What’s On My December Makeup Menu

Hello and welcome to another makeup menu! This time we will have a look at what I’ve enjoyed the most the past month & what new products have found their way into my daily makeup routine. Even though I kept it minimal as usual I couldn’t help myself and fell for the highlighters quite a lot! I am not sure if it’s because of Christmas time and I crave more shining things in my life but one thing I am sure about is a little bit more of glow never hurts, right?

Zdravím vás u dalšího makeupového meníčka! Tentokrát se podíváme, co mě předešlý měsíc bavilo v kosmetice nejvíce & které novinky si našly svou cestu do mého každodenního líčení. Ačkoli veškeré líčení probíhalo jako obvykle v minimálním duchu, jednu věc jsem si odpustit nemohla, a to rozjasňovače! Nevím, jestli je to kvůli tomuto svátečnímu času, mám prostě potřebu mít ve svém životě více třpytivých a lesklých věcí. Ale jednou věcí jsem si naprosto jistá, troška lesku navíc ještě nikomu neublížila, nebo ne?

 

As always we will begin with the base products. I’ve been kinda rotating all of my lightweight bases but the one I got back into recently is the Les Beiges Sheer Healthy Glow tinted moisturizer from Chanel (I have it in the shade Light). I adore its natural dewy finish and how it can easily awake dry, dull winter skin. And I’ve been pairing it with my new concealer love the Terrybly Densiliss one* in the shade Vanilla Beige from By Terry. Everything from the Terrybly Densiliss range is focused on anti-aging formulas and I admit I am not getting any younger so why not wear makeup infused with anti-aging ingredients to help my skin look better, right? This concealer reduces the appearance of undereye circles, eye bags, and wrinkles. I fell for the light creamy formula that blends easily and looks beautiful & natural on my skin, exactly what I would expect from a concealer right?

Jako obvykle začneme pěkně popořadě u makeupu. Tak nějak jsem střídala ty všechny mé lehce krycí, nicméně k jednomu produktu jsem se vrátila, a tím je tónovací hydratační krém Les Beiges od Chanel (můj je v odstínu Light). Zbožňuju ten přirozeně svěží finiš a jak lehce si tento krém umí poradit se suchou, mdlou zimní pokožkou. Les Beiges jsem kombinovala spolu s mým novým objevem – korektorem Terrybly Densiliss* od By Terry, který mám v odstínu Vanilla Beige. Všechny produkty z řady Terrybly Densiliss jsou zaměřené na anti-aging, a jelikož nemládneme, proč tím své pleti nepomoci, že jí dopřejeme makeup s anti-aging složkami? Tento korektor zakryje kruhy pod očima, otoky a jemné vrásky. Oblíbila jsem si jeho krémovou konzistenci, která se jednoduše blendí a na mé pleti vypadá moc hezky & přirozeně, a to od korektoru chceme ne?

Another Terrybly Densiliss gem is the Contouring compact* in the shade Fresh Contrast. The darker contour shade is perfect for defining my features and it looks beautiful as an eyeshadow as well! The lighter pink shade is supposed to be illuminating but I prefer using it as a blush. It gives such a pretty light pink flush to my cheeks and I can’t stop wearing it. Both of the shades are quite pigmented but blend seamlessly and the finish is natural and just perfect. The powder itself is soft and of excellent quality like you would expect. Thanks to the Densillis technology it also conceals lines and blurs imperfections. This heavy luxurious compact is the creme de la creme when it comes to contouring!

Dalším pokladem z řady Terrybly Densiliss je konturovací kompakt* v odstínu Fresh Contrast. Tmavší konturovací odstín je super na definování rysů a jako oční stín vypadá také krásně! Světlejší růžový odstín by měl být rozjasňující, ale já ho nejraději používám jako tvářenku. Tvářím umí dodat moc hezkou růžovou barvičku, a tak nějak skoro nesahám po žádné jiné tvářence. Oba odstíny jsou celkem pigmentované, blendí se nádherně a konečný finiš vypadá přirozeně a prostě dokonale. Pudr jako takový je opět skvělý, a co se kvality týká, od By Terry očekávám pouze špičkovou kvalitu. Díky Terrybly Densiliss technologii zjemňuje drobné linky a nedokonalosti. Když to shrnu, tak je tento luxusní kompakt tím nejlepším, co se konturování týká!

