Set The Christmas Mood On Fire With Diptyque & Jo Malone

Welcome to another holiday themed post! I’ve already shown you the beautiful By Terry Gem Glow Holiday collection in this post and we will continue with Christmas candles today! I have already admitted on multiple occasions that I am a ,,candleholic”. I like to burn them all year round but the Christmas ones are just a little bit special to me. There’s nothing better than the scent of a Christmas tree, Christmas cookies and a burning candle tying it all together. I always like to treat our home to a few candles from the latest releases or from the permanent collections. Let’s see which ones I chose for this holiday season!

Vítejte u dalšího vánočně laděného článku! V tom prvním jste se mohli kochat nádhernou vánoční kolekcí Gem Glow od By Terry a dnes budeme pokračovat vánočními svíčkami! To, že svíčky zbožňuju a jsem totální ,,svíčkoholik”, ví asi snad už každý. Pálím je celoročně, ale ty vánoční jsou pro mě přeci jen něčím extra. Neexistuje lepší kombinace vůní, než ta vánočního stromku, cukroví a celou tu nádheru doplní hořící svíčka. Každý rok si jich domů pár pečlivě vybírám, nejvíce asi z aktuálních vánočních kolekcí, ale nemusí to být pravidlem. No, a které nám provoní domov letos, to se dozvíte níže!

A Diptyque candle can’t be missing! I always get one small candle from their holiday collection, sometimes even more. It depends on how much I like the scents. I like to keep the jars after I burn them because they are always like a piece of art. I chose the Exquisite Almond candle this year – and it smells literally delicious! It’s a warm, sweet scent of roasted almonds and tonka bean. Love the scent, the festive red jar and it’s definitely one of my favorite Diptyque holiday releases! In this year’s collection is also a green, pine-scented candle called Pine Tree of Light and a blue one called the Amber Balm candle with notes of vanilla, benzoin, and lavender. This one is very tempting my inner candleholic!

Svíčka Diptyque mezi nimi samozřejmě nesmí chybět! Každý rok si dělám radost alespoň jednou menší svíčkou z jejich vánoční kolekce. Když je kolekce hodně povedená, tak i více, záleží, jak moc mi dané vůně sednou. Sváteční Diptyque svíčky mají vždy nádherně provedené skleničky, takže si je po vypálení nechávám a sbírám je. Letos volba padla na mandlovou svíčku Exquisite Almond – a je to doslova gurmánský počin! Voní hřejivě, sladce po pražených mandlích a tonce. Tu vůni i červenou skleničku jsem si hned zamilovala a rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější Diptyque vánoční limitky! V letošní kolekci je také zelená, po jehličí vonící svíčka s názvem Pine Tree of Light, a jako třetí modrá s názvem Amber Balm s nótami jako je vanilka, benzoin a levandule. Přiznávám, že ta mě také hodně láká!

You just can’t go wrong with a Diptyque candle. I know the price is up there but when you try one of their candles there is no way back because they are just one of the best! The burn is great as well as the wax quality & the blend of notes is always unique. I’d always rather buy one Diptyque instead of a few cheaper candles. If for some reason any of the limited holiday candles aren’t your cup of tea then go for Pomander. It’s a Christmas classic with its notes of orange, cloves, and cinnamon. I adore this warm, sweet scent and I always look for burning it during the holidays.

Diptyque svíčka je už taková klasika, kterou nelze šlápnout vedle. Ano, vím, že cenově je trochu výše, ale jakmile jednou Diptyque zkusíte, není již cesty zpět. Jsou vážně jedny z nejlepších! Skvěle hoří, stejně tak je kvalitní i jejich vosk a směs složek v jednotlivých svíčkách tvoří vždy jedinečné kombinace. Vždy si raději koupím jednu svíčku Diptyque, než pár levnějších. Jestli vám z nějakého důvodu nesedla ani jedna svíčka z vánoční limitky, tak doporučuji Pomander. Díky jeho pomerančové vůni s hřebíčkem a skořicí, je již takovou vánoční klasikou. Hřejivou, sladkou vůni Pomanderu mám hodně ráda a každý rok se na ní o Vánocích těším.

 

Jo Malone’s collection All that sparkles is exquisite! The holographic packaging looks amazing and so festive. The cute miniature candle collection caught my eye. There are five miniature candles – one of my faves Peony & Blush Suede, there is also Sweet Almond & Macaron that’s been on my wishlist to try for a while now and then there are more refreshing smelling candles like the Grapefruit one and Green Tomato Leaf candle. And the last one is a festive candle called Frosted Cherry & Clove. All of them smell beautiful and the holographic box is just the cherry on top!

Vánoční kolekce Jo Malone s názvem All that sparkles je dokonalá! Ty holografické obaly vypadají úžasně a velmi svátečně. Do oka mi padl roztomilý set mini svíček. Najdete v něm pět malých svíček – jednou z nichž je má oblíbená Peony & Blush Suede, dále pak Sweet Almond & Macaron, kterou jsem chtěla zkusit už dávno, a pak jsou v setu také takové svěžejší svíčky s vůní Grapefruit a Green Tomato Leaf. A nakonec je zde sváteční, sladce vonící, svíčka s názvem Frosted Cherry & Clove. Všechny voní moc hezky, a ta holografická krabička už je jen třešinkou na dortu!

 

 

Let’s talk about the Orange Bitters candle! If I remember correctly this scent was available in cologne form only and apparently it was a big hit because Jo Malone brought it back this year along with a candle version. It’s a festive scent, the orange is really bitter as the name suggests and it’s definitely not as sweet as Diptyque’s Pomander. Even though it’s not a sweet scent the notes of sandalwood and amber make it very interesting, unique and beautiful. The signature silver candle packaging with a black bow is without a doubt pretty but I have to say I love the golden touch on the packaging in the All that sparkles collection!

Nyní se blíže podíváme na svíčku Orange Bitters! Pokud si správně pamatuji, tak tato vůně byla loni dostupná pouze ve formě kolínské. Zřejmě to byla hitovka, když se ji Jo Malone rozhodli zařadit do letošní kolekce také a navíc i jako svíčku. Vůně je to hodně vánoční, a jak již název napovídá, voní hořce pomerančově. Rozhodně to není ten typ pomerančové vůně jako Pomander od Diptyque, ani nijak extra sladká vůně, co jí  však hodně pomáhá, jsou nóty santalového dřeva a ambry. Klasické balení Jo Malone svíček ve stříbrném provedení s černou stužkou je bezpochyby krásné, ale musím říci, že to zlaté se mi v kolekci All that sparkles opravdu hodně líbí!

Our home smells very festive indeed! I am very pleased with my candle selection for this holiday season and I am enjoying it together with my family every day! What about you, what scents put you in a festive mood?

U nás doma to bezpochyby voní hezky svátečně! Musím se pochválit letošním výběrem vánočních svíček, které mě a mé rodině zpříjemňují každý den! A jaké sváteční vůně máte nejraději vy?