!
* Článek obsahuje PR produkty.