Well, if you follow me on IG you must have probably noticed I got into highlighters quite a lot. I have always loved them but I preferred the more natural looking ones like the Living Luminizer from RMS Beauty. My top three at the moment is the one from the Kosas palette in the shade Tropic Equinox – it’s creamy and adds a natural but glowing finish, then I love the Gem Glow Trio compact from By Terry – it gives you the most beautiful glow you would love to have all year round and then there is the Killawatt Freestyle highlighter from Fenty Beauty aka my latest highlighter obsession. I got a mini one in a set in the gorgeous shade called Hu$tla Baby – a peachy champagne shimmer (swatched below). This powder/cream highlighter gives such a nice glow – I apply it with my fingers for a subtle glow or I go for it with a brush when I want more. It took me a while to find my way into Fenty Beauty but I am glad to report I am very impressed!

Jestli mě sledujete na IG, tak jste si asi všimli, že mě teď hodně baví rozjasňovače. Není to tak, že bych je před tím nemusela, jen jsem preferovala spíše takové ty přirozenější jako je třeba Living Luminizer od RMS Beauty. Mou takovou momentální top trojkou je krémový rozjasňovač s tím nejpřirozenějším rozjasňujícím finišem z Kosas paletky v odstínu Tropic Equinox, dále jsem si zamilovala Gem Glow trio kompakt od By Terry – umí rozjasnit tak nádherně, že byste ho nosili neustále. No, a pak tady máme můj nejnovější objev, a to Killawatt Freestyle rozjasňovač od Fenty Beauty. Mám tento mini v odstínu Hu$tla Baby – což je takový moc hezký meruňkový champagne odstín (swatch je níže). Tento pudrovo/krémový rozjasňovač umí rozjasnit naprosto dokonale – pro přirozenější lesk ho aplikuji prsty, a když mám chuť na větší intenzitu, tak ho nanesu štětcem. Trochu mi trvalo, než jsem si k Fenty Beauty našla cestu, ale musím říci, že jsem příjemně překvapená!

 

Let’s move on to eye makeup! I am still very much into the Surratt Beauty Artistique eyeshadow in the shade Haute Chocolate. It’s a perfect everyday shade I can quickly apply and be done. For mascara, I’ve continued testing the Terrybly Densiliss one from By Terry and I can report it really made my lashes grow! I also gave a second chance to the Diorshow Maximizer 3D base mascara. It’s a serum-primer you apply before mascara to give them more volume or you can apply it evenings to condition them. I’ve tried both ways and I prefer the one before mascara and actually, I love the By Terry mascara together with this lash primer a lot. Because the mascara itself isn’t anything dramatic I can give more oomph to my lashes thanks to this Maximizer. They make a perfect combo!

Nyní se přesuneme k očnímu líčení! Stále mě nepustil oční stín Artistique od Surratt Beauty v odstínu Haute Chocolate. Výborně se hodí na každodenní líčení, jednoduše se s ním pracuje a jeho aplikace nezabere skoro žádný čas. Co se řasenky týká, dále jsem zkoušela onu Terrybly Densiliss řasenku od By Terry a mám pro vás update ohledně růstu řas – ono to vážně funguje! Také jsem dala druhou šanci bázi na řasy Diorshow Maximizer 3D. Toto podkladové sérum nanesete před řasenkou pro větší objem řas, a nebo jej můžete nanášet večer jako péči. Zkusila jsem bázi oběma způsoby a nejvíce mi vyhovuje jako primer pod řasenku. Spolu s řasenkou By Terry jim to jde dohromady na jedničku. Řasenka sama o sobě nedělá nijak dramatický efekt, a proto je tento Maximizer skvělý parťák pro dramatičtější vzhled!

 

 

Now to powder! You probably know I’ve been loving the By Terry one and wasn’t interested in anything else but thanks to my Liberty Beauty advent calendar I got to try the iconic Translucent Loose setting powder by Laura Mercier. I had to get used to using the velour puff that comes with it first but other than that I think it’s a fabulous loose setting powder. It doesn’t look cakey, sets the makeup for a long time and my skin looks just enough matte exactly the way I like it. I think I have two fave setting powders now that I have tried the Laura Mercier one! After powder come brows in play and I have nothing new to report in this department. Because when I find something that works I love to use it all the time. And the Diorshow Bold Brow mascara is the case for sure.

