Treat Your Lips – Lip Balms Edit

Hello and welcome to a new post! We will talk about lip care on Second Sunday. I always show you lipsticks I use but I feel I don’t talk about lip balms enough. Winter has come and my lips need all the care I can give them at the moment. That’s why I thought to show you my lip savers. Thankfully I have a trusty line-up of my beloved lip balms because I am a true lip balm hoarder. And they come really handy especially now when it’s cold outside!

Vítejte u nového článku! Druhou adventní neděli si zpříjemníme péčí o rty. O mých rtěnkách tady mluvím celkem často, a proto mi přišlo, že i balzámy na rty by si zde zasloužily více prostoru. Právě nyní je s příchozí zimou používám snad nejvíce z celého roku, tak proč vám je také neukázat. Nemám jen jeden či dva oblíbené, protože je ráda sbírám. Takže těch opravdu nej, na které se mohu spolehnout, když se venku ochladí, mám rovnou několik!

Let’s talk coconuts! I already have a weak spot for lip balms but when you combine it with coconut flavor I am literally lost. Amongst the three best I cherish and adore is the 101 Ointment Coconutter from Lanolips. It’s a multi-purpose balm and you can obviously use it on your lips and other dry patches. The consistency is a bit thick so I wouldn’t use it under a lipstick or I would at least blot the excess. My other fave Glossier‘s coconut balm dot com works on the same principle and because it isn’t that thick like Coconutterbut I don’t prefer it under lipstick. And my third coconut gem is the Perle de Coco lip balm from & Other Stories. Compared to the first two colorless products this lip balm has a bit of a nude tint to it. I also find it works fine under my lipsticks. All of them are very nourishing and smell heavenly!

A začneme těmi kokosovými! Jako kdyby nestačilo, že už takhle se mi balzámům na rty těžce odolává, když jsou ještě navíc kokosové, tak to je totálka. Mezi mé tři top ,,kokosáky” patří 101 Ointment Coconutter od Lanolips. Není určený jen na rty, ale v podstatě na jakákoli suchá místečka. Konzistencí je hutnější, takže bych ho pod rtěnku nedávala, nebo bych ho před tím alespoň trochu setřela. Dalším mým oblíbencem je kokosový balm dot com od Glossier, který funguje na stejném univerzálním principu jako Coconutter. Není tak hutný jako Coconutter, ale i tak bych ho pod rtěnku moc nepoužívala. Tím třetím kokosovým pokladem je balzám na rty Perle de Coco z & Other Stories. Oproti prvním dvěma má hezkou nude barvu a pod rtěnkou mu to jde skvěle. Všechny pečují o mé rty na jedničku a navíc krásně voní!

 

The cult classic Baume de Rose in a pot has been one of my favorite lip balms for a quite a long time. But I always thought it’s not that handy to have it in a handbag. Well, like every other lip balm in a pot I guess. It seems By Terry must have listened to our prayers and created a Baume de Rose lip crayon*. This balm is brilliant under lipstick because it’s not as thick as other nourishing balms. Plus it smells like roses as you would expect from a By Terry product.

Kultovní klasiku mezi balzámy na rty Baume de Rose jsem si zamilovala už celkem dávno. Ale do kabelky mi zas až tak praktický nikdy nepřišel – v podstatě jako asi každý jiný balzám na rty v kalíšku. A vypadá to, že By Terry vyslyšeli naše myšlenky a přišli s pastelkovou verzí* tohoto skvělého balzámu. Ten není tak hutný jako jiné pečující balzámy, a proto se hodí pod rtěnku naprosto dokonale. Jako bonus navíc krásně voní po růžích, jak už je u By Terry zvykem.

 

Another great lip balm in a pot I adore so much is the one called French Kiss and it’s from Caudalie. It’s nourishing but at the same time feels lightweight on the lips. The pink shade Séduction has just a tiny bit of tint in it and I like the waxy texture under my lipstick. It has a beautiful scent and I also like the wooden lid. It’s the little details that make a product perfect, right?

Dalším skvělým balzámem na rty je tento s názvem French Kiss od Caudalie. Ačkoli umí o rty pečovat na jedničku, není na nich téměř cítit. Růžový odstín Séduction má jen takový lehounký růžový nádech a jeho vosková textura mi pod rtěnkou hodně vyhovuje. Krásně voní a i ono dřevěné víčko se mi líbí. Jsou to sice malé detaily, ale právě ony každému produktu dodávají to něco extra navíc, nebo ne? 

 

The Buttermask* is an overnight lip treatment from Kiehl’s that can’t be missing here. Even though this chocolate scented lip treatment is meant to be used as an overnight lip mask, I also like to wear it as a lip balm during the day if my lips are particularly drier and need a bit of an extra care. I’ve dedicated this gem a whole post so feel free to have a read in case you’re curious about it!

Mezi mými oblíbenci nemůže chybět ani noční péče na rty Buttermask od Kiehl’s. I když je tato po čokoládě vonící maska na rty určená především jako noční péče, já ji mým rtům dopřávám i přes den, když jsou mé rty sušší a potřebují extra péči navíc. Jestli vás maska zaujala, můžete se o ní dozvědět více zde.

 

Ahh and now we’ve entered the tinted lip balms territory. If you don’t want to bother with applying a lipstick but still want to treat your lips & add a bit of color then tinted lip balms is the way to go. One of my faves is, of course, the Dior Lip Glow. It’s unique because it reacts to your own lip chemistry and adds a custom color to your lips. They come in quite a few shades and finishes, but my number one has to be the Berry shade. I’ve finished this shade a few months back but I still have another one in the Holo Pink shade which is also beautiful. And psst Dior just released a new a rose gold shade!

Článek se chýlí ke konci a my jsme se dostali až k tónovaným balzámům na rty. Jestli se vám nechce použít rtěnku, nebo je všeobecně nepoužíváte, ale i tak chcete svým rtům dopřát péči a nějakou tu barvičku navíc, tak přesně pro vás budou zabarvené balzámy na rty. Jedním z mých oblíbených je Lip Glow od Dior. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že díky jeho složení reaguje na unikátní chemii vašich rtů a dodá jim barvu přímo na míru. Vybírat můžete z několika odstínů a finišů, mou jedničkou je odstín Berry. Ten mi došel před pár měsíci, ale ještě mám jeden v odstínu Holo Pink, který je také krásný. A pššt, Dior zrovna přišel s novým rose gold odstínem!

The Orgasm Afterglow lip balm from NARS is also great just on its own. It was sadly a limited edition but I’ve just checked the NARS Eu site and it’s available. This hydrating lip balm adds a beautiful sheer peachy pink color with golden shimmer to your lips and looks so flattering. It also doesn’t have a scent for those of you who prefer not scented products!

Dalším tónovaným balzámem na rty, který si vystačí jen tak sám o sobě, je Orgasm Afterglow lip balm od NARS. Bohužel je to limitka, ale když jsem kontrolovala dostupnost na stránkách NARS EU, tak ho tam mají! Tento hydratační balzám rtům dodá krásnou lehkou broskvově-růžovou barvu se zlatým leskem a vypadá vážně nádherně. Nevoní, což je dobrou zprávou pro ty z vás, kdo preferují produkty na rty bez parfemace!

Well, and that’s everything on my lip balm line-up. These are my creme de la creme lip balms I enjoy so much! What is your favorite lip balm you know you can rely on? I also wanted to thank you for reading my blog. After a while of deliberating, I’ve decided to post only on Sundays from now on. I love my little space here and I hope you will enjoy the content I create for you furthermore!
* Post contains PR products.

Tak, a toto je to nejlepší, co mým rtům ráda dopřávám! A na který nedáte dopustit vy? Chtěla bych vám poděkovat, že se sem stále vracíte a můj blog čtete. Po velmi dlouhém přemýšlení, jsem se rozhodla vydávat články pouze jednou za týden. Od tohoto okamžiku se tady budeme tedy setkávat každou neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.