A na scénu přichází pudr! Asi jistě víte, že mou jedničkou je ten od By Terry. Proto jsem neměla potřebu zkoušet žádný jiný, ale díky adventnímu kalendáři Liberty jsem měla tu možnost vyzkoušet ikonický sypký pudr od Laura Mercier. Nejprve jsem si musela ale zvyknout na používání přiložené houbičky, kromě toho k němu nemám žádné výhrady a přijde mi výborný. Nikdy nevypadá cakey, líčení zafixuje na opravdu hodně dlouhou dobu a umí pleť zmatnit tak akorát. Takže k mé pudrové jedničce přibyla další poté, co jsem zkusila tento od Laura Mercier. Nyní je čas na obočí a zde vás už ani nepřekvapím. Když objevím něco, co prostě funguje, tak to pak používám neustále. Gel na obočí Diorshow je bezpochyby tímto případem.

 

And the best for last – lipsticks! The cool French brand Rouje founded by the sophisticated Jeanne Damas always excited me. When I heard she’s releasing lipsticks I just couldn’t help myself. Out of the five I chose the nude/mauve shade, Emilie (swatched below). Rouje calls this the Parisian woman essential, her nude lipstick – I have to say I find it still pretty dark than classic light nude. The creamy texture is pleasant on the lips and I quite like the matte almost velvety finish. These lipsticks are also not tested on animals, there are no animal ingredients in them, as well as no paraben and they are sulfate & fragrance-free. Let’s just take a moment for the gorgeous packaging I am so into that vintage vibe!

A to nejlepší nakonec – rtěnky! Francouzská cool značka Rouje, založená sofistikovanou Jeanne Damas, mě vždycky bavila. Když jsem zaslechla, že se chystají vydat rtěnky, nemohla jsem odolat. Z pěti odstínů jsem si vybrala nude/mauve s názvem Emilie (swatch máte níže) – ale stejně mi přijde tmavší než klasická světlá nude. Tato nude rtěnka je dle Rouje nezbytností každé Pařížanky. Krémová konzistence je na rtech velice příjemná a baví mě i její matný až skoro takový sametový finiš. Rouje rtěnky nejsou testované na zvířatech, nenajdete v nich žádné ingredience zvířecího původu, ani žádné parabeny, a také jsou formulovány bez sulfátů & parfemace. Pojďme se trochu pokochat tím nádherným obalem, protože ten vintage vibe mě hodně baví!

 

Let’s talk Fenty Beauty again! One thing I was always interested was the Gloss Bomb. I resisted until they released Fu$$y and I had to have it. Well, I got it, fell in love with it and needed to get my hands on the original shade, Fenty Glow. That’s why I got the mini set with it and the highlighter I told you above. I got back into lip glosses and these Fenty ones are just perfect. Love the nourishing formula, both shades are so beautiful, the big applicator is also fab and easy to work with and what I also appreciate is that the formula isn’t tacky at all!

Vraťme se ale zpět k Fenty! Od této značky mě úplně nejvíce lákal lesk na rty Gloss Bomb. Odolala jsem do té doby než přišli s růžovým odstínem Fu$$y. Ten jsem si oblíbila natolik, že jsem se začala poohlížet i po úplně původním odstínu Fenty Glow, proto jsem si pořídila set s tímto odstínem a rozjasňovačem, o kterém jsem básnila pár odstavců výše. Po dlouhé době jsem se vrátila k používání lesků na rty, a ty od Fenty jsou skvělé. Líbí se mi, jak jsou hydratační, oba odstíny vypadají na rtech nádherně, větší aplikátor je také super a lehce se s ním pracuje. Body navíc má ode mě také za to, že nelepí!

Well, that’s it! This is actually my last blog post for this year because I am taking a little blog holiday to recharge, brainstorm new ideas and just relax! You can catch up on the blog posts you’ve probably missed and look forward to a new one on the first Sunday in January. It will be a look at my vanity plus some fave products I loved using in 2018. I would like to thank all of you who enjoy my blog and I hope you all have Merry Christmas and Happy New Year 2019!
* Post contains PR products.

Tak, a to je pro tento článek vše! Respektive je tento článek zcela posledním pro tento rok, protože jsem se rozhodla si dopřát takové menší blogovací prázdniny, abych měla čas načerpat novou kreativní sílu, a také projednou jen relaxovat! Vy aspoň budete moci přečíst vše, co jste třeba nestihli, a také se těšit na nový článek, který zde bude přichystaný první lednovou neděli. V něm se podíváme na můj toaletní stolek a také na kosmetiku, která mě v roce 2018 zaujala nejvíce. Chtěla bych vám tímto poděkovat za váš čas a přeji vám krásné Vánoce a šťasný nový rok 2019!
* Článek obsahuje PR produkty.